Uncategorized

Ako vyrábať tvarohové zábaly, na čo sa používajú a na čo sa používajú

Obklady z kvarku sú osvedčeným domácim prostriedkom. Toto je asi každému známe. Quark je obzvlášť obľúbený pri kašli a nachladnutí alebo spálení od slnka. Ale to nie je zďaleka jediná sťažnosť, v ktorej môže byť zázračný liek užitočný. Tu zistíte, na čo sú tvarohové obálky dobré, ako ich vyrábať a ako dlho by mali fungovať.

Quarkové zábaly – na čo sú dobré?

Vyrobte si kvarkové zábaly sami - aplikácia a tipy

Čo teda tvarohové zábaly robia? Obklady z kvarku majú vďaka svojim chladiacim vlastnostiam protizápalový účinok. Obklady z kvarku sú preto dobrým riešením pri zápaloch, ale aj pri úrazoch, akými sú vyvrtnutia, ktoré sprevádzajú opuchy. Enzýmy a baktérie mliečneho kvasenia obsiahnuté v kvarku sú zodpovedné za rozklad mediátorov zápalu v tele a podporu rýchlejšieho hojenia.

A potvrdzuje to aj regionálne združenie bavorského mliekarenského priemyslu (LVBM) v Mníchove, ktoré dáva aj pár tipov na výrobu, o ktorých sa zmienime nižšie. Aj keď vás uštipne hmyz, tvaroh vám môže pomôcť zmierniť pocit svrbenia alebo pálenia.

Obklady Quark na rôzne sťažnosti

Obklady z kvarku sa používajú pri bolestiach kĺbov na rehabilitačných klinikách

Preto nie je divu, že sa kvark často úspešne používa na bolesti kolien alebo iné zápaly kĺbov, dokonca aj na rehabilitačných klinikách. Ako ukazuje štúdia Univerzity Duisburg-Essen, obklady majú rovnaký účinok ako masti zmierňujúce bolesť.

Chladivý účinok je zase prospešný pre zapálené povrchové žily, tiež známe ako tromboflebitída. Kvarkovými obkladmi sa preto dajú liečiť iba povrchové sťažnosti, pretože pokožka neumožňuje preniknúť enzýmom a dobrým baktériám hlbšie..

Quark obklady proti zápalu, opuchu, spáleniu od slnka a uštipnutiu hmyzom

Ako teda vidíte, tvarohové obklady sú účinné pri zápaloch rôznych typov. A aj keď by ste si mali najskôr nechať skontrolovať akékoľvek vážnejšie zranenie alebo opuch u lekára, veľkou výhodou tvarohu je, že je prírodný a nemožno očakávať žiadne vedľajšie účinky. Takže s ním nemôžete urobiť chybu. Účinok často spozorujete už po niekoľkých dňoch pravidelného používania.

Ako vyrobiť obálky s tvarohom?

Ako urobiť tvarohové zábaly v utierke a potravinovej fólii

Zatiaľ je to dobré, ale ako vyrábate tvarohové zábaly? Používa sa jednoduchý nízkotučný tvaroh alebo prírodný tvaroh bez ďalších prísad, ako sú bylinky. Ak ho vyberiete z chladničky, chvíľu počkajte, kým nebude okolo 18 stupňov. Príliš chladný tvaroh sa neodporúča. Potom teplý kvark rozotrieme na utierku. To, aké veľké by to malo byť a či je kvarkové balenie dostatočné, závisí od veľkosti ošetrovanej plochy.

Chladivý účinok kvarku zmierňuje bolesť, zápal a opuch

Vrstva by mala byť hrubá asi pol centimetra. Potom utierku zložte. Quark je teraz vo vnútri látky. Teraz priložte tvarohový obklad na postihnuté miesto, aby ste predišli zápalu, opuchu alebo bolesti. Mimochodom, tvarohové obklady môžete prikladať priamo na pokožku, pokiaľ nie sú otvorené rany (napr. V prípade rozsiahleho spálenia slnkom aj bez handričky).

Quark wrap – ako dlho nechať pôsobiť?

Quark bez prísad je možné aplikovať priamo na pokožku, ale nie na rany

Odporúčaná doba je 15 minút. Pravdepodobne si to dokonca všimnete sami, keď sa chladiaci efekt skončí. V závislosti od závažnosti zápalu sa kompresia môže opakovať niekoľkokrát denne. Ale raz denne je minimum. Ak sa kvark použije proti zápalu, ktorý je veľmi silný, liečbu je možné hneď po prvom opakovať niekoľkokrát.

Obálky s kvarkom pôsobia asi 15 minút a nechajú vychladnúť

Nepredpokladajú sa žiadne vedľajšie účinky, a preto liečba nie je obmedzená. V prípade potreby môžete kompresiu bezpečne aplikovať niekoľko týždňov. Jediná dôležitá vec je, že použitý obal vyperiete, než ho znova použijete alebo zlikvidujete.

Ošetrite kolená a iné bolesti kĺbov zábalmi z tvarohu

Tipy na tvarohové obklady na kolene

To je obzvlášť časté, keď chcete liečiť kolená so silnou bolesťou alebo iné kĺby pomocou tvarohových obkladov. Quarkové zábaly na chodidlách, rukách, rukách a nohách je tiež možné omotať rybím filmom. Jednoducho vytvorte obálku utierkou ako obvykle, priložte ju na bolestivú časť tela a potom ju zabaľte fóliou.

Quarkové zábaly na kolene s potravinovou fóliou nemajú žiadny dodatočný účinok. Film by mal zaručiť iba lepšie držanie. Zabráni to pošmyknutiu, ak sa počas expozície pohybujete.

Tipy pre dojčiace matky – Ošetrite prsia tvarohovými zábalmi

Obklady z kvarku pomáhajú pri zápaloch prsníka a preťažení u dojčiacich matiek

Boľavé bradavky, stvrdnuté prsia s uzlíkmi, prekrvenie mlieka a dokonca aj zápal prsníka (mastitída) pozná mnoho dojčiacich matiek. Pretože je tvaroh účinný proti opuchu, môžete na liečbu prekrvenia mlieka a iných chorôb použiť aj tvarohové obklady. A ako vyrobím tvarohové obklady na prsia? Ak to chcete urobiť, ľahnite si na chrbát a nechajte obálku ležať na hrudi.

Mliečna kongescia Quarkový zábal – Ako dlho nechať pôsobiť?

Aj tu stačí asi 15 minút alebo kým kvark nezačne schnúť. Quarkové zábaly cez noc nie sú užitočné, pretože tvaroh pomerne rýchlo schne a potom už nemôže fungovať.