Zdjęcie tatuaży

Znaczenie tatuażu Santa Muerto

Santa Muerto to kult religijny wywodzący się z Meksyku. Dziś ten kult jest bardzo powszechny w tym kraju i częściowo w Stanach Zjednoczonych, a mianowicie wśród mieszkańców Kalifornii. Santa Muerto czci pewne bóstwo, które symbolizuje śmierć.

Kult ten sięga XVII wieku. Ale z drugiej strony można zaobserwować przesłanki jego pojawienia się za życia Azteków. Tysiące lat temu lud ten wyraził cześć bogini śmierci Miktlansihuatl, poprzez święto, które trwało cały miesiąc.

Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu - i co one oznaczają

Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu – i co one oznaczają

Stosunek kościoła do tego kultu był negatywny. Nie rozpoznała kultu i uważała ich za ateistów i Judasza. Parafianie Santa Muerto nazywano czarnoksiężnikami. W Meksyku i Stanach Zjednoczonych zwolennicy nosili tatuaże wykonane w stylu Santa Muerto. Rysunki należą do tego gatunku, ponieważ Chicano nosili członkowie ulicznych gangów. Wierzyli, że przed śmiercią wszyscy ludzie są równi, w tym przestępcy. Również dla morderców, handlarzy narkotyków, złodziei i innych przestępców tatuaż Santa Muerto jest uważany za niezawodny, amulet, amulet. Ten rysunek przypisuje się nadprzyrodzonym zdolnościom ochrony użytkownika przed obrażeniami i śmiercią..

Przeanalizujmy poniżej Znaczenie tatuażu Santa Muerto i spróbujmy zrozumieć znaczenie tatuaży o podobnych wzorach. Dla tych, którzy potrzebują więcej informacji na ten temat, oferujemy dwa materiały tematyczne:

  • Zdjęcie tatuażu Santa Muerto
  • SZKIC TATUAŻU BY Santa Muerto

Ale także zwykły człowiek może wybrać tatuaż ze Śmiercią. Jednocześnie będzie uważane, że wzór ciała ochroni go przed chorobami. W Meksyku ludzie wierzą, że Muerto pomaga w romansach, kobiety wierzą w to bardziej. Wierzą, że Święta Śmierć może wrócić do domu chodzącego człowieka lub oczarować ukochaną osobę, która nie odwzajemnia się..

W Meksyku istnieje legenda, że ​​kiedyś ludzie byli nieśmiertelni, a kiedy byli zmęczeni wiecznym życiem, zwrócili się do Boga. Ojciec Wszechmogący wysłuchał modlitw i zszedł do wybranej młodej dziewczyny i powiedział, że odtąd będzie śmiercią. W jednej chwili jej twarz zamieniła się w czaszkę, a ona stała się eterycznym duchem.

Tematem takiego tatuażu „Santo Muerto” jest śmierć na różne sposoby. Śmierć można przedstawić jako szkielet z kosą. Również w dłoni mogą znajdować się łuski, które symbolizują moc lub kulę, która uosabia ziemię. Taki tatuaż to wszechmoc Świętej Śmierci, że prędzej czy później każdy stanie w obliczu śmierci, to tylko kwestia czasu.

Tatuaże w tym stylu przedstawiają kobietę, na której twarzy widoczne są elementy czaszki. Zwykle rysowana jest tylko głowa kobiety. W okolicy ust narysowane są linie przypominające szwy, w uszach kolczyki w kształcie krzyża, a na głowie wplecione we włosy róże. Pajęczyny są czasami nakładane na czoło i podbródek, a nos i oczy są podkreślone ciemniejszym lub jaśniejszym kolorem..

Znany jest też obraz Śmierć, przedstawiony w postaci kobiecego szkieletu, ubranego w piękną, czerwoną sukienkę. Taką figurę można ozdobić kwiatami, często różami. Nawet na tatuażu, a także na innych obrazach nawiązujących do kultu śmierci, na głowie kobiety widać koronę..

Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 10Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 10Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 9Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 9Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 8Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 8Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 7Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 7Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 6Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 6Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 5Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 5Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 4Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 4Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 3Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 3Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 2Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 2Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 1Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu 1Przykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu - i co one oznaczająPrzykład tatuażu Santa Muerto na zdjęciu – i co one oznaczająTatuaż Santa Muerto 20Tatuaż Santa Muerto 20Tatuaż Santa Muerto 19Tatuaż Santa Muerto 19Tatuaż Święty Muerto 18Tatuaż Święty Muerto 18Tatuaż Santa Muerto 17Tatuaż Santa Muerto 17Tatuaż Santa Muerto 16Tatuaż Santa Muerto 16Tatuaż Santa Muerto 15Tatuaż Santa Muerto 15Tatuaż Santa Muerto 14Tatuaż Santa Muerto 14Tatuaż Santa Muerto 13Tatuaż Santa Muerto 13Tatuaż Święty Muerto 12Tatuaż Święty Muerto 12

Te tatuaże „Santa Muerto” można wykonać w wielu salonach na całym świecie, ale uważa się, że najlepszymi mistrzami w swoim rzemiośle są tatuażyści z Ameryki Łacińskiej. Ponieważ są uważani za twórców kultu Santa Muerto.

Oczywiście taki efekt można uzyskać za pomocą tuszu do rzęs. przy okazji, ocena tuszu do rzęs, można zobaczyć na naszej wskazówce.

Możesz oglądać:

SZKIC TATUAŻU SANTA MUERTO

ZDJĘCIE TATUAŻ SANTA MUERTO