zdravá výživa, starostlivosť o zuby

Dobrá starostlivosť o zuby pre očarujúci úsmev – 4 užitočné rady

Citrusová matka varí dcéru spoločne

Jeden dobrá starostlivosť o zuby zaručene očarujúci úsmev. Štyri užitočné tipy vám pomôžu s každodennou ústnou hygienou.

 Dobrá starostlivosť o zuby – umyte si zuby po citrusových plodoch

Tipy nápady citrusové zuby kyselina

Mnoho ľudí verí, že ak si budete čistiť zuby dvakrát denne, zachováte dobrú ústnu hygienu. V skutočnosti je ústna hygiena v tesnom spojení s potravinami, ktoré počas dňa konzumujete. Citrusové plody obsahujú kyselinu, ktorá poškodzuje sklovinu. Zubní lekári preto odporúčajú, aby ste si medzitým neobčerstvili citrusové plody, ale jedli ich ako dezert v čase obeda. Po jedle si zuby dôkladne opláchnite vodou a po pol hodine dôkladne umyte. Káva a sýtené nápoje majú podobný účinok – okrem kyseliny však obsahujú aj cukor. Preto by ste si mali zuby rýchlo vyčistiť.

Dobrá starostlivosť o zuby – dôkladne si vyčistite jazyk a ďasná

Čistiť si zuby Tipy na starostlivosť Večerné čistenie

Dôkladným čistením jazyka a ďasien predídete zápalu a zápachu z úst. Pre dobrá starostlivosť o zuby niť a oplachová voda prispievajú.

Dobrá starostlivosť o zuby – koláč alebo sušené ovocie

dobré tipy na starostlivosť o zuby jesť cukrový koláč

Sušené ovocie je prekvapivo škodlivejšie ako koláče – často sa lepí na zuby a môže spôsobiť zubný kaz. Ak sa bez toho nechcete zaobísť, zuby by ste si mali vyčistiť medzizubnou kefkou a zubnou pastou s fluoridom bezprostredne po jedle. Tí, ktorí pravidelne odstraňujú zubné usadeniny, udržia zdravé zuby dlhšie zadarmo.

Citlivé zuby – vyhnite sa príliš horúcim a príliš studeným nápojom

horúce studené nápoje sa vyhýbajte zubnej paste s fluoridom

 Ak zrazu pocítite bolesť pri pití alebo jedení, pravdepodobne máte citlivé zuby. Tu môže pomôcť zubná kefka so strednou tvrdosťou a zubná pasta s fluoridom. V každom prípade, ak sú ďasná zapálené, musíte navštíviť zubára.

Matka dcéra spolu varia zdravé jedlo

Ukážkový výživový plán pre dobrá starostlivosť o zuby: Raňajky so syrom, šunkou a kávou s mliekom. Medzi raňajkami a obedom vypite dva poháre minerálnej vody. Obed – šalát, mäso alebo ryby, voliteľné ovocie. Po jedle si najskôr vypláchnite ústa vodou, potom si ústa dôkladne vyčistite do 30 minút. Medzi jedlami – pite orechy, mlieko alebo vodu. Večera – pohár vína, šalát, hlavné jedlo, jogurt. Zuby dôkladne vyčistite.

Diétne jedlo vhodné pre zuby chlieb zelenina

na čo je starostlivosť o zuby dobrá, ako často tipy na kefky