Terénne úpravy

Záhradný dizajn s kamienkami – 18 inšpiratívnych myšlienok

záhradný dizajn s kamienkami nápad na záhradnú cestu buxus

Prírodné kamene dodajú každému vonkajšiemu priestoru niečo. A pretože sa dajú tiež použiť rôznymi spôsobmi na najrozmanitejšie prvky a sú mimoriadne trvanlivé, nie je divu, že sú také obľúbené ako stavebný a dizajnový materiál pre záhradu. Ponúkame vám 18 inšpirácií pre Záhradný dizajn s kamienkami. Kamene je možné použiť ako dekoráciu v každom záhradnom štýle – a my vám ukážeme, ako a za čo!

Záhradný dizajn s kamienkami – kreatívne vytvorte záhradnú cestu

záhradný dizajn s myšlienkou terasového kvetináča na kamenné dosky

Inšpirácie pre Záhradný dizajn s kamienkami začnite tradičnou myšlienkou – záhradná cesta z prírodného kameňa. Môžete si nápadito rozložiť záhradnú cestu – základňu môžu tvoriť malé kamienky. Položte kamenné dlaždice alebo drevené dosky a vytvorte zaujímavé kľukaté vzory. Priaznivci štýlu vidieckeho domu môžu tiež vytvoriť záhradnú cestu iba s malými kamienkami – vyzerá to tak oveľa prirodzenejšie.

Kamene môžu podčiarknuť a doplniť dizajn. Veľmi často sa používajú aj na okraj postelí, tj. Ako okraj postele – ako napríklad riečne kamene na lôžku stromu v nižšie uvedenom príklade. Pre ešte zaujímavejší efekt môžete skombinovať prírodný kameň, kamienky a riečne kamene – vďaka tomu bude záhrada pôsobiť univerzálnejšie. Pobrežné kamene môžu vytvárať akcenty a používať ich ako dekoráciu.

Záhradný dizajn s kamienkami – nápady na dekoráciu

záhradný dizajn s kamienkami moderný dizajn dlažobný kameň štrkové gule bambus

Kamene pokryté machom budú ozdobou záhrady vo vidieckom štýle. Zasaďte zem stále zelenými rastlinami a rozložte kamene tak, aby vznikli zaujímavé geometrické tvary. Kvety a tráva môžu pridať farebné a textúrne akcenty. Nízke vždyzelené rastliny a kamienky zase môžu vytvárať zaujímavé geometrické vzory. Kamienky nie sú vhodné na podlahu na terase – záhradný nábytok potrebuje pevnú podlahu. Napriek tomu ich stále môžete použiť napríklad na rámovanie drevenej terasy. Ak je vaša záhrada vo svahu, môžete zo záhradných kameňov postaviť opornú stenu. Nechajte sa viesť našimi návrhmi na Záhradný dizajn s kamienkami inšpirovať!

Postavte si stojany na kvety sami – ako rebríky na kvety použite staré drevené rebríky

Postavte si kvetinové stojany sami – 12 stojanov na kvety z kovu a dreva

55 nápadov na záhradné dekorácie zo starých okien a dverí

Kamenné vyvýšené postele

záhradný dizajn s kameňom vyvýšeným lôžkom nápad na pergola hojdací plot

Vyvýšené postele sú mimoriadne obľúbeným záhradným prvkom. Koniec koncov, nielenže veľmi dobre zvýraznia vaše rastliny, ale tiež sa s nimi veľmi ľahko pracuje a udržiava. Prírodný kameň tu možno použiť aj ako opornú stenu, ktorá udrží Zem vo vnútri. Samozrejme, môžete sa sami rozhodnúť, či si vyberiete okrúhly, oválny alebo hranatý tvar. Postele vyvýšené z prírodného kameňa pôsobia veľmi príjemne v strede trávnika, ako aj na povrchu zo štrku alebo iného kameňa.

Myšlienka záhradného dizajnu

záhradný dizajn s kamienkami záhradná cesta stena balvany kamienky trávnik súkromie obrazovka

Tu opäť vidíte, ako je možné navzájom kombinovať rôzne druhy kameňa. Záhradná cesta z kamenných dosiek je orámovaná riečnymi kameňmi – jedna strana vo forme kamenného lôžka a na druhej strane vo forme oporného múru pre vyššiu úroveň v záhrade, ktorá sa postupne znižuje, až sa dostane na úroveň. cesty. Veľmi pekný je aj kontrast medzi sivým kameňom a sviežim zeleným trávnikom.

Nízke vždyzelené rastliny a dvojfarebné kamienky

Geometrický vzor záhrady s kamienkami a trávou

Čo si myslíte o tomto originálnom nápade na dizajn postele? Navrhnutých bolo niekoľko štvorcov, ktoré boli striedavo plnené štrkom v dvoch farbách, ako aj pôdnym krytom a sukulentmi. Výsledkom je veľmi farebný dizajn, ktorý vyzerá veľmi prirodzene a malebne zároveň. Na takýto dekoratívny prvok je možné použiť najrozmanitejšie druhy kamienkov a kvitnúceho pôdneho pokryvu.

Ozdobte záhradné kamene a kamienky kvetmi a rastlinami

Kamenné nápady na záhradu kvetináče záhradná lavica

Kamienky a riečne kamene sa často používajú aj na skalky a záhony. Ak teda chcete záhradný dizajn s kamienkami, môžete sa naň tiež spoľahnúť. Aby boli príslušné záhony chránené pred burinou, sú vybavené špeciálnym rúnom, do ktorého sú potom vysadené aj okrasné rastliny. Už budete mať posteľ s jednoduchou údržbou. Kamennú posteľ môžete vybaviť aj niektorými ozdobnými prvkami z prírodného kameňa. Patria sem figúrky, kvetináče, fontány alebo lavička.

Riečne kamene v rôznych veľkostiach vytvárajú optický klam

Kamene záhradné riečne kamene figúrky špirála

Najmä v zenových záhradách sú zaujímavé vzory hrabané štrkom, ktoré majú údajne pôsobiť relaxačne. Také vzory môžete samozrejme implementovať aj do akéhokoľvek iného záhradného štýlu, ak sa vám páči. Skvelé je, že vzor je možné kedykoľvek zmeniť a prepracovať. Myšlienka je vhodná pre neplánované oblasti, kde pri hrabaní nemôžete poraniť rastliny.

 Pobrežný kameň v kombinácii s ozdobnými kamienkami pre japonskú záhradu

Nápady na dekoráciu kamennej záhrady v japonskom štýle

Ak je však pre vás hladký povrch zo štrku príliš nudný, môžete oblasť spestriť niekoľkými kameňmi alebo väčšími kameňmi. V záhradnom dizajne s kamienkami sa v zásade medze nekladú. Lavička z prírodného kameňa môže tiež pôsobiť veľmi dekoratívne alebo si môžete postaviť kamennú misku s vodou, ktorú môžete dokonca zasadiť, keď nie je na priamom slnku.

Ozdobte stromové lôžko riečnymi kameňmi

Riečne kamene záhradný záhon

Ak je v strede terasy alebo na inej kachľovej alebo dláždenej ploche strom, priestor okolo kmeňa je možné nielen vysadiť, ale aj navrhnúť kamienkami. Je dôležité, aby bola taká plocha ponechaná voľná, aby tam mohla preniknúť dažďová voda a strom časom nevyschol. Akú farbu štrku si vyberiete, závisí od vášho vkusu a výsledku, ktorý očakávate.

Obklopte drevenú terasu kamienkami

rustikálne posedenie, záhradná drevená terasa

Niet pochýb o tom, že drevo a kamienky spolu skvele ladia a dajú sa použiť aj na navrhnutie vašej záhrady. Nádherným príkladom je malá terasa na obrázku vyššie. Skladá sa zo zvetraných drevených dosiek, ktoré potom splývajú v štrkový povrch. Výsledkom je atraktívny vzhľad, ktorý dokonca zdôrazňujú okrasné trávy a iné rastliny. Z dreva je tiež oporná stena pre vyvýšenú posteľ za terasou.

Vytvorte záhradnú cestu z prírodných materiálov

Kamienky drevené dosky záhradná cesta jazierko keramika

Vytvorte záhradu vo vidieckom štýle – záhradnú cestu len z kamienkov

Záhradná jarná cesta s dizajnom vidiecky štýl jarných kvetov

Záhrada v štýle Feng Shui so zodpovedajúcou drevenou záhradnou cestou

japonská záhrada prvky kamene tráva

Kreatívny nápad na dekoráciu s kamienkami v záhrade

Nápady na záhradný dizajn Vstup Steinweg

Nápady na výzdobu riečnych kameňov záhrada na svahu

Záhradný chodník z prírodného kameňa kamenné obklady a dlažby

Záhradné kamene z prírodného kameňa v japonskom štýle

Hry s vodou v záhrade robia z pobytu tam zážitok