Uncategorized

Zbavenie sa škytavky slamkou – tento model prekonáva všetky domáce opatrenia

Máte škytavku a nemôžete sa ich zbaviť bez ohľadu na to, aké domáce opravné prostriedky vyskúšate? Podľa štúdie Journal of the American Medical Association Network Open vraj môže pomôcť istá slamka. Okrem toho, že je opísaný ako úspešný a umožňuje účastníkom zbaviť sa škytavky, údajne tiež ľahko prekonal všetky tradičné metódy..

Zbavenie sa škytavky – čo robí slamu?

Zbavte sa škytavky bez tradičných domácich opravných prostriedkov

U väčšiny sú škytavky len občasným javom. Ak neuspejete s obvyklými radami proti škytavke, chvíľu počkajte a štikútanie prejde samo. Niekedy však k štikútaniu dochádza častejšie, čo môže vážne obmedziť život postihnutých. A keďže mnohé zo známych metód sú proti tomuto problému bezmocné, lekár Dr. Ari Seifi z University of Texas uvažuje o skutočnom riešení. Tak vznikla jeho špeciálna slama, ktorú nazval „nástroj núteného inspiračného sania a prehĺtania (FISST) a ktorá sa teraz predáva pod názvom„ HiccAway “. Rozdiel oproti konvenčnej slame je ten, že na pitie potrebujete väčšiu saciu silu. A tak by malo byť jednoduchšie zbaviť sa čkania.

Zbavte sa čkania pomocou inovatívnej slamy HiccAway

Výrobcovia vysvetľujú: „Pitie slamky znižuje membránu, pričom ju najskôr otvára a potom zatvára epiglottis (ventil v tvare listu v hrdle, ktorý drží jedlo mimo priedušnice). To súčasne stimuluje bránicové a vagové nervy, aby sa mozog mohol sám resetovať a zastaviť škytavku. “

Slamka v teste

Zbavte škytavku špeciálnou slamkou

Škytavka zvyčajne prichádza a odchádza. Úspech slamy by preto mohol byť spochybnený. Čo keď otravné kliešť medzitým zmizol sám? DR. James Alvarez z University of Texas na základe štúdie. Zúčastnilo sa 249 dobrovoľníkov. Použili slamu a podelili sa o svoje skúsenosti. Niektorí z nich trpeli čkaním iba príležitostne, iní každý deň a niektorí z účastníkov dokonca trpeli ohniskami, ktoré trvali dlhšie ako 48 hodín..

Podľa novín takmer 92 percent účastníkov uviedlo, že si pomocou HiccAway užili škytavku. Na subjektívnej stupnici účinnosti dosiahla slama 4,58 z piatich. Pôsobivých 90 percent to hodnotilo lepšie ako domáce opravné prostriedky. Tí, ktorí mali ohniská, získali nižšie skóre, ale vo všeobecnosti na nich urobili dojem.

Štúdia skúma účinnosť špeciálnych slamiek proti škytavke

Kritici však tiež zdôrazňujú možný placebo efekt a zdôrazňujú, že v teste mala byť použitá nepracujúca verzia slamy. Jedine tak budete môcť objektívne dokázať, či sa škytavky dokážete zbaviť slamkou. Vynálezcovia však zdôrazňujú, že veľmi príležitostné trvalé čkanie je znakom niečoho oveľa vážnejšieho. HiccAway môže fungovať ako skríningový nástroj, ktorý prinúti nereagujúcich pacientov hľadať ďalšie vyšetrenie problému.

Štúdia o slame Nájdete tu.