Aktualności

Tatuaże elektroniczne (2019)

Naukowcy z College of Engineering na Carnegie Mellon University oraz Institute of Systems and Robotics na University of Coimbra w Portugalii opracowali skuteczny sposób elektronicznego tworzenia solidnych, wysoce elastycznych elektronicznych tatuaży w oparciu o technologię komputerową..

Elektroniczne tatuaże (2019) - Inspiracje komputerowe - Zdjęcia

Tatuaże elektroniczne (2019) – fakty

Niedrogi proces obejmuje śledzenie przewodzącego elektrycznie ciekłego stopu metalu na papierze do tatuażu przymocowanym do skóry. Ultracienkie tatuaże są tak łatwe w aplikacji, jak tatuaże ozdobne dla dzieci.

Pozostałe urządzenia do tatuowania zapewniają specjalnie wyposażone pomieszczenie, wydzielone miejsce, a także specjalny materiał do produkcji tatuaży na ludzkiej skórze..

Carmel Majidi, profesor nadzwyczajny inżynierii mechanicznej i Mahmoud Tavakoli, dyrektor Laboratorium Oprogramowania i Drukowanej Mikroelektroniki Uniwersytetu w Coimbrze, ściśle współpracowali nad opracowaniem metody bezpośredniego drukowania rozciągliwych obwodów elektronicznych. Nowy sposób stosowania tatuaży elektronicznych został opracowany w ramach projektu Strechtonics, który istnieje w ramach Carnegie Mellon-Portugal Entrepreneurship Research Program finansowanego przez Fundusz Rozwoju Technicznego (FCT) pod bezpośrednim nadzorem prof. Anibal Tras de Almeida.

Adiunkt Inżynierii Mechanicznej Carmel Majidi omawia tatuaże elektroniczne, które są obwodami nanocząsteczek srebra wydrukowanymi na tej samej folii, co tatuaże dla dzieci. Tatuaże elektroniczne, stosowane według nowych zasad i technologii, z łatwością znajdą swoje zastosowanie w wielu dziedzinach – od programów mających na celu ochronę zdrowia, po branżę gier, jako osobiste urządzenia elektroniczne do gier..

Według Tavakoli ten wynalazek elektronicznego obrazowania stanowi przełom w elektronice drukowanej. Wynik działania urządzenia przedstawiono w postaci wydrukowanych atramentowo wzorów nanocząstek srebra spiekanych w temperaturze pokojowej poprzez działanie stopu indowo-galowego. Eliminując potrzebę wysokich temperatur, nowa metoda spiekania jest porównywalna z zastosowaniem podłoży cienkowarstwowych i wrażliwych na ciepło.

Poza niskimi kosztami obróbki i produkcji tatuaże elektroniczne mają wiele innych zalet i korzyści w porównaniu z metodami stosowanymi obecnie. Właściwości mechaniczne nowych tatuaży przypominają pracę z lekkimi tkaninami. Łatwo zginają się, fałdują, wytrzymują inne mechaniczne wpływy, w tym rozciąganie, na które podatna jest ludzka skóra (w granicach 30%). Opcje modelowania obrazu 3D stają się dostępne dla produkcji e-tatuażu.

Zastosowania nowej technologii ultracienkiego tatuażu elektronicznego obejmują biomonitoring, oprogramowanie do robotyki, miękkie wyświetlacze i drukowaną elektronikę ukierunkowaną na obrazowanie 3D..

Wiadomość o pojawieniu się nowej technologii elektronicznego tatuażu została opublikowana w materiałach artykułu pt. „Zastosowanie galu z działaniem elektronicznym w temperaturze pokojowej ze spiekaniem nanocząstek srebra do druku ruchomego, atramentowego oraz w pracy cienkowarstwowej elektronika”.

Obejrzyj wideo:

Przygotowane przez: wolny tekst (Denisova Natalia Alekseevna)