Záhradníctvo

Nápady pre zimné záhrady – praktické tipy pre záhradný dizajn

Nápady na záhradný dizajn zimné rastliny farby červená

Zima je pre mnohých ten pravý čas na upokojenie záhrady. Nízke kvety opäť zakvitnú až na jar a v lete. Aby vaša záhrada v zime nepôsobila živo a šedivo, môžete použiť pár trikov Nápady pre zimnú záhradu používať. Každý vynikajúci záhradný dizajn je výsledkom starostlivého plánovania a táto krásna záhrada od Sary a Rona Malona je skutočným dôkazom, že tvrdá práca sa počíta.

Nápady na zimnú záhradu – vyberte rastliny

Záhrada ihličnanov japonských

Sara a Ron sú vášniví záhradníci, ktorí energicky hľadajú nové príležitosti a Nápady pre zimnú záhradu Hľadám. Ich cieľom – navrhnúť záhradu tak, aby s menším úsilím vznikol dizajn, z ktorého sa budete môcť tešiť po celý rok. Výsledkom bola záhrada, ktorá sa vyznačuje jasnou štruktúrou a nádhernými farbami. Vykonali ste dve dôležité zmeny – jednak ste vysadili stromy a kríky, ktoré majú aj v zime priestorovú štruktúru, a jednak ste vybrali správne rastliny. Ihličnaté stromy, vždyzelené kríky a tráva sa v záhrade stali skutočným pútačom pozornosti. Stromy vyžadujú pravidelnú starostlivosť a prerezávanie, vlhkosť musíte pravidelne kontrolovať. V každom prípade máte výhodu, že ich nemusíte presádzať každú jar.

Nápady pre zimnú záhradu – záhradný dizajn s viacfarebnými listnatými rastlinami

Zimné rastliny lymfatická myrta

Ak máte chuť na čerstvý Nápady pre zimnú záhradu potom máme návrh – prineste farbu do svojej záhrady aj v zime! V zimnej záhrade si našli miesto rastliny ako Cupressus macrocarpa / nazývané Zymmerzypresse alebo Winterhart /, Thuja plicata alebo arborvitae, ihličnaté stromy Juniperus conferta, bobule a Arctostaphylos – bobuľové hrozno, Rhamnus californica – rakytník a ďalšie mimoriadne, ale krásne druhy.

Farebné a svieže nápady pre zimné záhrady

Vyberte nápady pre rod zimných rastlín

Mnoho z týchto rastlín bolo nazývaných Nápady pre zimnú záhradu Vyberané práve preto, že vyzerajú najlepšie v zimnom období a skutočne môžu záhradu osviežiť / hlavne keď svieti slnečné svetlo /. Ak hľadáte veľkolepý vzhľad, môžete sa rozhodnúť pre Luma apiculata – Lumamyrte alebo Rhamnus Columns Faulbaum Fine Line. Posledný rod dáva v zime krásne ovocie. Stonky červených rastlín vyzerajú skvele na rozdiel od sivých tónov okolitého územia. Ďalšími vynikajúcimi príkladmi sú Acer palmatum – japonský javor „Sango Kaku“ a Drimys lanceolata – horské korenie.

Záhradný dizajn zo zimnej záhrady – fascinujúca štruktúra

Farebné kry zimnej záhrady

Ak chcete urobiť silný dojem, v zimnej záhrade musíte mať nielen farbu, ale aj jasnú štruktúru a dizajn. Skombinujte rastliny rôznych výšok a objemov – navrhnite si záhradu ako architekt a vopred si premyslite, ako bude všetko do seba zapadať. Môžete sa rozhodnúť pre sochárske kvetináče a stonkové sukulentné rastliny, takže malú, ale jemnú zimnú záhradu je možné navrhnúť aj na terase alebo terase. Vyzerajú krásne po celý rok a budú v harmónii so vzhľadom záhrady. Vytvorte si krásnu zimnú záhradu plnú farieb a života

Od Jaz

Záhradný dizajn – výber správnych rastlín

Zimná príprava záhradného dizajnu

Garteng so zimnými rastlinami

Záhrada so zimnými rastlinami

Stále zelené rastliny a zaujímavé kvetináče v záhrade

Terasa vždyzelené stonky sukulentné rastliny