architektúra

Exotické rastliny v záhrade minimalistickej vily vo Vietname

Exotické rastliny dodávajú dovolenke atmosféru v záhrade minimalistickej vily vo Vietname. Rodinný dom zaujme štýlovou symbiózou klasickej stavby domu a modernej mestskej vily podkrovného charakteru. Absolútnym vrcholom je však vonkajšia časť, kde vás malá záhrada a bazén s drevenou terasou pozývajú na leňošenie. Orientácia domu umožňuje výhľad do zelene zo všetkých miestností. Vezmeme vás na virtuálnu cestu do Vietnamu. Pridajte sa k nám na prehliadku luxusnej vily od HUNI Architects.

Exotické rastliny dodávajú dovolenke atmosféru v záhrade

Exotické rastliny v záhrade mestskej vily vo Vietname

Klienti sa rozhodli pre moderný dom s plochou strechou so zavesenou fasádou. Keďže sa vila nachádza v husto zastavanom území, záhradu tienila vysoká záhradná stena z prírodného kameňa. Záhradná stena netieni iba vonkajší pohľad, ale aj bočne presklený obývací priestor na prízemí pred vonkajšími pohľadmi. Aby minimalistická budova nepôsobila príliš chladne a sterilne, bola záhradná stena vysadená zemným krytom. A hostí víta štýlová posteľ cezmíny a pôvodných kríkov. Rastliny dodávajú fasáde exotický nádych a uvoľňujú prísny minimalistický vzhľad.

Exotické rastliny v záhrade ponúkajú súkromie a ochranu pred slnkom

Za vysokým múrom je krásna záhrada s jazierkom koi, sezónnymi zelenými rastlinami a stromami. Terasa so svetlými dlažobnými kockami a veľkým záhradným stolom vás pozýva na spoločenské večery vonku. Vzhľadom na obmedzený priestor sa architekti zaobišli bez trávnika a namiesto toho poskytli pestrosť kríkov rôznej výšky, okrasných tráv a stromov. Záhradná stena mizne za útulnými vždyzelenými rastlinami. Rybník s rybami koi harmonicky zapadá do záhradnej krajiny.

exotické rastliny v záhrade modernej vily vo Vietname

Exotické rastliny tiež rámujú záhradnú cestu, ktorá vedie na zadný dvor. Dizajn je typicky ázijský: kvetinám sa úplne vyhlo, ale ovocné kríky a stromy zohrávajú dôležitú úlohu. Kým niektorí exoti dodávajú vonkajším partiám svojim nádherným kvetom šplechnutie, iní vyžarujú večer príjemnú vôňu. Ďalším dôležitým záhradným prvkom, ktorý sa tradične nachádza v mnohých vietnamských záhradách, sú kamene. Či už ide o malý formát alebo väčší, ktorý púta pozornosť, kamene pôsobia veľmi dekoratívne a harmonicky zapadajú do záhradnej krajiny..

Vila s bazénom a drevenou terasou a sklenenými stenami a vodnými prvkami

Architekti postavili drevenú terasu s bazénom nad záhradou na prízemí v prízemí, na streche terasy. Veľký bazén a vodné funkcie vás pozývajú schladiť sa v horúcich letných dňoch. Na priestrannej drevenej terase ponúkajú záhradné ležadlá možnosť relaxovať vonku a načerpať novú energiu pod slnkom. Sklenené zábradlia umožňujú ďaleký výhľad na blízky park. Stavitelia si tak môžu oddýchnuť s kokteilom v ruke po dlhom dni v práci.

Exotické rastliny v záhrade kombinujú stromy a trvalky

Z bazéna sa môžete pozrieť aj priamo do záhrady. Ale dom je tiež navrhnutý tak, aby spálne smerovali aj k malej záhradnej oáze. Veľký baldachýn vrhá na terasu chladiace tiene. Stále existujú dva mladé stromy, ktoré tiež poskytnú tieň o niekoľko rokov.

Stavitelia môžu obdivovať nádhernú záhradu nielen zo svojich spální. Priestranný obývací priestor má veľké posuvné sklenené dvere od podlahy k stropu, ktoré sa otvárajú do záhrady. Pre Vietnam je typický aj plynulý prechod medzi vnútrom a zvonkom. Krajina má mierne a teplé podnebie, takže ľudia sú radi celoročne vonku.

Interiér je pohodlný a luxusný

Vila vo Vietname obývacia izba s koženou sedačkou a kreslami a kuchyňou v bielej a čiernej farbe

Zariadenie rodinného domu nenecháva nič žiaduce. Steny a podlahu zdobia vysokokvalitné dlaždice z prírodného kameňa, kožený nábytok pozýva na odpočinok a kuchyňa je skutočným minimalistickým umeleckým dielom. Architekti sa rozhodli obmedziť zariadenie na minimum, ale prikladali veľký význam kvalite použitých materiálov. Paleta farieb je neutrálna: odtiene hnedej a zelenej vytvárajú vizuálne prepojenie medzi záhradou a obývacím priestorom, farby piesku a bielej tvoria dokonalé pozadie. Je to vila absolútnych snov, kde vládne príjemná atmosféra vnútri aj vonku.

Vonkajšia jedálenská časť ponúka výhľad na bazén

Jedáleň vo veľkom obývacom priestore s dreveným jedálenským stolom a mramorovou dlažbou na stene

Zavesená fasáda chráni spálne pred silnými slnečnými lúčmi a cudzími ľuďmi

Spálňa so vstavanou šatníkovou skriňou a manželskou posteľou s koženým čelom postele

Návrh chodby v minimalistickom dome

Exotické rastliny na chodbe vily so zavesenou fasádou

Z obývacej časti je výhľad na drevenú terasu a bazén

Samostatne stojaci dom s bazénom a drevenou terasou na streche vily

Fasáda domu a miestnosti sú efektívne osvetlené

exotické rastliny v záhrade s bazénom a jedálňou s výhľadom do záhrady

Dom kombinuje minimalistiku s tradičnými vietnamskými stavebnými zásadami

Rodinný dom s garážou a vysokým kamenným múrom

Stavebný plán domu: pohľad zhora

Architektonický dom - pohľad zhora na dom a záhradu

Stavebný náčrt terás

Plán stavby rodinného domu so záhradou s bazénom

Záhrada a priestranný obývací priestor

Samostatne stojaci dom, obývačka a kuchyňa na prvom poschodí

Zo záhrady vedie schodisko na strešnú terasu

Rodinný dom s bočným výhľadom na schodisko a obývaciu izbu a spálne

Tri spálne a tri kúpele na treťom poschodí

Trojizbový plán pre rodinný dom

Rodinný dom s veľkoryso zasklenou fasádou

Rodinný dom s bočným výhľadom na plochú strechu

Plán domu s plochou strechou: Schodisko

Samostatne stojaci dom s veľkou záhradou s exotickými rastlinami a bazénom

Architektonický plán domu: kúpeľňa rodičov

Rodinný dom s vysokým kamenným múrom a so záhradou

Plán výstavby architektonického domu vo Vietname

Rodinný dom štvorpodlažný bočný pohľad na pôdorys

Dom a susedné budovy

Pohľad zhora na dom s plochou strechou

Garáž, záhrada a prízemie

Pôdorys domu s plochou strechou, prízemie a garáž

A Projekt Huni Architects