Uncategorized

Ovocie na cukrovku – Týchto 5 zimných plodov je vhodných ako diéta

Ak chcete pri cukrovke konzumovať dostatok ovocia, zimné mesiace našťastie prinášajú celý rad ovocia a zeleniny s vysokým obsahom vlákniny. Tieto môžu pomôcť znížiť hladinu cukru v krvi, kontrolovať hmotnosť a zlepšiť celkové zdravie. Tu je niekoľko vynikajúcich zimných plodov, ktoré môžete pridať do svojej stravy a ktoré vám pomôžu zlepšiť kontrolu hladiny cukru v krvi a pomôcť pri chudnutí.

Aké ovocie je pri cukrovke v zime?

žena s purpurovou manikúrou lúpe mandarinku vonku v chladnom počasí

U ľudí s cukrovkou môže hladina cukru v krvi stúpať, keď teplota v zime klesne. Odborníci tvrdia, že extrémne teplo a chlad môžu ovplyvniť hladinu cukru v krvi a spôsobiť nesprávne hodnoty. Výsledkom je, že mnoho ľudí s cukrovkou má v zime zvyčajne vyššie hladiny HbA1c ako v lete. Pomaranče a ďalšie citrusové plody sú plné živín, ako sú vláknina a vitamín C. Sú to silné antioxidanty, ktoré môžu byť prospešné pre ľudí s cukrovkou. Môžete napríklad znížiť vysokú hladinu cukru v krvi počas dňa. To všetko môže tiež pomôcť predchádzať vysokým hladinám po jedle. Vysoký obsah vlákniny v pomarančoch môže tiež pomôcť udržať pod kontrolou metabolické markery, ako je vysoký krvný tlak, cholesterol a krvný cukor. Vedeli ste, že hrušky sú tiež chrumkavé ovocie bohaté na vlákninu, vitamín K a antioxidanty?

dva plátky kivi a pomaranča visia na konári v zime pod slnečnými lúčmi

Mnoho štúdií naznačuje, že nutričný obsah hrušiek môže pomôcť kontrolovať hladinu cukru v krvi. Hrušky majú tiež nízky glykemický index. To znamená, že jeho konzumácia vám nezvýši hladinu cukru v krvi tak rýchlo. Ak teda máte cukrovku, je najlepšie jesť tieto plody surové a neodšťavovať ich ani nerozmixovať do smoothie, pretože môžu spôsobiť okamžitý nárast hladiny cukru v krvi. Kiwi je tiež nabité vitamínom C, vlákninou, draslíkom a prospešnými antioxidantmi, čo z neho robí jedno z najlepších plodov pre diabetikov. Výskum ukázal, že osviežujúce ovocie môže pomôcť znížiť hladinu cukru v krvi. Sú k dispozícii po celý rok a skvele dopĺňajú diétu. Ďalšími priateľmi ľudí s cukrovkou sú jablká. Tieto sú veľmi výživné a majú minimálny vplyv na hladinu cukru v krvi.

Výhodné druhy ovocia pre ľudí s cukrovkou

Ak máte cukrovku, konzumujte zimné ovocie, ako sú bobule a hrušky, spolu s jablkami

Ovocie ako jablká je nabité dostatkom vlákniny a antioxidantmi chrániacimi srdce. Jablká majú tiež vysoký obsah vitamínu C, ale nízky obsah kalórií a majú iba stopové množstvo sodíka, ale žiadny tuk ani cholesterol. Zaradenie takéhoto zimného ovocia do vašej stravy by pomohlo zlepšiť kontrolu krvného cukru, bojovať proti zápalom, normalizovať krvný tlak a zlepšiť celkové zdravie. Ďalším variantom sú bobule, ktoré ponúkajú skutočné sladké, ale zdravé pokušenie.

lekár testuje inzulín u pacienta s diabetes mellitus 2. typu pomocou glukomera

Tieto plody sú neuveriteľne chutné, výživné a majú tiež nízky glykemický index. Odborníci na výživu uvádzajú bobule ako superpotravinu pre cukrovku, pretože sú plné antioxidantov a vlákniny, ktoré môžu ponúknuť pôsobivé zdravotné výhody. Štúdie ukazujú, že bobule môžu zlepšiť hladinu cukru v krvi a inzulínu, ak sú konzumované s potravinami bohatými na sacharidy alebo pridané do smoothies.