Vlasy a účesy

Trendy účesy v priebehu rokov – vyvíjajúce sa v priebehu desaťročí

Trendové účesy zlaté-dvadsiate roky-bob-krátke-vlasy-voda-vlny-vlasové doplnky

Možno každý videl alebo dokonca vyskúšal vlasové trendy na rok 2016. Trendy účesy ale meňte sa každé desaťročie, dokonca aj každý rok, takže v tomto článku cestujeme v čase a sledujeme jeho vývoj za posledných niekoľko rokov. Pokračujte v čítaní a zistite všetko o najlepších účesoch a účesoch od desaťročí od 20. rokov po súčasnosť.

Rozbúrené dvadsiatky v USA boli na krátke vlasy najvhodnejšie. Bob a všetky jeho variácie sa tešili veľkej obľube. Na prelome storočí boli ženy pripravené ostrihať si dlhé vlasy a nastoliť nový trend. Účesy bobov boli buď uhladené, alebo sa nosili s elegantnými kučerami. Ručne kladené vodné vlny a vlasové doplnky sa stali veľmi obľúbenými a dodali vzhľadu ženskosť.

Trendové účesy s kučerami z 30. rokov

Trendové účesy-30-te-kučery-bob-nosené bokom

V 30. rokoch boli vlny módnym trendom v účesoch. Kónické kučery a krátke boby stratili na popularite. Účesy sa trochu predĺžili a s jemnými vlnami. Trendové účesy sa väčšinou nosili na jednej strane s vlasovou časťou tváre. Zvláštne je, že účesy z 30. rokov prežili dobu a teraz ich často vyberajú hviezdy na červený koberec.

Trendové účesy v štyridsiatych rokoch minulého storočia

Trendy účesy štyridsať rokov-viazané-vlasy-víťazstvo-rolky-ofina

40. roky boli pre ženy ťažkým obdobím, čo je možné vidieť na móde aj na účesoch z tohto obdobia. Keďže mali pracovať, mali vlasy zopnuté tesne okolo hlavy, aby ich nerušili. Väčšina účesov bola krátkych, nie dlhších ako ramená. Počas tejto doby bola ofina vyvinutá pomocou Victory Rolls – je to dobrý nápad, ako udržať vlasy mimo tváre a pritom stále vyzerať elegantne..

Trendové účesy: stredne dlhé, vrstvené a s ofinou – 13 štýlov & Tipy

Nové trendy účesov pre ženy a mužov – Účes Half Bun

Aktuálne letné účesy na rok 2017 – 11 trendových trendov na prvý pohľad

Strihy a trendy účesy z 50. rokov

Trendy účesy-50. roky po vojne-rockabilly-účesy-krátke účesy-krátke ofiny

V povojnovom období 50. rokov ženy experimentovali s rôznymi účesmi. Kučeravé účesy zo 40. rokov boli stále populárne, ale napriek tomu sa objavili krátke účesy, účesy rockabilly a veľmi krátke poníky. Krátky zostrih Audrey Hepburn je najznámejším účesom tej doby.

60. roky a najobľúbenejšie účesy

Trendy účesy zo 60. rokov-objem-škádlený-účes-úľ-krátke účesy-šikmá ofina

Trendové účesy v 60. rokoch boli buď s veľkým objemom, alebo s veľmi krátkymi vlasmi. Vtipný vysoký účes Beehive vznikol v tomto období a mala ho na sebe známa speváčka Aretha Franklin. Krátke účesy v 60. rokoch absolútne mali dlhé šikmé ofiny.

Sedemdesiate roky – čas s veľkým výberom trendových účesov

trendy-účesy-sedemdesiate roky-hippies-čas-vlasy-kvety-stredný rozchod-poníky-vrstvený strih

70. roky boli zvláštne časy. Účesy sa stali rozmanitejšími a nemali ani jedinú tendenciu. Z tohto obdobia je možné vidieť hladké vlasy, viac poníkov, stredové partie a dlhšie vlasy s prirodzenými vlnami. Keďže už boli časy hipisákov, kvety vo vlasoch sa stali veľmi obľúbenými. Súčasne bolo možné vidieť vrstvené zrážky, kučery s objemom, afro účesy a parmice pre mužov.

Trendové účesy z 80. rokov

trendy-účesy-osemdesiate roky-perm-objem-vafle-železo-účes

80. roky boli pre vlasy rozhodne zlým obdobím. Trendy účesy boli bizarné a ženy si neustále poškodzovali vlasy, obzvlášť tie, ktoré mali rovné vlasy. Perm sa stala veľmi populárnou, pretože sľubovala trvalý módny vzhľad. Krep sa používal rovnako často. Posledným dotykom bol objem z dráždenia, ktorý vlasy ďalej poškodzoval.

Najpopulárnejšie účesy 90. rokov

trendy-účesy-deväťdesiate roky-rovné vlasy-ježkovský účes-mini-drdoly-na-hlave

V porovnaní s nešťastnými účesmi predchádzajúceho desaťročia boli 90. roky najlepším obdobím pre rovné vlasy. Občas ste stále mohli vidieť strapaté vlasy z 80. rokov, ale iba v prvých rokoch desaťročia. Ak si chcete pamätať perfektný vzhľad z tej doby, pozrite si epizódu z televízneho seriálu FRIENDS. Účes Jennifer Aniston bol v tom období najobľúbenejší. Naproti tomu experimenty ako účesy ježkov, veľa mini drdolov na hlave či drobné doplnky do vlasov boli robené po celých vlasoch, ale dlho nevydržali.

Začiatok 21. storočia – trendové účesy roku 2000

trendy-účesy-2000s-plážové vlny-rovné vlasy-farebné-pramene

Dvadsiate roky minulého storočia mali tiež najrozmanitejšie účesy. Plážové vlny boli veľmi obľúbené, ale trend hladkých vlasov stále prevládal. Často bolo možné vidieť aj farebné alebo bielené pramene, najmä od známych popových hviezd, ako je Christina Aguilera.

Trendové účesy z roku 2010 – trendy v tvorbe

trendy-účes-vývoj-2010s-ležérne-vlasy-jemné-vlny

Účesy 2010s sú stále v procese tvorby, ale trendy ako mäkké vlny a ležérne účesy sú už vidieť. V poslednej dobe sa objavuje stále viac účesov pre mužov, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach neexistovali.

Nasledujúce video sumarizuje vývoj vlasovej módy za posledných 100 rokov za jednu minútu: