Tatuaż z grupą krwi w Światowy Dzień Krwiodawcy – 14 czerwca

Z materiału dowiesz się, jak obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy, przeczytasz ciekawostki dotyczące tej daty – 14 czerwca, zobacz zdjęcia tematycznych rysunków tatuażu z grupą krwi.

Tatuaż z grupą krwi w Światowy Dzień Krwiodawcy - 14 czerwca - informacje i zdjęcia

Tatuaż z grupą krwi w Światowy Dzień Krwiodawcy – 14 czerwca: informacje o cechach i zdjęciach rysunków tatuaży

Światowy Dzień Krwiodawcy obchodzony jest w 193 krajach ONZ. Termin został zainicjowany w 2005 roku z inicjatywy WHO. 14 czerwca, aby uczcić Światowy Dzień Krwiodawcy, wybrali i wyznaczyli czas na urodziny Karla Landsteinera, który odkrył podział krwi na grupy.

Historia oddawania krwi

Samo słowo „darowizna” oznacza „oddawać”, podobnie jak sama procedura. Darowizna polega na oddaniu krwi ludzkiej do celów medycznych.

Dzięki darowiźnie medycyna ma możliwość dokonywania transfuzji, przygotowywania leków i prowadzenia badań.

Ta sama procedura oddawania krwi jest nie tylko nieszkodliwa, ale nawet przydatna: stymuluje pracę narządów wewnętrznych i odporność, zapobiega miażdżycy i chorobom serca.

Interesujące fakty

  • Mieszkający w Australii James Harrison ma we krwi specyficzne przeciwciała, które są w stanie pomóc noworodkom. Za życia oddał ponad 560 litrów krwi, a przygotowane na jej bazie preparaty pomogły 2 000 000 noworodków.
  • Mieszkaniec Wołgogradu – Jurij Martynow, który ma teraz 62 lata, ma rzadką czwartą grupę krwi. W ciągu swojego życia oddał krew ponad 411 razy i jest wpisany do rosyjskiej księgi rekordów.
  • Władimir Nikołajew z Ukrainy po raz pierwszy oddał krew w wieku 21 lat, w ciągu następnych 40 lat oddał 400 litrów krwi i 200 litrów osocza, został honorowym dawcą ZSRR i Ukrainy. Na Ukrainie otrzymał tytuł Bohatera Ukrainy.

Termin ma na celu wyrażenie wdzięczności darczyńcom, którzy swoimi działaniami uratowali ogromną liczbę istnień ludzkich oraz zwrócenie uwagi na problem i potrzeby dawstwa..

Czy oddałeś krew? Może jesteś dawcą na stałe? Co sądzisz o projektach tatuaży z grupą krwi? Zostaw swoją opinię w komentarzach pod materiałem.

Przy okazji! Mamy osobny materiał o znaczeniu tatuażu z krwią i grupą krwi..

Przykładowe zdjęcia rysunków tatuażu z grupą krwi od 14.06.2020 (76 zdjęć)