Zdjęcie tatuaży

Znaczenie tatuażu kobry

Znaczenie tatuażu kobry dla każdego, kto myśli o takim tatuażu. W materiale przeanalizujemy historię rysunku i możliwe opcje znaczenia tatuażu kobry. Zaproponujemy również do przeglądu:

  • Zdjęcia tatuaż kobra
  • Szkice do tatuażu kobry

Jakie jest znaczenie, historia i znaczenie tatuażu kobry dzisiaj?

Znaczenie tatuażu kobry - gotowe zdjęcia

W wielu kulturach kobra jest czczona jako najbardziej święty i niebezpieczny jadowity wąż. Uważa się, że kobra uosabia następujące cechy: mądrość i odrodzenie, niebezpieczeństwo i podłość, moc, płodność i wolna seksualność..

W starożytnym Egipcie kobra była uważana za święte zwierzę, które strzegło pokoju zmarłych faraonów. Dowodem na to jest kobra znaleziona podczas wykopalisk grobowca Tutanchamona, która służyła jako symbol ochrony wielkiego władcy. Również nie mniej znana królowa Kleopatra używała ich trucizny do zabijania i leczenia, ponieważ ma ona zarówno śmiertelne dla ludzi, jak i właściwości lecznicze. Najbardziej przerażająca i niebezpieczna ze wszystkich rodzajów kobr – kobra królewska, zawsze była przedstawiana na koronach faraonów. Ponadto była związana z samym bogiem słońca Ra, w postaci jego wszechwidzącego i zawsze płonącego oka. Ludzie tamtych czasów zawsze traktowali ją z niepokojem, ponieważ wierzyli, że jest w stanie odebrać i zachować życie, co najwyraźniej spowodowane było podwójnymi właściwościami jej trucizny. Przedstawiano ją także na ścianach świątyń i grobowców, jako symbol znaku i władzy, co po raz kolejny dowodzi szacunku, z jakim kobra była traktowana w starożytnym Egipcie..

W Indiach od niepamiętnych czasów kobra była również uważana za święte zwierzę, gdzie symbolizuje suwerenną władzę. W mitologii indyjskiej istnieje nawet magiczne bóstwo kobry – Naga, które strzegło niewypowiedzianych skarbów w starożytnej świątyni. Ponieważ te węże są doskonałym eksterminatorem gryzoni, w Indiach uważa się za dobry znak, aby zobaczyć kobrę z bliska. W buddyzmie, podobnie jak w starożytnym Egipcie, ten wąż jest czczony jako strażnik i obrońca. Istnieje mit, który opisuje kobrę, która swoim kapturem chroniła śpiącego Buddę przed jasnym słońcem. W kulturze Kambodży znana jest kobra siedmiogłowa, utożsamiana z tęczą, jako symbol zjednoczenia ziemi i nieba..

Co oznacza tatuaż z kobrą??

Kobra na tatuażu jest często przedstawiana w jasnych kolorach, z podniesionym kapturem, promieniującym niebezpieczeństwem i bezwzględnością, gotową wbić trujące kły w ofiarę. Pokazuje, że jej nosiciel jest pełen energii i witalności, gotowy do podjęcia zdecydowanych działań. Dlatego szkic kobry jest najczęściej wybierany przez młodych ludzi o jasno określonej pozycji życiowej i nietypowych poglądach na życie. Ponieważ jad kobry ma zarówno śmiertelne działanie, jak i właściwości lecznicze, sam wąż symbolizuje zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenia. Spośród wartości negatywnych należy wyróżnić niebezpieczeństwo i podłość, ponieważ jej ugryzienie jest śmiertelne, a ona sama prowadzi skryty tryb życia, czekając, aż jej ofiara straci czujność. Z kolei spośród pozytywnych znaczeń można wyróżnić mądrość, płodność, moc i odrodzenie. Symbol odrodzenia wynika z faktu, że tak jak w przypadku wszystkich węży, kobra ma zdolność zrzucania skóry, a tym samym odradzania się na nowo. Władza związana jest z czczeniem kobry, w wielu kulturach, jako świętego zwierzęcia, co zostało opisane na przykładzie starożytnego Egiptu, ponieważ kobra miała bliskie sąsiedztwo z faraonami i królami starożytnego świata, a jest to jedyna wąż, któremu przyznano tytuł królewski. Płodność to raczej kobiece znaczenie tatuażu, które jest charakterystyczne dla wszystkich tatuaży węży, ponieważ wąż ma kobiecy wdzięk i promieniuje seksualnością, która kusi ludzi i ujawnia ich złą stronę duszy. Wreszcie mądrość wynika z faktu, że zimna i beznamiętna kobra potrafi podejmować zdecydowane i wyważone działania, niezależnie od emocji i kierując się wyłącznie zdrowym rozsądkiem.

Znaczenie tatuażu kobry - gotowe zdjęciaZnaczenie tatuażu kobry – gotowe zdjęciaZnaczenie tatuażu kobry 23453454567Znaczenie tatuażu kobry 23453454567Znaczenie tatuażu kobry 5464675678Znaczenie tatuażu kobry 5464675678Znaczenie tatuażu kobry 3425435647Znaczenie tatuażu kobry 3425435647Znaczenie tatuażu kobry 2343454567Znaczenie tatuażu kobry 2343454567Znaczenie tatuażu kobry 345467567Znaczenie tatuażu kobry 345467567Znaczenie tatuażu kobry 234234234Znaczenie tatuażu kobry 234234234Znaczenie tatuażu kobry 123245346Znaczenie tatuażu kobry 123245346Znaczenie tatuażu kobry 12342556Znaczenie tatuażu kobry 12342556Znaczenie tatuażu kobry 6756345Znaczenie tatuażu kobry 6756345Znaczenie tatuażu kobry 3464754Znaczenie tatuażu kobry 3464754

Możesz oglądać:

SZKIC TATUAŻU COBRA

FOTO TATUAŻ Z KOBRĄ