Vlasy a účesy

7 efektívnych domácich liekov na lupiny a ďalšie tipy

Domáce prostriedky na liečbu lupín-tipy na zdravé vlasy

Každý príde o pokožku hlavy pravidelne, ale voľným okom to nie je viditeľné. Nepríjemné utrpenie sa však stane, keď sa lupiny nadmerne objavia a sú viditeľné na oblečení. Pred použitím vhodných ošetrujúcich prostriedkov a Domáce lieky na lupiny Na vyriešenie problému by mal byť určený presný typ lupín. Trápi vás suchá pokožka hlavy? Padajú vám jemné triesky na rameno najmenším pohybom hlavy? Potom je to suché odlupovanie. Ak sa vám vlasy rýchlo mastia, rovnako ako pokožka hlavy a odlupuje sa v žltkastých, väčších vločkách, dochádza k mastnému odlupovaniu a väčšinou ide o hubový záchvat. Na to by ste si pri výbere vlasovej kozmetiky mali dávať veľký pozor, pretože nevhodné výrobky väčšiu pravdepodobnosť problému ešte zhoršia.

 Domáce lieky na lupiny – čo spôsobuje lupiny?

Domáce prostriedky na liečbu lupín-tipy-výrobky-produkty-starostlivosti-šampón-vlasy

Lupiny sú v skutočnosti odumreté kožné bunky, ktoré sa obrúsia, keď pokožka hlavy vytvorí nové. Obvykle sú malé, vôbec nie sú viditeľné. U niektorých ľudí má pokožka hlavy tendenciu produkovať nové bunky tak rýchlo, že prekrývajúce sa bunky nemožno odhodiť včas. Potom sa vytvoria veľké zhluky buniek, ktoré sa vrhnú vo forme veľkých šupín, ktoré sú potom tiež viditeľné. Vyskytujú sa, keď pokožka hlavy vytvára príliš veľa kožného tuku, ktorý môže tiež spôsobiť kožné ochorenie a je známy ako mastné lupiny..

Nadmerne používaná, suchá pokožka hlavy, ktorá padá ako jemný „sneh“ na plecia, môže mať rôzne spúšťače – ohrievanie vzduchu, slnečné žiarenie, klimatizáciu alebo príliš horúce prievany pri fénovaní. Opakované umývanie nevhodným odmasťovacím šampónom môže často viesť k vysušeniu pokožky hlavy a tvorbe bielych vločiek ako vedľajšieho účinku. Zrýchlený metabolizmus pokožky v dôsledku alergického ochorenia môže spôsobiť sennú nádchu, ale aj lupiny. Tento problém väčšinou postihuje mužov a v každom prípade je vnímaný ako nepríjemný a neatraktívny.

Domáce prostriedky proti lupinám alebo šampón proti lupinám

domáce prostriedky-proti-lupinám-proti-lupinám-šampón-pena-umývanie vlasov

Šampón proti lupinám je dostupný v každej drogérii a vždy sľubuje rýchly a dlhotrvajúci úspech. Nepomáha však pri každom napadnutí lupinami. V zásade sú prostriedky starostlivosti tohto druhu určené na mastnú pokožku hlavy a ak sa použijú na suchú pokožku hlavy, problém sa len zhorší. Vypláchajú prebytočný tuk a obsahujú okrem iného fungicídne zložky ako ketokonazol alebo chlorimazol.

Na druhej strane je potrebná opatrnosť, ak je pokožka hlavy extrémne suchá a šupinatá, pretože šampóny robia presne naopak. Pokožka je tiež vysušená a namáhaná, čo zvyšuje svrbenie a odlupovanie. Ak je pokožka hlavy suchá, je vhodné použiť jemný šampón, ktorý nemá odmasťovací účinok a je špeciálne navrhnutý pre suchú a precitlivenú pokožku.

7 účinných domácich prostriedkov proti lupinám – 1. Jablčný ocot alebo citrónová šťava

domáce prostriedky-proti lupinám-tipy-ocot-jablčný-jablčný ocot-citrónová šťava

Ovocná kyselina je jednou z prvých domácich liekov, ktoré sú účinné na suchú aj mastnú pokožku hlavy. Ocot alebo citrónová šťava na jednej strane vyčistia mastnú pokožku hlavy a pôsobia pórovito, takže upchaté mazové žľazy zbavia tuku a môžu opäť normálne fungovať. Na druhej strane kyselina reguluje prirodzenú hodnotu pH, ktorá je v prípade suchej pokožky hlavy často posunutá nevhodnými alebo zásaditými šampónmi. Divokému svrbeniu sa čoskoro uľaví a pokožka hlavy sa upokojí. Do šampónu môžete pridať jablčný ocot alebo citrónovú šťavu a použiť ich na umývanie vlasov ako obvykle. Ďalšou možnosťou by bolo rozpustiť 200 ml jablčného octu a 1 l vlažnej vody sami a po umytí vlasov si ich naliať na hlavu. Končekmi prstov jemne masírujte. Vymývanie nie je potrebné, pretože silne kyslý zápach rýchlo zmizne, keď sú vlasy suché.

Účinný domáci liek na lupiny – 2. Pivo

domáce-prostriedky-proti-lupinám-tipy-na-pivo-kúra

Pivo je možné použiť na suchú pokožku hlavy a lupiny. Dodáva vlasom a pokožke hlavy vitamíny, živiny a stopové prvky, posilňuje ich a dodáva im svieži lesk. Posilňujúci kondicionér na vlasy si vyrobte sami, ak zmiešate 500 ml piva s 1 l vlažnej vody a nalejete do rozprašovača. Nastriekajte zo vzdialenosti asi 20 centimetrov. Nemusíte oplachovať, pretože zápach piva sa po chvíli sám stratí.

Účinná domáca liečba lupín – 3. Avokádo a avokádový olej

domáce prostriedky-proti lupinám-tipy-avokádo-a% cc% 88l-ošetrujúca kúra

Avokádom môžete zvlhčiť suchú pokožku hlavy. Olej extrahovaný zo semien má zvlhčujúci účinok, obklopuje vlasy ochranným filmom a zabraňuje ich vysušovaniu. Môžete si z neho pripraviť prírodný šampón a vmasírovať ho do mokrých vlasov.

Účinný domáci liek na lupiny – 4. Olej z čajovníka (nevhodný pre alergikov)

domáce-prostriedky-proti-lupinám-tipy-čajovník-esenciálne oleje

Ak vás trápia mastné lupiny, čajovníkový olej môže mať na lupiny pozitívny vplyv. Alergici to však často nedokážu tolerovať, a preto je vhodné pred liečbou vykonať test na alergiu. Esenciálne oleje pôsobia hlboko do pórov, zabraňujú upchávaniu mazových žliaz a ničia plesne. Čajovníkový olej podporuje zdravý rast vlasov a pôsobí proti vypadávaniu vlasov. Môžete ho pridať do šampónu na vlasy. Na dosiahnutie najlepšieho možného účinku sa odporúča zmiešať pomer 10 ml oleja z čajovníka a 100 ml šampónu na vlasy. Domáci šampón proti lupinám môže byť tiež vyrobený z nasledujúcich zložiek:

  • 25 ml oleja z čajovníka
  • 250 ml vody
  • 2 čajové vrecúška harmančekového čaju
  • 50 g sódy bikarbóny

Vodu privedieme k varu, potom ju necháme vychladnúť na 8 stupňov a zalejeme harmančekovým čajom. Po 5 minútach vyberte čajové vrecúška, postupne pridajte sódu bikarbónu, vmiešajte (silno pení) a vmiešajte olej z čajovníka. Vložte do vhodnej fľaše a používajte ako konvenčný šampón. Malo by byť ponechané iba niekoľko minút.

Účinná domáca liečba lupín – 5. olivový olej

domáce prostriedky-proti lupinám-tipy-oliveno% cc% 88l-suchá pokožka hlavy

Olivový olej je skutočný domáci liek, bez ktorého si starostlivosť o vlasy a pokožku nemožno predstaviť. Zabraňuje vypadávaniu vlasov a zvlhčuje suchú pokožku hlavy.

Účinný domáci liek na lupiny – 6. Vŕbový decht

domáce-prostriedky-proti-lupinám-tipy-na-hovädzí-čaj-recept

Extrakt z vŕbovej kôry je možné použiť proti suchým lupinám, pretože obsahuje antiseptické činidlo, ktoré pôsobí proti infekciám pokožky hlavy. Varenie vŕbovej kôry si môžete urobiť sami.

Účinný domáci liek na lupiny – 7. podbeľ

domáce-prostriedky-proti-lupinám-tipy-podbeľ-čaj-vývar

Podbeľ pôsobí protizápalovo a dráždivo a odporúča sa na suché lupiny. Výrobky na ošetrovanie podbeľmi môžu byť obzvlášť nápomocné proti silnému začervenaniu pokožky hlavy. Šampóny a pleťové vody sú dostupné v lekárňach.

Domáce lieky na lupiny pomôžu zbaviť sa problému

domáce prostriedky proti lupinám-tipy-vlasy-u% cc% 88 leštenie-opláchnutie% cc% 88len