Zdjęcie tatuaży

Znaczenie tatuażu róży wiatrów

Róża wiatrów to wykres, który charakteryzuje reżim wiatru na określonym obszarze zgodnie z długoterminowymi obserwacjami. Róża wiatrów wygląda jak wielokąt, którego promienie wskazują kierunek wiatru., Znaczenie tatuażu róży wiatrów, Opisane poniżej.

Tatuaż róży wiatrów i jego znaczenie

Ten tatuaż jest bardzo popularny w świecie przestępczym, ale nie jest to obowiązkowy atrybut więźniów, wbrew panującemu stereotypowi. Ta opinia istnieje dzięki temu, że wielu powierzchownie ocenia ten obraz i może nie zdawać sobie sprawy z jego prawdziwego znaczenia..

Tatuaż w postaci róży wiatrów był pierwotnie symbolem żeglarzy, ponieważ gwiazdy zawsze służyły im jako punkt odniesienia na morzu, a dobrym towarzyszem był dobry wiatr. Róża wiatrów została przedstawiona jako ośmioramienna gwiazda, czyli punkty kardynalne, które przypominały żeglarzom o ich celu, przywoływały wspomnienia z domu.

Jakie jest znaczenie tatuażu róży wiatrów

Ciekawe informacje na temat znaczenia tatuażu róży wiatrów.

Przed wynalezieniem kompasu w trudnych morskich podróżach nie było urządzeń nawigacyjnych, więc gwiazdy były niezawodnymi pomocnikami żeglarzy na ich drodze. Byli nieco przesądni, więc wytatuowali różę wiatrów w nadziei, że ochroni ich i pomoże przetrwać w trudnych próbach, aby osiągnąć swój upragniony cel.

Z biegiem czasu taki tatuaż stał się swego rodzaju znakiem wysokiej i zaszczytnej nagrody, znakiem zachęty, znakiem męstwa, hartu ducha i niezwykłej odwagi. Oprócz zwykłych żeglarzy tatuaż z różą wiatrów był bardzo popularny wśród piratów..

Mówiąc o piratach. Obecne znaczenie tatuażu róży wiatrów ma podobne znaczenie w świecie przestępczym, ponieważ piraci charakteryzowali się nadmierną agresją i nieustraszonością. Tatuaż róży wiatrów w świecie więziennym jest oznaką odrębnej „wyższej” kasty, a często spotykane tatuaże róży wiatrów na kolanach symbolizują nieustępliwość..

Niemniej jednak ten tatuaż mogą wykonać osoby o zupełnie innych zainteresowaniach i światopoglądach, ponieważ kryje w sobie wiele znaczeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Tatuaż był szeroko rozpowszechniony wśród nastolatków, którzy stosowali go z reguły lekkomyślnie, aby przyciągnąć uwagę, ignorując wielkie znaczenie i bogatą historię tego obrazu..

Tatuaż róża wiatrów jest odpowiedni nie tylko dla żeglarzy, ale także dla zwykłych podróżników, pełniąc rolę gwiazdy przewodniej i talizmanu charakteryzującego pragnienie wędrówek..

Możesz oglądać:

SZKIC DO TATUAŻU RÓŻA WIATRÓW

FOTO TATUAŻ RÓŻE WIATRÓW