Architektúra, domy snov

Moderná architektúra s históriou – galérie Polyforum Siqueiros

Renovovaný spoločnosťou Bunker Arquitectura v Mexiku

recepcia galérie moderného umenia

Svetoznáme galérie Polyforum Cultural Siqueiros v Mexiku nie sú známe len svojimi výstavami moderných umeleckých diel, sú známe aj tým, že moderná architektúra populárne. Polyformický kultúrny Siqueiros, výtvor maliara Davida Alfaro Siqueirosa, bol postavený v roku 1967 a pôvodne mal slúžiť ako galéria jeho diel a diel Diega Riveru a Jose Clemente Orozo. Tento neuveriteľný dizajn kombinuje sociálne, kultúrne a politické aspekty. Mala napodobňovať tvar diamantu, v dnešnej dobe sa stala sama sochou. Okrem iného je to najväčšia galéria na svete.

Moderná architektúra spája umenie a dizajn

moderný dizajn-polyformná galéria

Interiéry predstavujú vynikajúci príklad moderná architektúra a neboli renovované od roku 1972. Keď bol interiérový dizajnér v Bunker Arquitectura prijatý na túto prácu, prevzal na seba veľkú zodpovednosť. Stanovili ste si cieľ nemeniť štruktúru, ale iba ju modernizovať – ​​nové farby a textúry na stenách dodávajú vzrušenie a niektoré interiéry spájajú rôzne miestnosti. Tmavomodrú podlahu nahradil lesklý epoxidový povrch. Namiesto zastaraného obkladu stien boli steny natreté na bielo, stropy tiež zostali jednoduché. Priehľadná sklenená stena príliš odvádzala pozornosť návštevníkov, takže na jej mieste bola postavená nepriehľadná biela stena. Všetky drevené detaily v interiéri boli renovované bez väčších zmien.

Príklad modernej architektúry – Galérie Polyform Siqueiros

mexická galéria moderného umenia

galéria moderného dizajnu schodov

Jediným doplnkom interiéru bola eliptická recepcia. Architekti z Bunker Arquitectura vysvetlite, ako tento detail moderná architektúra vyzerá to čerstvejšie – „… dynamika, ktorá vzniká medzi kruhovými galériami, pozýva návštevníkov na návštevu ďalších výstavných miestností. Je to tiež zvláštne uznanie agresívnych a energických ťahov štetcom, ktoré sú pre Siqueiros charakteristické.

Vďaka premysleným malým zmenám v pôvodnom dizajne a kreatívnych úpravách je to unikát moderná architektúra vyvinuté. Interiér vyzerá sviežo a nový a Galérie Polyform Siqueiros sú pripravené usporiadať ďalšie výstavy moderného umenia.

Od Jaz

galéria moderného umenia v Mexiku

moderný-umenie-galéria-biely-interiér

minimalistický interiér

minimalistický dizajn interiéru

elegantný interiér so točitým schodiskom

moderný-elegantný-umenie-galéria-dizajn

galéria moderného minimalistického umenia

moderný-interiér-minimalistický-umenie-galéria

moderná minimalistická architektúra z Mexika

vzrušujúci-moderný-interiér-umelecká galéria

elegantné drevené schodisko

moderná architektúra-umenie-galéria-mexiko

Drevené prvky ako ozdoba

minimalistický-dizajn-moderné-umenie-galéria

moderný architektonický plán

plán modernej minimalistickej architektúry