Aktualności

Tatuaże i technologia

Tatuaże i technologia – innowacyjne rozwiązania tatuażu

Jak wiecie, nie ma barier ani zakazów dla innowacji. Trzymając za rękę nowoczesne technologie, otwierają dowolne drzwi, poszerzając horyzonty skuteczności, „zmuszają” do korzystania ludziom na wiele sposobów określoną dziedzinę sztuki – tatuaż.

Jeśli wcześniejsze zdjęcia były stosowane wyłącznie po to, aby odsłonić wewnętrzny świat za pomocą symboli lub dać wyobrażenie o pozycji osoby w pewnych warstwach społecznych, teraz dominuje naturalny pragmatyzm, ponieważ tatuaże stały się cyfrowe.

Innowacyjne kierunki w sztuce tatuażu 1

Zdjęcie przedstawia przykład pracy tatuażu hybrydowego i smartfona w celu określenia wskaźników aktywności życiowej człowieka.

Jednym z obiecujących obszarów ich zastosowania jest funkcja odblokowywania smartfona za pomocą unikalnej naklejki na klucz – vivalnk. Percepcja obrazu odbywa się dzięki bezprzewodowej technologii NFC bez użycia aparatu. Urządzenie jest po prostu nakładane na tatuaż. Nietypowy mechanizm odblokowania zamka zajmuje mniej niż jedną sekundę. Jedyną niedogodnością jest konieczność wymiany klucza do tatuażu co pięć dni, dlatego producent sugeruje zakup zestawów po 10 sztuk..

Twórcy projektu Epidermal Electronics nadali tatuażowi zupełnie inne znaczenie technologiczne. Głównym zadaniem cyfrowego obrazu na skórze jest przekazanie informacji o stanie zdrowia: pulsu, ciśnieniu, oddychaniu i innych danych biometrycznych. Są odczytywane i rozpoznawane przez smartfon. Perspektywy wdrożenia i doskonalenia są tutaj oczywiste..

Innowacyjne kierunki w sztuce tatuażu 2

Futurystyczna technologia tatuażu przyszłości

Kody QR można również szybko odczytać, co można uznać za tatuaże z zaszyfrowanymi danymi osobowymi. Masowy entuzjazm dla tej dziedziny sztuki tatuażu promowali producenci gadżetów z wbudowanymi technologiami rozpoznawania. Obraz 2D jest nakładany w tradycyjny sposób. Jej główne zadanie dotyczy zupełnie innej płaszczyzny, a mianowicie umiejętności dzielenia się statycznymi informacjami w szczególności o sobie io świecie w ogóle..

W ten sposób zwykłe rozumienie znaczenia tatuaży i symboliki stopniowo traci na znaczeniu. Sztuka staje się technologiczna i pragmatyczna.