Zdjęcie tatuaży

Znaczenie tatuażu lwa

Historia, znaczenie i znaczenie tatuażu lwa

Lew od wieków był symbolem odwagi, siły, mocy, dumy, bo lew jest królem zwierząt, nietrudno założyć, że Znaczenie tatuażu lwa, powinno być podobne. Tatuaże lwa są popularne na całym świecie. Najczęściej mężczyźni preferują tatuaże z lwami, ale są też tatuaże kobiece. Dziewczyny w większości wybierają tatuaże z lwicą i lwem lub rodzinę lwów.

Znaczenie tatuażu lwa 1

Przykład prostego tatuażu lwa

Historia tatuaży lwów

Symbol lwa znajduje się w mitach i religiach wielu narodów świata. Zazwyczaj lew symbolizuje królewskość, wielkość, odwagę, szlachetność, sprawiedliwość, lojalność i harmonię. W Egipcie karząca bogini była przedstawiana jako lwica, a lew symbolizował ochronę. W starożytnym Rzymie lew był symbolem królewskości i zwycięstwa nad śmiercią, atrybutem Herkulesa, Apolla i Fortuny. W mitologii starożytnej Grecji lwy były zaprzęgane do rydwanów Kybel i Juno. Te dumne zwierzęta towarzyszyły Artemisie. W religii chrześcijańskiej wizerunek lwa wymieniany jest kilkakrotnie obok znaku apostoła. W buddyzmie lew wskazuje na mądrość Buddy, jest obrońcą prawa, symbolizuje odwagę, a także przynosi szczęście i szczęście. W islamie to królewskie zwierzę uosabia ochronę przed złem. Lew jest również obecny w tradycjach żydowskich jako symbol władzy i okrucieństwa. W Chinach to zwierzę oznacza silną energię i odwagę. W kulturach afrykańskich lew jest zarówno stwórcą, jak i niszczycielem. Ponadto Leo jest jednym ze znaków zodiaku. Osoby urodzone pod znakiem lwa są inteligentne, silne, hojne, ale jednocześnie lubią rozkazywać, aroganckie.

Znaczenie tatuażu lwa 2

Wytatuowane lwy dumy (dzieci, matka i ojciec)

Co oznacza tatuaż lwa?

Lew jest symbolem władzy, ochrony, szlachetności i sprawiedliwości, dlatego mężczyźni najczęściej wybierają jego wizerunek na tatuaż. Taki tatuaż trzeba dopasować. Osoba, która wybrała tatuaż lwa, najprawdopodobniej stara się pokazać swoją siłę, moc, odwagę. Istnieją różne rodzaje tatuaży z lwami. Rozważmy niektóre z nich.

Znaczenie tatuażu lwa 3

Straszny tatuaż z lwem na łopatce faceta

  • Lew siedzący w spokojnej pozycji wskazuje na pewność siebie i siłę osoby, która wie, jak się nim posługiwać..
  • Atakujący lew – umiejętność wstawania się za sobą lub chęć nauczenia się, jak to robić.
  • Lew, który ryczy, oznacza, że ​​​​człowiek jest z natury spokojny i nie życzy nikomu krzywdy, ale ostrzega, że ​​w przypadku ataku może się bronić.
  • Lew walczący symbolizuje chęć walki o wszystko, co jest mu bliskie, w co wierzy.
  • Lew w kompozycji ze zwierzęciem słabszym od niego oznacza, że ​​człowiek dąży do spokoju i spokoju..
  • Wizerunek lwicy jest symbolem macierzyństwa. Ponadto lwica kojarzy się z sukcesem, niezależnością, chęcią ochrony bliskich, a zwłaszcza dzieci..

Znaczenie tatuażu lwa 4

Realistyczny tatuaż lwa

Ponieważ Leo jest znakiem zodiaku, osoby urodzone pod tym znakiem często otrzymują taki tatuaż. Ale zanim wybierzesz tatuaż lwa, musisz zastanowić się, na której części ciała zostanie on umieszczony iw jakiej formie – tylko głowa lwa lub całe ciało tego wspaniałego silnego zwierzęcia. A najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy wyborze tatuażu lwa jest to, że nie jest to tylko król zwierząt, ale sprawiedliwy szlachetny władca, którego należy szanować, a nie bać..

Możesz oglądać:

SZKIC TATUAŻU LEO

ZDJĘCIE TATUAŻ LEO