Zdjęcie tatuaży

Znaczenie tatuażu „etniczne”

Tutaj dowiesz się wszystkiego o znaczenie tatuażu „etniczny”, opcje kierunków i stylów, cechy rysunków, ich znaczenie, historia i interpretacja. Więcej przykładów tutaj:

  • Zdjęcie tatuażu „etnicznego”
  • Szkice tatuażu „etnicznego”

Znaczenie tatuaży etnicznych - oryginalne przykłady wzorów tatuaży na zdjęciu

Znaczenie tatuaży etnicznych – oryginalne przykłady wzorów tatuaży na zdjęciu

Znaczenie tatuażu „etniczne” – wszystkie najważniejsze

Cały posmak narodowego folkloru jest wyraźnie wyrażony w etnicznej sztuce tatuaży, w tym w symbolach ludowych. Rzemiosło malowania ciała należy podzielić na style:

  • język japoński
  • Słowiańska
  • Scytyjski (zwierzęcy)
  • polinezyjski
  • celtycki

styl japoński.

Posiadanie wzorów karoserii wzbudziło zainteresowanie ludzkości, przyciągając swoim złożonym, tajemniczym stylem i sposobem na określenie jego osobliwości i indywidualności. Japoński ornament różni się od pozostałych bogatą ornamentyką roślinną i szeroką gamą kolorystyczną. Wzory podkreślały miłość Japończyków do świata kwiatów. W japońskiej sztuce tatuażu odtwarzane są wizerunki mitycznych i prawdziwych stworzeń – smoków, karpi, węży, tygrysów.

Modne są kompozycje z motywem marynistycznym. W gatunku morskim mistrzowie podkreślali piękno i wdzięk ludzkiego ciała. Postacie z mitologii ludowej są również uważane za popularny temat kompozycji do noszenia. Gatunek portretowy jest używany przez japońskich mistrzów. Rysunek jest nakładany pod kątem i otrzymuje nazwę „Ukiyo-e”.

Podczas nakładania obrazu na skórę przestrzegano ustalonych zasad, takich jak asymetria. Kontury grafiki miały cienkie linie i powinny być jaśniejsze niż podstawowa paleta tatuaży. Pustki między jego elementami są wypełnione wzorami..

Japończycy słynęli z wynalezienia ruchomych obrazów ciała, nakładając je na dobrze zdefiniowane projekcje mięśni. Fabuła rysunku w tym kierunku to walki zapaśników sumo lub samurajów. Nowość w sztuce tatuażu – rzemiosło przykuło uwagę i zachwyciło cudzoziemców.

Styl słowiański.

Archeolodzy nie trzymają przed nami w tajemnicy informacji o hobby naszych przodków w ozdabianiu własnego ciała symbolami i oryginalnymi wzorami. Słowianie przedstawiali symbole płodności w postaci geometrycznych kształtów, różnych krzyżyków, kropek, przecinków i skomplikowanych spiral. Później do kultury malowania ciała wprowadzono nowe symbole religii i symbole Kościoła katolickiego..

Ciało słowiańskich kobiet ozdobiono krzyżami i wdzięcznymi cienkimi liniami, kompozycjami kwiatowymi z gałązkami roślin i liśćmi. Mężczyźni przedstawiali na swoich ciałach symbole koron i serc. Inicjały personalne, podkreślające ich pochodzenie i rangę.

W starożytnej słowiańskiej sztuce tatuażu style słowiańskie i scytyjskie są umiejętnie splecione. Ludzie wolą folklor słowiański – bajki, legendy, piosenki. Elementy dzieł znanych, rosyjskich artystów oraz elementy sztuki ludowej – khokhloma, gzhel.

Zdjęcie rysunku tatuażu etnicznego 09.10.2018 №117 - tatuaż etniczny -

Styl scytyjski (zwierzę)

Scytowie to plemiona koczowników żyjących w czasach starożytnych na terenie naszego kraju. Wprowadzili do swojej kultury wizerunki zwierząt – wilków, lisów, jeleni, koni. Z tego powodu styl scytyjski nazwano stylem zwierzęcym. Preferowane było również przedstawienie ptaków – gryfów, bocianów, orłów, wron. Popularnym symbolem był sęp czubaty z rogami. Przedstawianie zwierząt i ptaków na własnej skórze nie było przypadkowe, ponieważ narody były koczownicze i często prowadziły ze sobą wojny o terytoria. Siła, odwaga, odwaga i honor były dla nich kultem kultu. Być zwycięzcą jest głównym dążeniem Scytów.

Styl ten słynie z wizerunków zwierząt, fal, krzyży i swastyk, pośrodku których znajdowały się ozdoby z kwiatów i liści. Małe elementy umieszczone wewnątrz dużych rysunków służą jako główne części rysunku..

Przykłady wzorów tatuaży etnicznych:

Styl polinezyjski

W swojej pracy starożytni ludzie woleli dodawać elementy wzorów narodowych, mieszając je z prostymi rysunkami. Podstawowa część rysunku składa się z falistych krzywych i linii. Głównymi zasadami stylu polinezyjskiego, stosowania wzoru ciała, była zbieżność i rozbieżność linii, z zachowaniem pełnej symetrii linii. Mężczyźni umieszczają znaki na skórze, aby wskazać swój status i znaczenie w społeczeństwie.

Europejczykom trudno było stać się posiadaczem polinezyjskiego ornamentu na ciele, ale tatuaże przyciągały uwagę i wzbudzały ich zainteresowanie. Wykazując się pomysłowością, przywódcy plemienni sprzedali cudzoziemcom wytatuowane głowy zabitych przez nich współplemieńców..

Zdjęcie rysunku tatuażu etnicznego 09.10.2018 №175 - tatuaż etniczny -

Styl celtycki

Celtowie są uważani za ludzi gwałtownych i wojowniczych. Tatuaże monochromatyczne są nieodłącznym elementem ich stylu. W obrazie dominowała czerń, rzadko uzupełniana zielenią. Nadawanie ornamentowi jasności kolorów nie było popularne wśród Celtów. Ornament celtycki był złożony i łączył ludzi ze zwierzętami na jednym zdjęciu. Ciągłe linie, które nie mają początku ani końca, symbolizują ścisły związek Celtów z naturą i symbolizują ich kult wyższych mocy i wszechświata. Na przykład ich słynny na całym świecie krzyż celtycki może oznaczać nadzieję, honor, pamięć, wiarę w Boga..

Ostrożnie! Wśród grup nacjonalistycznych krzyż celtycki nosi znak dominacji białej rasy nad innymi rasami. Z powodu takiego tatuażu możesz wpaść w nieprzyjemną sytuację..

Obejrzyj wideo:

Przygotowane przez: larisaez (Larissa)