Vlasy a účesy

Laminovanie vlasov – čo to znamená a ako to môžete urobiť sami

laminovacie vlasy kaderníctvo-polyméry-lesk-vlasy-dámy

Každý, kto má poškodené a lámavé vlasy, neustále hľadá vhodné produkty, ktoré môžu problém ukončiť. Vlasové kúry, kondicionéry a podobne sú veľkou pomocou, ale často nestačia na to, aby vlasy leskli a boli dostatočne poddajné. A hlavne, keď vlasom dodáte dodatočný stres odtieňmi, farbami a žehličkami na vlasy, väčšinou zostane len jedno riešenie a to ku kaderníkovi, ktorý rozštiepené končeky jednoducho odstrihne. Keďže je to však obvykle spojené s väčším vypadávaním vlasov, mnohí by sa radšej zaobišli bez toho. Rozštiepené končeky sa navyše nachádzajú aj krátko po strihaní, pretože potrebný ochranný film okolo vlasov jednoducho chýba. Takýto ochranný film však môžete získať laminovaním vlasov. V tomto článku sa presne dozviete, o čo v tejto technike ide a ako si dokonca môžete ošetrenie vlasov urobiť sami doma.

Laminovanie vlasov – čo to je??

Laminovanie vlasov vlastnými rukami-želatína, prášková, jedlá želatína-samozrejme

Teraz ste určite zvedaví. Čo znamená laminovanie a ako sa to robí? Niektoré kadernícke salóny ponúkajú laminovanie vlasov. Laminovanie vlasov u kaderníka neznamená nič iné, ako ich ošetriť plastmi. Tu treba spomenúť, že nejde o takú starostlivosť o vlasy ako na úpravu vlasov, ale len o trik, pri ktorom sa už takpovediac obnovia už poškodené a polámané vlasy. Takže vaše vlasy nebudú zdravšie. Pred laminovaním sú však ošetrené výrobkami špeciálnej starostlivosti, ktoré obsahujú kolagén alebo keratín. Tieto zložky vyplňujú takpovediac prestávky vo vlasoch, zatiaľ čo polyméry, t. J. Plasty, ich potom utesňujú. Táto liečba trvá tri až štyri mesiace. Počas tejto doby nerastú len nové vlasy, ale postupne sa vymyjú aj ošetrujúce prostriedky, čo je celkom normálne a nedá sa tomu vyhnúť..

prášok na laminovanie vlasov-agar-agar-zeleninová prísada

Ak chcete vykonať lamináciu vlasov sami, môžete to urobiť dokonca aj doma. Na to si pripravte plákanie, na ktoré použijete obyčajný želatínový prášok. Môžete tiež laminovať vlasy želatínovými listami. Ako presne to funguje a užitočný recept nájdete nižšie. Želatína pre vlasy sa jednoducho zapracuje a po opláchnutí zostane na jednotlivých vlasoch, kde chránia štruktúru vlasov ako ochranný obal a udržujú ich hladké. Výsledkom je pružná a lesklá hlava vlasov, o ktorej sníva každá dáma.

Ak chcete podať ruku, môžete si vlasy laminovať aj receptami z agarového agaru. To je to, čo je známe ako japonská želatína, ktorá na rozdiel od našej jedlej želatíny nie je získavaná zo zvierat, ale z rias, a preto je čisto rastlinná. Bez ohľadu na to, ktorý z týchto dvoch produktov si vyberiete, je najlepšie zvoliť organické produkty. Neobsahujú žiadne škodlivé chemikálie, a preto robia vlasy oveľa lepšie.

Laminovacie vlasy s receptom na želatínu – ľahký variant

laminovanie vlasov-úprava vlasov-starostlivosť o vlasy-žĺtok-bez-silikónu

Existuje široká škála receptov, pomocou ktorých si môžete výrobky na starostlivosť o vlasy vytvárať sami. Okrem želatíny potrebujete aj úpravu vlasov alebo iný kondicionér, ktorý by nemal obsahovať žiadny silikón. Zaobstarajte si tiež plastový kryt na dobu pôsobenia.

  • 1 polievková lyžica želatínového prášku
  • 3 lyžice vriacej vody
  • 1/2 lyžice vlasovej kúry, kondicionéra alebo kondicionéra (bez silikónu)
  • Sprchový alebo plastový uzáver

Laminovacie vlasy – návod na krásne vlasy

vlasové laminovacie efekty-návod-mokré-vlasy-teplo

Pri hustých alebo obzvlášť dlhých vlasoch stačí prísady ztrojnásobiť. Jedlú želatínu namočte do horúcej vody a nechajte trochu vychladnúť. Medzitým si umyte vlasy ako obvykle šampónom a potom kondicionérom, ktorý ich umyje. Ak sa želatína úplne nerozpustí, môžete ju znova zahriať vo vodnom kúpeli. Zmiešajte želatínu s kondicionérom na vlasy, opláchnite alebo kondicionér. Táto zmes sa potom vmasíruje do ešte vlhkých vlasov. Vynechajte oblasť na hlave a začnite asi palec pod koreňmi.

Zapnite si vlasy a zakryte ich sprchovacou čiapkou. Alternatívne je vhodné aj plastové vrecko. Potom vlasy zahrejte uterákom a sušičom vlasov, potom nechajte masku pôsobiť asi 45 minút. Potom ich opláchnite. Vďaka oplachu v želatínovom ošetrení to funguje rýchlo a jednoducho. Po zaschnutí už kúra ukazuje svoj veľký účinok.

Nápad a recept s ďalšími produktmi

laminovanie vlasov-starostlivosť o umývanie-jednoduché-recepty-krása-krása

Prípadne môžete pridať aj ďalšie produkty. Vaječné žĺtky alebo bylinné čaje, med a olivový olej dodávajú vlasom súčasne zdravé živiny a podporujú želatínu v úlohe poskytnúť vlasom lesk. Je dôležité, aby ste v konečnom dôsledku získali relatívne hustú konzistenciu kúry. Napríklad 9 g želatínového prášku obsahuje iba jeden žĺtok, jednu čajovú lyžičku oleja a jednu lyžicu medu, ktorý je potom obohatený o tri polievkové lyžice vody alebo bylinkového čaju a jednu lyžicu masky na vlasy. Niekoľko kvapiek esenciálneho oleja zase vytvorí príjemnú vôňu.

Dôležité: Kým vmasírujete kúru do vlasov, nechajte ich vo vodnom kúpeli a pracujte čo najrýchlejšie, aby tekutina nesgélovala. V opačnom prípade nebude neskôr ľahké ich vyprať. Z tohto dôvodu je hlava opäť zahriata sušičom vlasov.

Ako často môžu byť vlasy laminované??

laminovanie vlasov-dlhé-želatína-diy-recepty-nápady

To závisí od toho, či ste si vlasy laminovali v salóne alebo sami doma želatinou. V kaderníctve by sa ošetrenie nemalo vykonávať častejšie ako raz za mesiac. Koniec koncov, používajú sa chemikálie a inak by to bolo tiež dosť drahé. Ak si naopak špeciálne pláchanie robíte sami, postačujú a odporúčajú sa dve až tri ošetrenia mesačne, pretože želatína sa vymyje rýchlejšie.

Je liečba škodlivá??

Laminovacie vlasy lesklé-končeky vlasov-urob si sám-čierna

Mnoho ľudí sa pýta, či je laminovanie vlasov škodlivé. Ani v kaderníctve, ani doma, musíte počítať s poškodením. Takže môžete bez váhania pokračovať. Želatína nie je v zásade nič iné ako tesnenie, ktoré sa dosahuje aj silikónom. Jediným rozdielom je, že silikóny alebo polyméry od kaderníka sú umelé a želatínový alebo agarový agar je prírodný.