Architektúra, domy snov

Krásny dom „vĺn“ – minimalistická architektúra – pobrežný dom

Koncept a dizajn Gunes Peksen z Turecka

„Vlny“ - moderný minimalistický dom

Tento vzrušujúci dizajn pre minimalistická architektúra – prímorský domov navrhol turecký architekt Gunes Peksen. To Dom „vĺn“ zámerne nesie toto meno – na jednej strane ako štýlový pobrežný dom a na strane druhej, pretože štruktúra domu napodobňuje vlnu.

Dom „Wellen“ – minimalistická architektúra

„Vlny“ - sklenená fasáda vpredu

Elegantný, zakrivený tvar vyzerá veľmi dobre a sľubuje veľmi pohodlný a multifunkčný obytný priestor, špeciálne navrhnutý pre harmonický a uvoľnený život. Hoci bol pôvodne koncipovaný ako pobrežný dom, táto inovatívna domáca štruktúra sa dala dobre postaviť kdekoľvek. Jeho odvážna, sochárska forma by vyhovovala vzdialenému vidieckemu prostrediu alebo mestu, pokiaľ je k dispozícii dostatok priestoru na obdivovanie domu zo všetkých strán. Tak, ako môže moderná architektúra harmonicky koexistovať s tradičnejšími alebo historickými budovami, dokáže to aj toto minimalistická architektúra – „vlnový“ dom.

minimalistická architektúra – prímorský dom „vlní“ dom 

‚Vlny‘ dom - fasáda - bokom

Dom „Waves“ - zaujímavý a inovatívny dizajn

Očividne je viac pravouhlý, ale dom „vĺn“ stále pripomína valiaci sa drvič. Obytné priestory v týchto bielych, jasných tvaroch boli navrhnuté tak, aby sa interiérový dizajn plynule prepojil s vonkajším dizajnom. Príjemný bazén ich ešte viac spojí. Špirálová konštrukcia minimalistická architektúra – „vlnový“ dom obklopuje obývaciu časť. Oknami od podlahy až k stropu prechádza veľa slnečného svetla. Obyvatelia si môžu naplno vychutnať úchvatný výhľad.

minimalistická architektúra – prímorský domov

minimalistický plážový dom s jasnými tvarmi

Interiérový dizajn tohto minimalistická architektúra – „vlnový“ dom pokračuje v hlavnom koncepte. Hlavný vchod vo forme zakriveného stúpania vedie na prízemie. Interiér, úplne v bielej farbe, je podčiarknutý niektorým farebným nábytkom, čo ho robí vzrušujúcejším. Tvar nábytku je podobný architektúre domu. Fantastický výhľad je jedinou „ozdobou“, ktorú biele steny potrebujú.

minimalistický dizajn interiéru

minimalistický dizajn interiéru - farebné pohovky

moderný interiér v obývačke

Toto je absolútny vrchol a ukazuje minimalistické teórie. Za bielou obrazovkou je skrytá zóna súkromia. Aj keď to nie je na fotografiách zobrazené, dá sa povedať, že sa tam nachádzajú spálne a kúpeľne.

Na druhom konci tohto minimalistická architektúra – prímorský domov nájdete bazén.

Vzrušujúci koncept dizajnu a netrvá dlho a niekto si uvedomí potenciál tejto budovy.

 Od Jaz

zaujímavý dizajn - minimalistický plážový dom

Bazén s čistou vodou vedľa domu

čisto biela fasáda moderného pobrežného domu

moderný pobrežný dom s minimalistickým dizajnom vpredu

veľká presklená predná časť a parkovacie miesto pred domom