Architektúra, domy snov

Rustikálna lyžiarska chata, ale s modernou rekonštrukciou

Rustikálna-Skihütte-Oppenheim-architektúra

Aspen, Colorado je známe letovisko, kam chodia v zime bohatí. Krásne, bohaté mesto v odľahlých skalnatých pohoriach Sawatch Range. Aspen má tiež čo ponúknuť turistom – dobré reštaurácie, nákupy a samozrejme lyžovanie. Rustikálna lyžiarska chata s nádychom súčasného dizajnu je ideálnym domovom pre tých, ktorí si to môžu dovoliť.

Rustikálna lyžiarska chata oblečená v dreve, kameni a oceli

Rustikálna-lyžiarska chata-kamenná fasáda

La Muna je jedným z prvých domov, ktoré tu boli postavené. Samozrejme, už to nevyzerá staro. Dom prešiel kompletnou rekonštrukciou a boli urobené dodatky. Bol to projekt z Oppenheim Architecture + Design, a bola úplne transformovaná. Rustikálna lyžiarska chata sa zmenila na moderné a útulné sídlo.

Rustikálna lyžiarska chata a prírodné materiály

Rustikálne-lyžiarska chata-posteľ-kožušinová-deka-kráľovské-kreslo

Rustikálna lyžiarska chata je odetá do dreva, kameňa a ocele s minimálnym vplyvom na prírodné zdroje a okolie. Architekti, ktorí na tomto projekte pracovali, sa ho tiež pokúsili bezproblémovo integrovať do prostredia bez toho, aby príliš vyčnieval svojim dizajnom. Prírodné materiály zohrávajú veľmi dôležitú úlohu.

Tmavosivé pohovky a biokrb

Rustikálna-lyžiarska chata-tmavo-sivá-sedacie súpravy-krb

Rustikálna lyžiarska chata má teraz aj udržateľný dizajn. Má slnečné kolektory, ktoré poskytujú energiu pre elektrickú energiu a teplú vodu. Na zaistenie izolácie a jednoduché pripojenie k vonkajším oblastiam bolo použitých niekoľko veľmi veľkých izolovaných sklenených dosiek. Stierajú hranice medzi vnútornými a vonkajšími priestormi a chatu bez námahy integrujú do okolia a krajiny. Interiér vily je tiež veľmi očarujúci. Je to moderné a jednoduché, ale vďaka materiálom a farebnej palete je teplý, útulný a príjemný.

Fascinujúci výhľad na hory

Rustikálne-lyžiarske chaty-výhľad-hory

Veľké presklené okná

Rustikálne-lyžiarska chata-osika-pohľad-veľké-sklenené okno

Rustikálna kuchyňa

Rustikálne-lyžiarska chata-kuchyňa-drevené obloženie

Rustikálna-lyžiarska chata-renovačná-vaňa

Rustikálno-lyžiarska chata-drevený strop

Rustikálne-lyžiarska chata-osika-prostredie

Rustikálna krajina lyžiarskej chaty