Zdjęcie tatuaży

Znaczenie tatuażu z czarną różą

Jednym z najpopularniejszych tatuaży na całym świecie jest wizerunek kwiatu róży. Nakłada go na ciało zarówno silniejsza, jak i słabsza płeć. Taki tatuaż można interpretować na różne sposoby, a symbol róży jest jednym z najbardziej zróżnicowanych, ma głębokie znaczenie filozoficzne..

Ten kwiat od dawna uważany jest za symbol piękna, młodości, miłości. Róża sama w sobie ma tylko pozytywne cechy. W niektórych stanach kwiat uważany jest za symbol ciszy i tajemnicy..

Co oznaczają tatuaże z czarnej róży - przykłady na zdjęciu

Co oznaczają tatuaże z czarnej róży – przykłady na zdjęciu

W średniowieczu na więźniach, którzy otrzymali reprymendę, stosowano rysunek róży – kara śmierci. Stopniowo znaczenie się zmieniło, a obecnie kwiat zaczął symbolizować miłość, piękno, pasję..

Z drugiej strony tatuaż różany oznacza miłosierdzie, przebaczenie i ma znaczenie religijne..

Dziś tatuaż różany jest uważany za jeden z najpiękniejszych obrazów kwiatów na ciele. Sam kwiat róży symbolizuje chwałę, liście symbolizują radość, a ciernie symbolizują smutek. Różne odcienie róż mają również różne interpretacje..

Co oznacza tatuaż z czarną różą??

Szczególnie popularny jest tatuaż z czarnej róży. Ten tatuaż może symbolizować zarówno miłość, jak i separację. Ale głównym znaczeniem tatuażu z czarnej róży jest separacja, smutek, łzy. Jednak pomimo tak smutnej interpretacji wiele dziewcząt nakłada na swoje ciała czarną różę..

Czarna róża tatuaż z napisami na dole brzucha Czarna róża tatuaż na szyi

W krajach zachodnich czarna róża kojarzy się ze śmiercią, żalem, stratą. Czarny jest uważany za symbol pogrzebu. Ale oryginalna interpretacja kwiatu to romans, pasja, miłość, więc znaczenie tatuażu z czarnej róży to smutek z powodu utraty miłości. Może to być śmierć bliskiej osoby lub wyblakłe uczucia. Często ludzie stosują ten obraz po zerwaniu. W takich przypadkach do rysunku samej róży często dodaje się imię ukochanej osoby lub jakąś frazę ze znaczeniem..

Drugim symbolem tatuażu z czarnej róży jest nadzieja, lojalność, oddanie. Lojalność dotyczy osoby, ale lojalność może odnosić się do celu, idei. Dlatego ten kwiat oznacza niemożliwą do zrealizowania nadzieję..

W historii szkarłatna róża była uważana za symbol Anglii, a Irlandia, która toczyła z nią wojnę o niepodległość, wybrała czarną różę, co oznaczało ich walkę i wojnę. Wielu irlandzkich patriotów wytatuowało sobie ten kwiat na swoich ciałach. Dlatego teraz czarna róża jest uważana za symbol anarchistów i jest gotowa.

Tatuaż czarnej róży z przodu nogi - tatuaż pod sukienką lub krótką spódniczką Tatuaż czarnej róży na plecach dziewczyny - rysunek z dużą czaszką

W trzecim przypadku znaczenie tatuażu z czarnej róży oznacza koniec długiej drogi. Niektóre ludy uważają kwiat w tym kolorze za symbol ukończenia trudnej ścieżki. Żołnierze ubrali na ciele wizerunek czarnej róży po powrocie do domu z wojny, kiedy przeżyli wiele tragicznych wydarzeń i myśleli, że umrą. W pewnym sensie taki kwiat interpretowany jest jako siła i wola życia, pokonywanie trudności na ścieżce życia.

Warto zauważyć, że tatuaż z czarnej róży nie musi oznaczać śmierci, tęsknoty, straty. Pozytywna interpretacja kwiatu to szacunek, nadzieja, poczucie obowiązku..

Co oznaczają tatuaże z czarnej róży - przykłady na zdjęciuCo oznaczają tatuaże z czarnej róży – przykłady na zdjęciuCzarna róża tatuaż na dłoni (pięść)Czarna róża tatuaż na dłoni (pięść)Czarna róża tatuaż z napisami na dole brzuchaCzarna róża tatuaż z napisami na dole brzuchaCzarna róża tatuaż na ramieniuCzarna róża tatuaż na ramieniuCzarna róża tatuaż z kompasem na łopatceCzarna róża tatuaż z kompasem na łopatceCzarna róża tatuaż na szyiCzarna róża tatuaż na szyiCzarna róża tatuaż na stopie dziewczynyCzarna róża tatuaż na stopie dziewczynyTatuaż czarnej róży na plecach dziewczyny - rysunek z dużą czaszkąTatuaż czarnej róży na plecach dziewczyny – rysunek z dużą czaszkąCzarna róża tatuaż na ramieniu i ramieniu dla dziewczynkiCzarna róża tatuaż na ramieniu i ramieniu dla dziewczynkiCzarna róża tatuaż na boku i boku dziewczynyCzarna róża tatuaż na boku i boku dziewczynyCzarna róża tatuaż na przedramieniuCzarna róża tatuaż na przedramieniuTatuaż czarnej róży na talii dziewczynki - przy majtkachTatuaż czarnej róży na talii dziewczynki – przy majtkachCzarna róża tatuaż na ramieniu dziewczynyCzarna róża tatuaż na ramieniu dziewczynyCzarna róża tatuaż na ramieniu i klatce piersiowejCzarna róża tatuaż na ramieniu i klatce piersiowejTatuaż czarnej róży z przodu nogi - tatuaż pod sukienką lub krótką spódniczkąTatuaż czarnej róży z przodu nogi – tatuaż pod sukienką lub krótką spódniczkąTatuaż czarnej róży na nodze - wykonywany na przedramieniuTatuaż czarnej róży na nodze – wykonywany na przedramieniuTatuaż z czarnej róży na nodze u dołu dziewczynyTatuaż z czarnej róży na nodze u dołu dziewczynyCzarna róża tatuaż na łopatce młodej dziewczynyCzarna róża tatuaż na łopatce młodej dziewczynyCzarna róża tatuaż na ramieniu i ramieniuCzarna róża tatuaż na ramieniu i ramieniuCzarna róża tatuaż na pięściCzarna róża tatuaż na pięści

Tak więc symbol czarnej róży jest bardzo różnorodny, a wybór takiego tatuażu zależy od znaczenia, jakie dana osoba w niego wkłada, jak każdy kwiaty w pomieszczeniach, który można zastosować jako tatuaż na ciele.

Możesz oglądać:

SZKIC TATUAŻ CZARNA RÓŻA

FOTO TATUAŻ Z CZARNĄ RÓŻĄ