Vlasy a účesy

Ombre blond pre hnedé a blond vlasy – trendové techniky farbenia

Ombre blond blond-karamel-stredne dlhé vlasy

Ombre vlasy už dávno nie sú len tmavé korienky so svetlejšími končekmi. Kaderníci v posledných rokoch prichádzajú s novými technikami farbenia ombré vzhľadu, ktoré posunuli obľúbený trend vlasov na ďalšiu úroveň. Babylights, ombre s prameňmi a technika balayage sú novými trendmi farbenia vlasov. Ako fungujú s najobľúbenejším ombre blond pre hnedé a blond vlasy, odhalíme v článku.

Klasická ombre blondína

Ombre blond klasický ombre vyzerajú hnedé vlasy

Ombre vlasy sú farbiace techniky, pri ktorých je možné pozorovať kontrast od tmy k svetlu. V klasickom variante prístup buď zostáva v prirodzenej farbe vlasov až po uši, alebo je zafarbený v tmavom odtieni. Farba potom vybledne do svetlého blond tónu a vznikne obľúbený ombre blond look.

Ombre Blond čierne korene-dlhé vlasy-svetlá blond

Obre blond s hnedou základňou je bezpochyby najbežnejšou a najobľúbenejšou variantou farby vlasov s gradientom. Ale s ktorým blond odtieňom vyzerá krásna technika farbenia najlepšie? V tomto prípade rozhodnutie skutočne závisí od farby koreňov a typu pokožky. U žien s tmavšou pleťou vyzerá tmavá blondínka veľmi dobre na končeky, zatiaľ čo svetlá platinová blondínka je vhodná aj pre ženy s bledou pokožkou.

Balayage a ombre pre krátke vlasy – 30 nápadov a tipov na trendový vzhľad

Ombre Bob – 30 farebných tipov & Styling pre každý typ vlasov

Ombre farbenie vlasov – nápady pre ombre blond, bruneta a svetlé farby

Ombre blond hnedá melíruje melír

S hladkým prechodom z hnedej na blond vlasy ombre pôsobia obzvlášť prirodzene a štýlovo. Pôsobí to dojmom, že vlasy boli prirodzeným spôsobom zosvetlené slnkom. Preto je moderný ombre namiesto priameho prechodu zafarbený prameňmi.

Ombre blond hnedé vlasy-blond-čipky-kučery

Ak chcete dať svoje blond pramene alebo tipy na výslnie, potom sú účesy s kučerami na to ako stvorené. Prechod z tmy do svetla vyzerá prirodzenejšie a kučery sa stanú okamžite pútavými. Klasická blondínka ombre sa tiež krásne kombinuje s dlhými rovnými vlasmi.

ombre-blond-dlhé-kučeravé vlasy-balayage-trend

Jemné plážové vlny sú najobľúbenejším letným účesom pre dlhé vlasy. Mierne vlnité vlasy vytvárajú nádherný plážový vzhľad, ktorý pripomína letnú dovolenku. V kombinácii s blond ombre získajú kučery obľúbený efekt sunkissed, ktorý je obzvlášť účinný pod slnečnými lúčmi..

ombre-blond-vlasy-bob-blond-čipka-hnedá-prístup

Ombre Blond Hair je vhodný pre každú dĺžku a typ vlasov. Svetlejšie tipy vyzerajú obzvlášť krásne na dlhých vlasoch, pretože kontrast môžete okamžite zaznamenať. Napriek tomu môže byť vzhľad ombré perfektne kombinovaný aj s krátkymi vlasmi alebo bobom.

Ombre vlasy s prameňmi

ombre-blond-karamel-farba-vlasov-blond-melír

Ak sa chcete odchýliť od klasického ombré vzhľadu, obľúbenú ombre blond je možné skombinovať s melírmi. Takzvané detské svetlá, v ktorých je prirodzená farba vlasov zachovaná a obohatená iba o niekoľko blond prameňov na špičkách, sú úplne v móde. To vytvára prirodzený vzhľad, ktorý je ideálny na jar a leto.

ombre-blond-look-moderné-dlhé-vlasy-nápady

Farebný gradient hrá dôležitú úlohu v ombre od hnedej po blond. Sami môžete rozhodnúť, ako silný kontrast medzi týmito dvoma farbami by mal byť. K prirodzenému vzhľadu sú veľmi vhodné prechody od svetlo hnedej po medovú blond alebo od tmavo hnedej po tmavú blond.

ombre-blond-darker-approach-ombre-farbenie

Ak chcete pre svoje vlasy dramatický vzhľad, môžete sa spoľahnúť aj na prísny prechod medzi farbami vlasov. Prechod od čiernej k svetlej blond nie je pre každú ženu, existujú však ženy, ktoré si potrpia na štýl a môžu priniesť pútavý pohľad..

ombre-blond-vlasy-farbivo-hnedá-báza-blond-tipy

Pramene vo vlasoch zaisťujú, že blond ombre vyzerá obzvlášť prirodzene. Zvlášť pre ženy so svetlejšou farbou vlasov je možné dosiahnuť nádherný efekt, ktorý je perfektný pre letný účes.

ombre-blond-hnedé-farbiace-kučery-slávnostné-účes

Gradientové farby na vlasy dobre fungujú aj na slávnostné účesy s otvorenými alebo pootvorenými vlasmi. Kučery a vrkoče vyzerajú obzvlášť krásne s ombre vlasmi a sú perfektné pre každú príležitosť. Kontrast medzi tmou a svetlom sa krásne kombinuje s monochromatickými večernými šatami a outfitmi.

ombre-blond-čierno-hnedé-melír-ombre-look

Ak sa blond ombre skombinuje s melírom na hnedých vlasoch, vytvorí sa veľmi špeciálna farba vlasov, ktorá sa v angličtine niekedy nazýva „bronde“. Je to mix blond a hnedých odleskov, ktoré spoločne vytvárajú prirodzený letný vzhľad.

kučery ombre-blond-hnedo-špicaté-dlhé vlasy

V trende vlasov s blond a hnedými prameňmi možno pozorovať iný farebný gradient ako v typickej ombre blond. Tu sú prechody medzi farbami vlasov oveľa jemnejšie a plynulejšie, čo vedie k nádhernej hre farieb s prirodzeným efektom.

Nápady na blond blond s technikou balayage

ombre-blond-rameno-vlasy-bob-účes

Balayage je veľký trend v farbení vlasov, ktorý si získava na obľube vo svete vlasov a účesov. Toto je opäť farebný gradient medzi dvoma kontrastnými farbami, ktorý je vytvorený s jednotlivými prameňmi. Na rozdiel od iných techník farbenia, balayage technika aplikuje farbu vlasov na vlasy voľnou rukou. Jednotlivé pramene sa jednoducho odoberú ručne a natrú sa zvolenou farbou.

ombre-blond-dlhé vlasy-blond-farbenie vlasov

Vlasy Balayage zase vytvárajú prirodzený efekt, ktorý pripomína vlasy pobozkané na slnku a stávajú sa skutočným pútačom pozornosti. Technika farbenia sa označuje aj ako „kontúrovanie“ vlasov, pretože pomocou nej možno nastaviť rôzne akcenty. Oblasti, ktoré ohraničujú tvár, sú spravidla zafarbené, aby sa zvýraznili kontúry.

účesy ombre-blond-balayage-technika-celebrity

Dlhoročnou predstaviteľkou techniky farbenia balayage je slávna hollywoodska herečka Sarah Jessica Parker. Jej svetlohnedé vlasy sú zafarbené jednotlivými melírmi v blond odtieni, ktorý vytvára nádhernú kombináciu svetlých a tmavších tónov.

ombre-blond-hnedé vlasy-balayage-technika

Ombre blond je možné perfektne kombinovať s balayage a nosí ju týmto spôsobom veľké množstvo dám celebrít. Ak chcete tento účes vyzdvihnúť, potom sú najlepšie pootvorené vlasy alebo iné ležérne účesy s vynechanými prameňmi.

ombre-blond-melíry-babylights-trend-farby na vlasy

Táto technika farbenia vlasov funguje v zásade s každou dĺžkou vlasov a účesom. Kreatívnejšie farebné efekty však možno vykúzliť s dlhšími vlasmi ako s krátkymi. Preto sa pre krásne a žiarivé farby vlasov odporúčajú dlhé vlasy po plecia.

Ombre na blond vlasoch

ombre-blond-s-blond-vlasmi-účes celebrít

Už máte krásnu blond hrivu, ale stále chcete pekný ombre blond vzhľad svojich vlasov, potom pre vás máme niekoľko skvelých nápadov. Techniky gradientového farbenia fungujú rovnako dobre na blond vlasy a vytvárajú skvelý vzhľad. S prírodnými blond vlasmi môžete tiež nechať zafarbiť končeky svetlejší odtieň blond a vykúzliť vo vlasoch kreatívnu hru farieb.

kučery ombre-blond-blond-vlasy-po ramená

S blond ombre pre prírodné blondínky sú konce zafarbené svetlejším odtieňom ako korene. Najlepšie sa k tomu hodia svetlé blond odtiene ako platinová blond, biela blond alebo dokonca zlatistá blond. Rovnako ako pri hnedých vlasoch, aj v tomto prípade si môžete silu kontrastu zvoliť sami.

ombre-blond-with-blond-hair-farbivo

Prirodzené blond vlasy v lete často zosvetlí slnko a vo vlasoch sa vytvoria pekné odlesky. S ombre blond pre blondínky je možné napodobniť prirodzene pôsobiaci efekt a dosiahnuť farbu vlasov pobozkanú slnkom.

ombre-blond-pramene-dlhe-vlasy-balayage-technika

Technika balayage funguje aj s blond vlasmi, ale aj v tomto prípade musí byť farba prameňov svetlejšia ako prirodzená farba vlasov. Nakoniec získate ombre s prameňmi, ktoré na blond vlasoch vyzerajú obzvlášť prirodzene.

ombre-blond-stredne dlhé vlasy-balayage-technika

Táto technika farbenia vyzerá naozaj pekne na vlasoch od dĺžky ramien a vo vlasoch vytvára pekné akcenty. V tomto prípade je ako účes vhodná stredná rozchod bez ofiny, pretože vďaka tomu sú svetlé oblasti okolo tváre dobre viditeľné. S takouto farbou vlasov sa z ležérneho účesu rýchlo stane pútač očí.

Ombre blondína pre krátke vlasy

ombre-blond-hnedé-nápady-balayage-vlasy-trend

Populárnym prechodovým účesom je ombre bob. Či už krátky bob alebo lob, s ľahšími končekmi môžete vlasy okoreniť a postaviť krátke vlasy na výslnie. Slávne ženy zo sveta celebrít ako Emily Blunt, Vanessa Hudgens, Jessica Alba a mnohé ďalšie si už vzhľad vyskúšali a dokonca ho nosili na červenom koberci.

ombre-blond-nápady-balayage-bob-účes-dámy

Pretože priamy prechod z tmavých na svetlé vlasy funguje na bob trochu ťažšie, na tento účes sú najlepšie pramene. Aby ste dosiahli efekt ombré, môžete odfarbiť končeky blond a stredné časti vlasov melírom. Týmto spôsobom sa rôzne techniky farbenia navzájom šikovne kombinujú.

ombre-blond-bob-účes-blond-melír-ombre-look

Veľkou výhodou gradientových farieb na vlasy je, že sa nemusíte každých pár týždňov objednávať ku kaderníčke, aby ste si nechali zafarbiť korienky. Predpokladom pre to je však nechať prirodzenú farbu vlasov na prístup.

ombre-blond-bob-hnedo-blond-melír

Účes bob s prameňmi a ľahkými končekmi je perfektnou voľbou na leto. Kratšie vlasy zaisťujú ľahký, svieži pocit a blond melír sa stane skvelým pútačom pozornosti pod slnečnými lúčmi. Ako príslušenstvo nepotrebujete nič iné.

Ombre blondína na červených vlasoch

ombre-blond-ružovo-červená-farba na vlasy-letné-farba-vlasov

Farba vlasov s gradientom funguje nielen s hnedými vlasmi, ale aj s farebnými prístupmi. V posledných rokoch si pastelové odtiene vlasov získali na obľube a sú stále trendy. Ružové korienky je možné krásne skombinovať s blond končekmi a vytvoriť tak hravú farbu vlasov. Takýto účes však vyžaduje riadnu údržbu a pravidelné návštevy kaderníka.

ombre-blond-ryšavé vlasy-pútavé-vlasy-farba

Ak chcete výraznejšiu farbu vlasov, potom môžete kombinovať ombre blond s tmavočerveným prístupom. Tento dramatický vzhľad je vhodný pre sebavedomé dámy, ktoré radi experimentujú so svojim štýlom a vzhľadom.