Terénne úpravy

Vytvorenie záhradného jazierka v bazéne – nápad šetrný k životnému prostrediu

Záhradné jazierko v bazéne vytvára úrovne-dizajn-rastlina-vodné lôžko

Ak ste sa rozhodli, že svoj bazén už nechcete používať a chceli by ste ho zaplniť, žiadame vás, aby ste vopred premysleli inú možnosť. Je to preto, že je úžasne vhodný na navrhovanie záhradného jazierka. Nezáleží na tom, aký veľký je bazén. Čím je väčšia, tým je záhradné jazierko prirodzenejšie. Dnes vám chceme ukázať, ako ho môžete použiť V bazéne vytvorte záhradné jazierko aby ste získali novú oázu pohody.

Vytvorenie záhradného jazierka v bazéne – veľa výhod

Vytvorte záhradné jazierko v bazéne nápad-záhradný dizajn-lekná

Myšlienka je obzvlášť užitočná, ak ste sa, ako už bolo spomenuté, rozhodli tak či tak zbaviť bazéna a snívate aj o jazierku v záhrade. Existuje mnoho spôsobov, ako ušetriť peniaze vytvorením záhradného jazierka v bazéne. Bazén potrebuje veľa starostlivosti.

Vytvorte si v bazéne záhradné jazierko – ušetríte na elektrine

záhradné jazierko-bazén-trstina-plytká-voda-plávanie-mini-jazero

Na jednej strane sú náklady na elektrickú energiu. Čerpadlo, ktoré udržuje bazén v čistote, sa musí pravidelne zapínať, čo má samozrejme vplyv aj na účty. Ak sa k tomu pridajú bazénové lampy alebo iné príslušenstvo, ako sú fontány alebo malé roboty na čistenie zeme, čísla rýchlo narastajú každý rok. Ak namiesto toho v bazéne vytvoríte záhradné jazierko, s údržbou by mali počítať minimálne náklady.

Nenákladná alternatíva

záhradné jazierko-bazén-tvorba-inšpirácia-šetrné k životnému prostrediu-konverzia

Okrem toho je tu každoročné napúšťanie bazénu vodou, ale aj chémiou na čistenie vody. Ak si v bazéne vytvoríte záhradné jazierko, tieto výdavky už nebudete mať. Investujete iba raz, aby ste bazén premenili na jazierko, na jednorazové naplnenie a na dizajn s kamienkami a rastlinami. Vďaka tomu je rybník priaznivým prvkom v záhrade.

Rybník s dažďovou vodou

záhradné jazierko-bazén-vytvorte-prírodnú-optiku-terénne úpravy-pergolu

Aby ste ušetrili náklady na vodu aj pri napúšťaní jazierka, môžete pri vytváraní záhradného jazierka v bazéne dokonca použiť dažďovú vodu. Ak to chcete urobiť, musíte najskôr zbierať vodu do sudov alebo môžete dažďový žľab rozšíriť a vytvoriť tak nové jazierko. Na tento účel to však musí byť úplne nastavené. Celé to trvá trochu dlhšie, ale stojí za to, ak sa nikam neponáhľate.

Nie sú potrebné žiadne stavebné práce

Záhradné jazierko-bazén-vytvorte-inšpiráciu-záhradný-prvok-moderný

Keďže ste už vykopali pre bazén, teraz môžete ušetriť na ďalšie rýpadlo. Ak by ste záhradné jazierko netvorili v bazéne, ale na inom mieste, museli by ste najskôr kopať znova. Keď bager musí prejsť po trávniku, nielen to stojí, ale aj poškodzuje záhradu.

Fólia do jazierka alebo nie?

záhradné jazierko-bazén-vytvorte-graeser-plávanie-rybník-dom-záhrada

Ak chcete, aby jazierko vyzeralo čo najprirodzenejšie, je možné typickú modrú farbu bazéna samozrejme zmeniť. Možno budete potrebovať farbu vhodnú pre ryby. Pri vytváraní záhradného jazierka v bazéne môžete použiť špeciálnu vložku do jazierka. Ten sa jednoducho položí nad bazén a pomocou zeme a kameňov sa upne na okraj rybníka, aby nemohol skĺznuť.

Bazén s dlažbou

záhradné jazierko-bazén-vytvorte-energeticky úsporné-lekná-dizajn-inšpirácia

Je váš bazén pokrytý dlažbou a nechcete investovať aj do vložky? Potom ho nechajte s kachličkami, keď vytvoríte záhradné jazierko v bazéne. Časom ich pokryjú riasy a naberú prirodzenú zelenú farbu. Tento opustený vzhľad bazéna môže dokonca vyzerať veľmi romanticky. Dlaždice sú najlepšie potiahnuté takzvanou „tekutou vložkou do rybníka“. Súčasne sú zakryté existujúce netesnosti.

Plytké vodné zóny

záhradné jazierko-bazén-vytvorte-kvetináč-vodné-rastliny-nášľapné-kamene-voda

Ak v bazéne vytvoríte záhradné jazierko, majte na pamäti, že tu musia byť plytké vodné zóny. Na tento účel môžete použiť existujúce úrovne, ktoré sa nachádzajú v bazéne. Ak bol bazén používaný s rebríkom, mali by ste to odstrániť a naplniť jazierko v ktoromkoľvek mieste. Na tento účel je možné použiť napríklad kamene alebo piesok, ktorý sa nachádza pod fóliou.

Rôzne úrovne

záhrada-jazierko-bazén-vytvorte-oblasť-plávanie-vonkajšie-deko-kúpanie zábava

Mnoho vodných rastlín potrebuje tieto ploché oblasti na dostatok slnečného svetla. Zvieratám je navyše zaručené, že sa môžu bez problémov vyplaziť z vody. V opačnom prípade hrozí, že sa utopia. Koniec koncov, chcete pre zvieratá vytvoriť príjemné prostredie, aby rybník vyzeral čo najprirodzenejšie. Nezabudnite teda na tento krok, ak tvoríte záhradné jazierko v bazéne.

Zvieratá v rybníku

záhradné jazierko-bazén-vytvorte-prírodný-bazén-kamienky-hrana dreva-jednoduché

Akonáhle je rybník pripravený, mnohé zvieratá, ako sú žaby a mikroorganizmy, sa rýchlo usadia. Okrem toho, ak v bazéne vytvoríte záhradné jazierko, môžete doň vložiť aj ryby. Ponúka sa mnoho rôznych druhov, ktoré budú v tomto prostredí veľmi pohodlné. Klasická zlatá rybka je len jedným z možných zástupcov. Veľmi obľúbené sú aj koi.

Vyberte si správnu rybu

záhradné jazierko-v-bazéne-vytvorenie-kurzu-kamennej terasy-nápad

Je dôležité, aby ste predajcovi oznámili veľkosť vášho nového rybníka, aby vám mohol ponúknuť správny druh a množstvo rýb. V preplnenom rybníku sa žiadna ryba nebude cítiť pohodlne. Nebojte sa navzájom kombinovať rôzne ryby a vytvoriť tak zaujímavý mix. Ak si v bazéne vytvoríte záhradné jazierko, máte výhodu, že je tu veľa miesta.

Vytvorenie záhradného jazierka v bazéne – rastliny

záhradné jazierko-bazén-vytvorte-zimná záhrada-salónik-pergola-moderné

Ako rastliny sú vhodné všetky druhy rastlín, ktoré by ste použili aj pre bežné záhradné jazierko. Na výsadbu je najlepšie použiť vyššie hladiny na okraji jazierka. Hlboké škvrny sa môžu ukázať ako príliš hlboké. Aj tu je dôležité, aby ste sa o vhodných rastlinách vopred informovali u predajcu.

Plávať v rybníku

záhradné jazierko-bazén-vytvorte-schody-bez-chemikálií-letný kúpeľ

Niečo, čo by sme tiež chceli spomenúť je, že s novým rybníkom určite nestratíte bazén. Ak sa radi kúpete v jazere alebo rybníku, môžete si to už urobiť vo vlastnej záhrade. Ak si v bazéne vytvoríte záhradné jazierko, máte stále skvelú príležitosť osviežiť sa v horúcom lete.

Rozbaliť skupinu

V bazéne vytvorte záhradné jazierko

Ak sa nechcete úplne zaobísť bez bazénu, môžete si tiež zachovať jeho tvar a namiesto toho ho rozšíriť smerom von a takpovediac vytvoriť vodné postele. Je to skvelá a jednoduchá varianta, ktorú môžete využiť, ak si chcete v bazéne vytvoriť záhradné jazierko. Tu sa však opäť zaobídete bez chémie na čistenie bazéna. Totiž tieto poškodzujú vodné rastliny. Na rybníkoch je skvelé to, že sa sami čistia a dezinfikujú. Stále tak získate čistý bazén, ktorý je zároveň rybníkom.

Kúpacie jazierka

záhradné jazierko-bazén-vytvorte-štrk-lavička-terasa-drevo

Kúpacie jazierka sú veľmi obľúbené a stále obľúbenejšia alternatíva k bazénom, ktoré sú preťažené chemikáliami. Ak v bazéne vytvoríte záhradné jazierko, robíte niečo dobré pre životné prostredie znížením nákladov na energiu, šetrením vody, vyhýbaním sa chemikáliám a zabezpečením dokonalého biotopu pre zvieratá a mikroorganizmy bez toho, aby ste stratili všetky svoje výhody..

Rybník s vodopádom

záhradné jazierko-bazén-vytvorte-vodopád-kamene-dizajn-príroda

Pokojné vody môžu mať nevýhodu v tom, že slúžia ako živná pôda pre komáre, ktoré v lete rýchlo otravujú. Tento problém môžete obmedziť, ak vytvoríte záhradné jazierko v bazéne jednoduchým vytvorením malého „víru“ vo vode. Malý vodopád v strede rybníka robí vodu nepokojnejšou, a preto neatraktívnou pre mnoho hmyzu. Tak dodáte vode aj kyslík, ak dlho neprší.

fontána

záhradné jazierko-bazén-vytvorte-fontánu-slnečno-energeticko-ekologické

Tí, ktorí milujú vlnenie vody, môžu namiesto komplikovaného vodopádu jednoducho pridať fontánu. Ak vyrábate záhradné jazierko v bazéne, nájdete plytšie miesto, do ktorého umiestnite fontánu. Existujú aj modely na solárny pohon, takže môžete dokonca ušetriť na elektrine.

web

záhradné jazierko-bazén-vytvorte-lávka-dekorácia-drevo-biotop

Nový rybník môže pôsobiť obzvlášť autenticky pridaním malého móla alebo dokonca mosta. Môžete sa na ňom opaľovať a skočiť do vody. Keď teda v bazéne vytvoríte záhradné jazierko, vymyslite rôzne doplnky a dekorácie tohto druhu, aby bola priateľská oblasť ešte útulnejšia..

Akýkoľvek dizajn

záhradný rybník-bazén-vytvorte-moderný-dizajn-stredomorský dom

Pri jeho navrhovaní popustite uzdu svojej fantázii. Ak vytvoríte záhradné jazierko v bazéne, môžete to urobiť podľa svojich predstáv. Bez ohľadu na to, či ju zasadíte romanticky a honosne alebo len sem -tam pre modernejší štýl, či už chcete pridať rybu alebo sa v nej radšej kúpať – rozhodnutie je úplne na vás. Neváhajte však použiť naše príklady ako inšpiráciu!