Vlasy a účesy

V takzvanej Velaterapii sú rozštiepené končeky spálené ohňom!

Velaterapia proti rozštiepeným končekom Ako to funguje

Každý, kto má dlhé vlasy, vie, že udržať si ich v perfektnom stave nie je práve jednoduché. Pravidelné strihanie hrotov v kaderníctve je nevyhnutné, aby ste predišli štiepeniu končekov. Vedeli ste však, že existuje alternatívna metóda proti rozštiepeniu končekov, ktorá dokáže poškodené vlasy zachrániť bez toho, aby ste ich museli ostrihať? Zahŕňa však oheň, čo znamená, že je určený len pre odvážne ženy. Neprepadajte panike, vysvetlíme si, o čo ide a ako takzvaná Velaterapia funguje.

Čo je to „rezanie sviečok“, známe tiež ako „brazílska velaterapia“?

Ako funguje Velaterapia na odstránenie rozštiepených koncov plameňom sviečky

Takzvané „strihanie sviečkami“ je vlasová kúra, ktorá revitalizuje poškodené vlasy a zbaví ich rozštiepených končekov. Vlasy sú skrútené do skrútených prameňov vlasov a vyčnievajúce rozštiepené končeky sú potom spálené plameňom horiacej sviečky. Spálenie koncov vlasov je známe aj ako „brazílska velaterapia“.

odstráňte poškodené končeky vlasov Velaterapiou

Velaterapia je v Južnej Amerike a rôznych krajinách po celom svete rozšírená už desaťročia. Hovorí sa, že má svoj pôvod v dávnych dobách a praktizovali ho priekopníci krásy ako Kleopatra. Môžeme však len hádať, či si egyptská kráľovná skutočne spálila konce vlasov plameňom sviečky. Neexistuje o tom žiadny skutočný dôkaz.

Ako funguje Velaterapia?

Velaterapia koncept spáli vyčnievajúce rozštiepené končeky

Súčasní stylisti preberajú túto starodávnu metódu a trochu ju modernizujú bez toho, aby zmenili jej koncept. Proces Velotherapie je náročný a trvá najmenej dve alebo dokonca viac ako tri hodiny. Cena ošetrenia sa pohybuje od 100 do 300 eur a závisí predovšetkým od dĺžky vlasov. Procedúru je možné opakovať každé 3 mesiace.

Po prvé, vlasy sú rozdelené na sekcie a fixované. Každý prameň vlasov je pevne skrútený. Stylista zapáli sviečku a pohybuje plameňom sviečky po každom prameni tak, aby vyčnievajúce rozštiepené konce krátko prišli do kontaktu s ohňom.

Velaterapia Before After Dlhý účes rovný

Áno, znie to na prvý pohľad šokujúco a v skutočnosti sa môže zmeniť na nočnú moru, ak sa zveríte do rúk profesionála s určitými skúsenosťami v danej oblasti. Stručne povedané, nesnažte sa robiť velaterapiu doma. Nezáleží na tom, či ste videli zhruba dvadsať videonávodov!

Velaterapia proti rozštiepeným koncom pred a po obrázkoch

Ricardo Gomes, stylista renomovaného newyorského salónu „Maria Bonita“, je jedným z profesionálov, ktorí svojim zákazníkom ponúkajú toto mimoriadne ošetrenie proti rozštiepeniu končekov. Priznáva, že jeho brazílski priatelia prvýkrát hovorili o technológii pred niekoľkými rokmi a prisahali na dobré výsledky. Stačilo to na vzbudenie jeho zvedavosti a rozhodol sa pre nové dobrodružstvo.

Velaterapia je určená na odstránenie rozštiepených koncov ohňom

Ricardo sa pred piatimi rokmi vrátil do svojej vlasti, Brazílie, kde strávil celý deň sledovaním práce skúseného miestneho stylistu. “Chvíľu mi trvalo, kým som porozumel pojmu rezanie sviečok,” hovorí. „Potom som to vyskúšal s niekoľkými priateľmi a postupne som sa naučil najdôležitejšie triky.“

„Výhodou tejto metódy je, že nestratíte nič z dĺžky vlasov, pretože sa odstránia iba vyčnievajúce rozštiepené končeky,“ povedal Ricky Gomes. “Nevidíš, koľko toho zhorelo.” Len praskanie vlasov a zápach môžu byť trochu desivé. “

Ako funguje ošetrenie vlasov Velaterapia z Brazílie

Medzi jeho klientky patria známe modelky ako Alessandra Ambrosio či Barbara Fialho. Vzhľadom na dynamiku jej práce sú jej vlasy často poškodzované mnohými stylingovými výrobkami alebo niekedy agresívnymi tepelnými úpravami. Dokážete si asi predstaviť, že fénovanie, rovnanie, česanie a farbenie je súčasťou každodenného života modeliek. V dôsledku toho vlasy strácajú svoj prirodzený lesk a sú dosť suché a lámavé ako slama. Brazílske krásky však nechcú prísť o vzácne centimetre svojich vlasov a účinné ošetrenie vlasov vyžaduje čas a trpezlivosť. Z tohto dôvodu sa Velaterapia ukazuje ako dobrý spôsob, ako rýchlo a natrvalo zbaviť vlasov rozštiepených končekov.

Metódy proti rozštiepeným končekom bez rezania

Dobrodružný kaderník hovorí, že vyvinul aj následnú kúru vo forme intenzívnej kúry na vlasy. Samozrejme, neodhalí svoje tajné zložky, ale aspoň odhalí zaujímavý princíp fungovania. Starostlivosť o vlasy, ktorú vynašiel Ricardo, zlepšuje stav vlasovej kutikuly po Velaterapii a nasiakne.

Zlomené vlasy je možné zachrániť pravidelným strihaním

Inými slovami, bezprostredne po spálení rozštiepených končekov je vonkajšia vrstva vlasov otvorená a krehká. “Keď sú vlasy ošetrené plameňom sviečky, je to šok.” Preto vyžaduje zvýšenú starostlivosť o utesnenie kutikuly a podporu procesu regenerácie. Vlasy sú viditeľne hodvábne, zdravšie a lesklejšie, “hovorí.

pochmúrna farba dlhých zdravých vlasov

Sú výhody Velaterapie vedecky uznávané? V skutočnosti neexistuje veľa vedeckých výskumov o účinnosti tejto exotickej úpravy vlasov. Preto nie je prekvapujúce, že dermatológovia, ktorí sa špecializujú na starostlivosť o vlasy, nie sú úplne presvedčení, že toto je najlepší spôsob, ako dostať vlasy hladké a lesklé..

„Najúčinnejším spôsobom, ako sa vyhnúť rozštiepeným končekom, je nechať si pravidelne zastrihávať končeky,“ hovorí Dr. Melissa Piliang z kliniky Cleveland. „Návšteva kaderníka sa odporúča každých šesť až osem týždňov. Vďaka tomu vlasy rastú rýchlejšie a zdravšie. Je to oveľa lepší variant ako hrať s ohňom, čo sa zdá byť úplne nebezpečné. “

suché a lámavé vlasy fénovaním

Špecialista dodáva: „Najdôležitejšou vecou, ​​ako sa vyhnúť rozštiepeným končekom, je, aby vlasy nevyschli. Vystaviť vlasy väčšiemu teplu nie je dobrý nápad. Stáčanie, rovnanie a sušenie fénom sa neodporúča, takže teplo otvoreného plameňa nemusí byť prospešné. “A tieto úvahy sú logické …

Neodporúča to ani Josue Perez, stylistka celebrít hollywoodskych hviezd ako Gwyneth Paltrow a Sarah Jessica Parker. „Hoci brazílski stylisti prisahajú na túto metódu proti rozštiepeniu končekov, vlasy by ešte viac vysušili,“ povedal..

Potraviny pre zdravé vlasy Omega 3 rybie avokádo

Takže skôr, ako sa rozhodnete pre Velaterapiu ako liečbu proti rozštiepeniu končekov, všimnite si, že starostlivosť o vlasy začína zvnútra. Vyvážená strava a dostatok spánku môžu mať teda pozitívny vplyv na vlasy a ich vzhľad. Zinok, vitamín D a železo sú nevyhnutné pre rast vlasov. Konzumácia dostatočného množstva omega-3 mastných kyselín je dobrá aj pre lesklé vlasy a zdravú pokožku.