Aktualności

Naukowcy z USA odkryli, że tatuaże powodują raka skóry

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych odkryli, że tatuaże stają się przyczyną raka skóry, a następnie śmierci człowieka z powodu tej choroby. Dzięki ankietom stwierdzono, że im większy obszar, na którym wykonywano tatuaże, tym większe prawdopodobieństwo, że zmierzy się z tą chorobą..

Nikt nie może twierdzić, że tatuaże są całkowicie bezpieczne dla organizmu. Podczas wstrzykiwania tuszu pod skórę można go uzupełnić w celu zarażenia się AIDS i zapaleniem wątroby.

Naukowcy z USA odkryli, że tatuaże powodują raka skóry - zdjęcie 1

Naukowcy z USA odkryli, że tatuaże powodują raka skóry – zdjęcie 1

Winny jest atrament używany do tatuaży. Zawierają toksyczne pierwiastki, które mogą nie tylko prowadzić do raka skóry, ale także prowadzić do bardzo wielu różnych problemów zdrowotnych. Tatuaże z niebieskim tuszem są uważane za szczególnie trujące. Kompozycja zawiera dużo aluminium i kobaltu. Czerwony tusz do tatuażu zawiera siarczek rtęci. A kolorowe tatuaże, które wykorzystują różne tusze, mogą zawierać chrom, nikiel, ołów, kadm i inne metale ciężkie..

Dermatolog i autorka badań Jane Root twierdzi, że nie każda osoba, która ma tatuaż, doświadczy raka skóry. Ale ryzyko rozwoju choroby zdecydowanie wzrasta kilkakrotnie..

Nie zaleca się wykonywania tatuaży osobom z osłabionym układem odpornościowym..

Dermatolog mówi również, że wielu tatuatorów używa arsenu jako dodatkowego środka przeciwbólowego. Ma efekt uboczny szybszego starzenia się skóry. Młodzi ludzie nie zastanawiają się, jak to może być niebezpieczne. Ponadto niebezpieczne jest, gdy atrament wejdzie głęboko, może uszkodzić mięśnie, a nawet doprowadzić do infekcji skóry..

Statystyki mówią, że na dziesięć osób osiem może zachorować na raka skóry. Nawet w samej grupie istnieją podgrupy osób, które są bardziej zagrożone..

Ryzyko jest szczególnie zwiększone, jeśli tatuaż został wykonany na pieprzyku. Nie zaleca się również wykonywania tatuażu w przypadku nerwów międzyżebrowych. Dodatkowo nie możesz wykonać tatuaży dla alergików i bez względu na to, na co dana osoba jest uczulona.

Przygotowane przez: julia0891 (Osadchaya Julia Pietrowna)