Záhradníctvo

Jarné tipy na starostlivosť o trávnik – kedy by ste mali kosiť trávnik

Tipy starostlivosti jar skarifikovať hnojiť kvety

Máte vo svojej záhradnej krajine krásne zelené plochy, ale zdá sa vám náročné udržiavať trávnik? Niet divu, že je to tak v mnohých prípadoch. Samozrejme, nesmiete zrazu zúfať, pretože neviete dokonale kosiť. Viete, ako sa hovorí: Rím nebol postavený za jeden deň. Vyhrňte si rukávy a dajte sa do práce! Ale predtým vás možno budeme môcť niečo naučiť. Áno, každý sa môže kedykoľvek v živote niečo nové naučiť – dáme vám nejaké / dúfajme, že užitočné / Tipy na starostlivosť o trávnik!

Tipy na starostlivosť o trávnik – kedy by ste mali začať kosiť trávnik?

Kosenie trávnika, keď treba skarifikovať Tipy na starostlivosť

 Dnes sme o kosení – uhádneme pár trikov a dáme vám Tipy na starostlivosť o trávnik. V lete musíte kosiť trávnik raz týždenne. Kosačku je potrebné nastaviť tak, aby ste boli iba 2-3 cm od výšky trávy. Nemali by ste však kosiť viac ako tretinu výšky trávy. Čím častejšie trávnik využívate, tým častejšie musíte zelenú plochu kosiť. To stimuluje rast a pritom sa odstránia nastrúhané a poškodené kúsky trávy. Najlepší čas na kosenie je, keď je zem a tráva suchá. Samozrejme, môže sa stať, že ste kedysi minuli kosenie trávnika. Ale to by nemal byť problém, nabudúce môžete kosačku nastaviť na dvojnásobok sadzby. Napríklad prvý stupeň kosačky je možné nastaviť na 5-6 cm alebo viac, v závislosti od veľkosti trávy, a druhý stupeň má obvyklé nastavenie výšky trávy 3-4 cm. Postupom času si zvyknete na najlepší spôsob, ako to urobiť, nie je to nič zložité.

Tipy na starostlivosť o trávnik – Ako často by ste mali kosiť trávnik?

 Myšlienky živé ploty kvety kvety kamenná stena kvetináče

Nezabudnite tiež na nasledujúce: tam, kde je príliš teplo, musí byť tráva vyššia, aby si lepšie udržala vlhkosť, a keď je veľmi daždivo, mali by ste kosiť trávu výrazne nižšie, aby sa prebytočná voda skutočne dobre odparovala. Ale v tomto prípade sa môžete určite spoľahnúť na svoj inštinkt, to by bolo najlepšie riešenie, pretože nikto nepozná vašu záhradu lepšie ako vy. Tipy na starostlivosť o trávnik a dobre mienené rady sú v mnohých prípadoch rozhodne príliš všeobecné, pretože sa snažíme našimi informáciami poskytnúť široký okruh čitateľov. Ak si však vo svojej záhrade všimnete problém s trávou, nech je akýkoľvek (zmena farby, sucho, škvrny, hmyz, uschnutá tráva), nestrácajte čas a ihneď vyhľadajte radu profesionálov. Pretože je to jednoduchý, ale rýchlo sa rozvíjajúci proces v záhrade, ktorý spôsobuje hnilobu trávy. A to je vždy spojené s určitými chorobami rastlín. Asi vieš prečo. Tráva je vždy teplá a vlhká – to sú ideálne podmienky pre vývoj rôznych patogénov. Preto sa neodporúča, aby sa to dialo presne vo vašej záhrade. Dúfam, že tento článok pomohol mnohým mladým záhradníkom.

V teplom počasí zdvihnite trávu

Tipy na starostlivosť o stromy kovový plot vždyzelené trvalky

V daždivom lete koste trávnik každý týždeň

Útulné nápady na dizajn záhradného posedenia s čerstvými kvetmi

Malá záhrada s trávnikom

Tipy na starostlivosť o trávnik nápady na ochranu súkromia pred malou záhradou, trvalky, stromy

Jarná záhrada – kvety a trávnik

Starostlivosť o trávnik záhradná cesta pohodlná lavička jarné kvety kamene

Kosenie je niekedy náročné – profesionáli vám ukážu, ako na to

Nápady na dizajn kosia trávnik okolo nápadov na tvar

Vytvorte malú záhradu

Kosenie trávnika nášľapné kamene záhradný plot drevo vždyzelené rastliny

Záhrada Kamene vo vidieckom štýle Trvalky Dom Starostlivosť o trávnik Letná jar

Terénne úpravy nápady na kosenie trávnika Návrhy starostlivosti Tipy na jar

Koste trávniky, vytvárajte záhony, ohraničte nízke stromy

Tipy na kosenie trávnika Triky Jarná starostlivosť Záhradný plot biela farba

Tipy na kosenie trávy Triky Anglické záhradné schody Bazénová záhrada

Na čo si dať pozor pri kúpe kosačky? – 7 užitočných rád