architektúra

Dom EP -Nova Lima – moderný prázdninový dom

Od Morato Arquitetura

moderná konštrukcia - farebný dom s červenou stenou

Toto moderné House EP  kombinuje efektívny dizajn a vynikajúce výhľady. Dom sa nachádza v meste Minas Gerais, Brazília. Táto oblasť sa nachádza uprostred hôr a vyznačuje sa úplne súkromným a tichým miestom, čistým horským vzduchom a nádhernou prírodou. Úchvatné okolie tejto nehnuteľnosti inšpirovalo architekta Ulissesa Morata k návrhu tohto úžasného brazílskeho domu.

moderný prázdninový dom – dizajnový nápad z Brazílie

moderná vila-uzavretá terasa

Vonkajší priestor bol navrhnutý s veľkým dôrazom na detaily. Pôsobí ako rozšírenie svetlej obytnej oblasti a vpredu sa rozprestiera na okraji kopca. Pozostáva z elegantnej otvorenej terasy v miernych tónoch, malej záhrady a obrovského bazéna. Architektúra prináša kopcovitý terén v zadnej časti House EP  krásne k výhodám a dotvára celkový obraz miesta.

Dom EP-Nova Lima- zaujímavý dizajn

moderná vila - vonkajší bazén

Konštrukcia House EP je pôsobivý zvnútra aj zvonka. Silné, vysoké stĺpy v bielej farbe podopierajú celú konštrukciu a pôsobia tiež ako súčasť dizajnu. Zvlášť pozoruhodná je červená stena, ktorá zatvára dom zozadu. V hornej časti sa rozprestiera na dvoch poschodiach a pôsobí ako akcent pre celú fasádu. Samotná budova pozostáva z troch poschodí, ktoré oddeľujú súkromnú časť od otvorených obývacích priestorov. Prvé poschodie je úplne určené na každodenné pohodlie. Uzatvára priestranný obývací priestor s dvoma sklenenými stenami a otvára sa k bazénu. Minimalistický biely nábytok je rozmiestnený okolo útulného krbu. Na vyššie poschodia vedie schodisko. Nájdete tu súkromné ​​priestory na spanie. Ďalšia terasa sa rozprestiera nad obývacou izbou s výhľadom na krajinu.

Dom EP-Nova Lima-Inneneinrichutng

Dizajn obývačky v inovatívnom dome snov

Interiér sa vyznačuje minimalistickým nábytkom a prevažne svetlými farbami. Biela sa používa prakticky všade: steny, stropy, podlahy, stĺpy a nábytok. Môže to znieť monotónne a nudne, ale dobre to zapadá do celkovej štruktúry. Všetko je udržiavané moderné a jednoduché, aby si krajina prišla na svoje. Toto House EP vám umožní skutočne relaxovať a odpočívať.

Od K.H. Christovej

Bočný pohľad na modernú budovu