veranda

Navrhovanie terasy – 15 nápadov na vybavenie verand a zimných záhrad

dizajn terasy drevený nábytok farebné vankúše odkladací stolík

Ponúkame vám 15 lacných nápadov na interiérový dizajn, ako si zakryť ten svoj Navrhnite terasu a premeniť ho na veselú, multifunkčnú miestnosť. Na príklade tejto verandy, ktorá sa krok za krokom s vlastnoručne vyrobenými materiálmi a niekoľkými kusmi nábytku stala ostrovom pokoja, sa môžete naučiť užitočné tipy a triky a implementovať ich doma.

Vytvorte slnečnú terasu

dizajn terasy slnečná zimná záhrada nápad modrý prútený nábytok orientovaný koberec

Zariaďte si terasu farebným nábytkom. Tento prútený nábytok v modrej farbe je skvelý nápad. Na jednej strane zaisťujú útulnú atmosféru a na druhej strane malú papriku. Zvlášť účinný je aj ľahký laminát a červený orientálny koberec.

Navrhnite svoju terasu v modernom škandinávskom štýle

dizajn terasy moderný ošumělý akcent lavička sivá drevená palma

Na svoju terasu si vyberte ľahký a jednoduchý drevený nábytok, s ktorým vytvoríte škandinávsky štýl. Takýmto spôsobom máte zaručenú útulnú atmosféru. Potom pridajte sériu svetiel v retro štýle a niekoľko rastlín.

Stredomorská terasa

dizajn terasy jedálenský stôl stredomorská sedačka salónik kamenná stena

Alebo je možno stredomorský štýl pre vás viac? Potom si vyberte prírodné odtiene, keramické obklady a kamenné múry, aby ste si navrhli terasu. Aj tu sa veľmi dobre darí prútenému nábytku. Pridajte tiež ošumelé akcenty, ako to bolo pri jedálenskom stole.

Moderný dizajn terasy v sivej farbe

dizajn terasy moderný nápad sivé nuansy vzor nápad na stenu

Ak to chcete modernejšie, máte tiež veľký výber možností dizajnu. Zvlášť ratanový nábytok je skvelou voľbou. Šedá farba vyzerá veľmi elegantne. Vyberte si ich na zdobenie terasy v rôznych nuansách a skombinujte ich s bielou. Navrhnite si svoj osobný príjemný priestor vonku.

Ale teraz sa dostávame k celému projektu redizajnu na tému verandy.

Projekt pred a po

Nastavte verandu - pred a po porovnaní

Navrhovanie terasy – krok za krokom k útulnému interiéru

Predtým si nastavte terasu

Navrhnite terasu  – zmerajte prázdne miesto

Pokryté Navrhnite terasu  môže byť náročná úloha – na jednej strane je to nová miestnosť, na druhej strane veranda vyzerá ako otvorené priestranstvo kvôli dostatočnému zaskleniu a prakticky neposkytuje žiadne súkromie. V každom prípade bola táto prázdna miestnosť pred úplnou premenou už obývateľná – podlahová krytina s dlaždicami a modrý strop poskytovali akcenty, zatiaľ čo mnohé okná poskytovali dobrý základ pre slnečné prostredie. S trochou farby na stenách a lacným nábytkom dostal nový vzhľad. Každopádne prvým krokom bolo zmeranie priestoru a vypracovanie presného plánu, či sa už dostupný nábytok zmestí a predovšetkým, kam ho bude treba umiestniť. Bol vytvorený náčrt s konečným výsledkom, aby bola neskoršia práca jednoduchšia.

Navrhnite terasu Krok 2 – slnečné farby

Navrhovanie terasy - tipy na zariadenie Výber nábytku

Letné sorbetové farby okorenili miestnosť. Azúrová modrá je preferovanou farbou pre stropy verandy a oranžová zvýrazňuje interiér. Aby mala veranda ústredný bod v dizajne, bolo na väčší položených niekoľko menších kobercov. Takýmto spôsobom vznikol grafický vzor, ​​ktorý púta pozornosť svojim tvarom a farbami. Ak ty Navrhnite terasu, je dôležité mať na podlahe dobrú izoláciu – a koberec je elegantnou možnosťou.

Navrhnite terasu – vytvorte útulné posedenie

Nápady na dizajn terasy-farebná schéma ratanového nábytku pastelová

Pre každú oblasť, či už vonku alebo v interiéri, je dôležité mať vhodné miesto na sedenie – kde môžete relaxovať alebo kde sa dá hosťom podávať káva. Dva lacné bočné stolíky tvoria flexibilný konferenčný stolík, ktorý je v prípade potreby možné prestavať.

Navrhnite si terasu – čalúnite si nábytok sami  farebné vankúše tlačia kvetinové vzory

Majitelia domov mali k dispozícii oplotený záhradný nábytok, ktorému chýbala potrebná výplň. Vankúše prikrývali do obrusov a z obrúskov a uterákov sa stali vankúše.

Navrhnite terasu – zabezpečené súkromie

Terasové rolety na ochranu súkromia

SZO Navrhnite terasu často čelí výzve zabezpečiť vhodné obrazovky ochrany osobných údajov. V tomto prípade bol problém vyriešený veľmi zaujímavým spôsobom – jednak boli na okná zavesené polopriehľadné žalúzie a jednak niekoľko zelených črepníkových rastlín slúži ako clony súkromia.

Navrhnite krok na terasu – vyrobte si vlastné žalúzie

Vyrobte si vlastné terasové rolety azúrovo modré

Biele vinylové kotúče boli zafarbené tak, aby pripomínali markízy. Aby ste mohli tento vzhľad napodobniť, môžete lepiť pásky rôznych farieb a šírok, natierať ich latexom, pásku ihneď potom odstrániť a rolety nechať uschnúť.

Navrhovanie terasy Rýchla a jednoduchá lavička

Postavte lavičku s dizajnom terasy

Pod oknom sú usporiadané drevené lavice, ktoré vytvárajú ďalšie sedadlo s najlepším možným výhľadom. Ďalšia veľká výhoda – lavice sa ľahko pohybujú a môžu slúžiť aj ako police alebo úložný priestor. So stolom a niekoľkými vankúšmi môžete použiť Navrhnite terasu. Využite ho ako kútik na čítanie alebo len tak relaxujte – voľba je na vás!

Navrhnite terasu – vyberte si správny vzor látky

Terasový nábytok-farebná paleta vankúšov

Domáce vankúše úplne premenia každú lavicu. Ľanové textílie dodávajú miestnosti farebné akcenty a osviežujú interiér.

Postavte bufet

Terasa formou bufetu

Pre väčšie pohodlie, a pokiaľ to dostupný priestor dovoľuje, môžete zriadiť bufet, kde je jednoduchý stôl vybavený košmi a držiakmi na fľaše. Poháre a servítky, ako aj príbory a rám, by samozrejme nemali chýbať.