Terénne úpravy

Vytváranie záhradných chodníkov – nápady na kladenie nášľapných kameňov v záhrade

Nášľapné kamene v záhrade, záhony, návrh zimnej záhrady

the Odrazové kamene v záhrade môže byť skvelým doplnkom vašej vonkajšej krajiny. Tu nájdete nápady na dizajn, tvar a veľkosť kameňov, ktoré by najlepšie zodpovedali vášmu štýlu.

Odrazové kamene v záhrade

Nášľapné kamene v záhrade geometricky symetrické kĺby trávnikový buxus

Cez toto nádvorie sa rozprestiera záhradná cesta, ktorá vytvára krásne vzory. Ideálne miesto pre pokojnú prechádzku. Ak má vaša krajina dostatok priestoru pre veľkú záhradu, vytvorte rôzne križovatky. Táto záhradná cesta sa ľahko udržiava, pretože kamene sú v zelenej tráve.

Odrazové kamene v záhrade vedú k útulnému altánku

Nášlapné kamene v záhrade okrúhle kamienky sivá moderná záhradná cesta

Odrazové mostíky sú skvelým spôsobom, ako nalákať hostí na skryté miesto. Tu kamene pekne splynú s krajinou, dobre viditeľné pri zachovaní zemitého šarmu. Cestu obklopujú kvitnúce kvety a svieža zeleň.

Zosúlaďte záhradnú cestu s terasou

nášľapné kamene na záhradnej terase moderná záhradná cesta námestia kameň

Skombinujte záhradnú cestu s terasou a na podlahu použite ten istý kameň. Tu vedú Odrazové kamene v záhrade Na malú terasu s rovnakým druhom kameňa. Antracitové tóny ponúkajú príjemný kontrast k tmavozelenej farbe rastlín a získavajú prirodzený vzhľad.

Nášľapné kamene v záhrade samozrejme vyzerajú ako kríky, žlté

Nášľapné kamene rôznych veľkostí

nášľapné kamene záhrada rôznych veľkostí tvary

Jednou z najkrajších vecí na kamenných cestách je, že nie každá kamenná doska musí mať rovnaký tvar alebo veľkosť. Keď si vyberiete farbu a dizajn, výber tvaru a veľkosti je jednoduchý. Tu záhradná cesta pozostáva z kameňov náhodných veľkostí.

Krátke vzdialenosti od kameňa k kameňu pre pokojnú prechádzku

nášľapné kamene záhradné rastliny zastarané

Pri vytváraní chodníka vo vašom dvore je dôležité vziať do úvahy vzdialenosť medzi každým kameňom. Tu sú kamene usporiadané cez záhradu. Keď krajinu pokrývajú bohaté kvety, dobrou voľbou sú väčšie kamene, pretože bujné výsadby ich nepredbehnú.

Rezané kamenné dosky na symetrický tvar

Odrazové kamene v záhrade, obdĺžnikové kamenné dosky

Pre symetrický vzhľad môžete nechať nášľapné kamene narezať na správnu veľkosť a tvar. Tu sú kamene vyrobené v obdĺžnikovom tvare. Farba kontrastuje so sviežou zeleňou trávy, takže je chodník dobre viditeľný.

Nášľapné kamene v záhradnom jazierku

Odrazový mostík pre záhradný rybník slúži prírodnému kameňu

Jedinečný nápad so šliapacími kameňmi v rybníku, ktoré slúžia ako improvizovaný most. Spojte nášľapné kamene s kameňmi obklopujúcimi vodu. Uistite sa, že sú stabilné.

Vyplňte priestor medzi kameňmi machom

nášľapné kamene záhradná vzdialenosť machová výplň

Keď vytvárate záhradné chodníky, vyzerajte tak, ako by tam vždy boli, a obklopte kamene krásnymi záhradnými dekormi. Kvety, ktoré tu kvitnú, sa tiahnu k chodníku, zatiaľ čo mech vyplňuje priestor medzi kameňmi a nášľapné kamene splývajú s okolitým okolím.

Okrúhle nášľapné kamene

okrúhle kamenné dosky nášľapné kamene v záhradnej symetrii

Okrúhle kamenné dosky sú praktickým spôsobom, ako vytvoriť kamennú záhradnú cestu. Cez dvor sú rozmiestnené rôzne kamenné dosky, ktoré uľahčujú presun z miesta na miesto. Každý kameň je vyrobený z rovnakého materiálu a narezaný na rovnakú veľkosť, aby bola zachovaná kontinuita a symetria.

Šachovnicový vzor s trávou a dlaždicami

nášľapné kamene záhradné šachovnicové dosky z trávnatého kameňa

Šachovnica je úžasný spôsob, ako vytvoriť jedinečný dizajn vo vašej záhrade. Tu svetlý kameň vytvára pekný kontrast proti tmavozelenej tráve, ktorá pôsobí ako tmavé štvorce na šachovnici. Váš šachovnicový vzor môže byť veľký alebo malý, v závislosti od veľkosti kamenných dosiek.

kamenné dosky záhradné záhradné chodníky vytvárajú nápady na podlahy

nášľapné kamene záhradný altánok zemitá farba

Nášľapné kamene v záhrade vytvárajú križujúce sa záhradné chodníky

Zlaďte nášľapné kamene v záhrade s podlahou terasy