Terénne úpravy

Stavba kamenného múru v záhrade – nápady na atraktívnu záhradnú architektúru

Kamenný múr v záhrade záhradná mozaika lavička stredomorská

Jeden Kamenný múr v záhrade plní niekoľko funkcií súčasne: slúži ako ochrana svahu, ochrana pred vetrom a súkromím a deliaci prvok súčasne. Stena z prírodného kameňa dokonale zapadá do prírodnej krajiny. Vytvorte vo svojej vlastnej záhrade príjemný priestor s praktickou a estetickou záhradnou stenou a týmto spôsobom dajte vonkajšej časti usporiadanú štruktúru. V galérii nižšie nájdete niekoľko skvelých návrhov na tvar, farbu a výšku.

Nápady na moderný záhradný dizajn – vytvorte v záhrade kamenný múr

Nápady na dizajn v štýle kamennej steny v štýle feng shui

the Kamenný múr v záhrade sa stáva špeciálnym pútačom pozornosti, ktorý kombinuje funkciu a formu. Tradičný kamenný múr, či už suchý kamenný múr, prírodný kameň alebo pieskovcový múr, je spravidla vytvorený ako oporný múr svahu, aby záhrada získala potrebnú stabilitu. Takáto záhradná stena vytvára rôzne ľahko dostupné úrovne, ako aj lemovanie terás a ľahko udržiavateľných záhonov.

Nastavte v záhrade akcenty s tradičným kamenným múrom

Nápady na záhradný gabionový plot z kamenných múrov

Nenápadné kamene sú prírodným materiálom, ktorý sa vyznačuje veľkou rozmanitosťou. Ozdobný Kamenný múr v záhrade prináša so sebou špeciálny nádych – či už rustikálny, starožitný, moderný alebo stredomorský. Kamenný múr sa vďaka svojej prispôsobivosti, rôznym farebným nuansám a povrchom prispôsobuje príslušnému záhradnému charakteru.

Suchý kamenný múr z prírodného kameňa dokonale ladí s flórou

Kamenný múr-záhrada-prírodný kameň-záhradné jazierko-vodné prvky-stromy

the Kamenný múr v záhrade vytvára prirodzený prechod z obytného priestoru do prírody. Navyše, záhradná stena sa dá vysadiť – niektorým druhom rastlín sa darí ideálne v kĺboch. Štrbiny v stene navyše ponúkajú bezpečný úkryt pre niekoľko živočíšnych druhov.

Steny v záhrade

Kamenný múr-záhradná výsadba-tehlová stena-exotický-kutilský projekt

Vďaka svojmu charakteristickému vzhľadu je stena z prírodného kameňa vhodná pre prírodný dizajn, ktorý určite každému urobí veľa radosti. the Kamenný múr v záhrade, nadčasové krásy môžu byť navrhnuté podľa individuálnych prianí. Zaujímavé vzory sú nielen možné, ale aj žiaduce a dodávajú vonkajšiemu priestoru obzvlášť zaujímavý nádych.

Vytvorte v záhrade príjemnú atmosféru

Oporný múr budovy - stena z prírodného kameňa

Nielen steny na ochranu súkromia môžu byť postavené z kameňa. Tiež vo forme oporných múrov pre hrádze, vyvýšené záhony alebo vyvýšené terasy a ďalšie oblasti môžu s kamenným múrom vyzerať oveľa atraktívnejšie a zároveň sú tiež prakticky podopreté, aby sa predišlo nebezpečnému zosuvu pôdy v daždi.

Navrhnite múrik z prírodného kameňa v záhrade

Nápady na záhradnú stenu na vytváranie kameňov

Prírodné kamene nie sú k dispozícii len v rôznych farbách, ale aj v rôznych prevedeniach. Úzke kamenné dosky napríklad pôsobia veľmi originálne, keď sú na sebe uložené, a akosi tiež pôsobia prirodzene, pretože pripomínajú vrstvený vzhľad bridlice. Vo forme steny môže usporiadanie nielen podporovať svahy, ale aj rámové schody.

Postavte záhradnú stenu

Krajinné záhradné steny na plánovanie

To, či na stavbu použijete cizelované varianty alebo dáte prednosť tvarom z prírodného kameňa, závisí od vášho vkusu na jednej strane a štýlu záhrady na strane druhej. Tvary prírodného kameňa, ako sú tie na obrázku vľavo, je možné stavať z malty aj z dlátových kameňov. To vytvára rustikálny nádych, ktorý je možné kombinovať aj s modernými záhradami.

Prírodný kameň môžete kombinovať aj s iným materiálom. Na to je vhodné drevo aj kov a dokonca aj plast. V záhrade je možné postaviť napríklad polovičnú alebo nízku kamennú stenu, ktorú potom za účelom zachovania obrazovky ochrany súkromia pomocou už spomínaných materiálov rozširujete smerom nahor. Vďaka tomu bude záhradná stena vyzerať oveľa univerzálnejšie a zaujímavejšie a predovšetkým nebude taká objemná.

Záhradná stena ako oporná stena

Budova oporného múru v záhradnom kamennom múre

V závislosti od sklonu svahu vo vašej vonkajšej oblasti nemusí byť ani stena veľmi vysoká. Ďalším variantom je terasovanie, pomocou ktorého sa vyhnete aj veľmi vysokému a objemnému murovaniu, aj keď je výškový rozdiel medzi podlahou a vrchom veľmi vysoký. Prírodný kameň pôsobí na okolie veľmi harmonicky, pretože podčiarkuje prirodzenosť vašej záhrady.

Nápady na záhradnú architektúru – záhradné steny

Záhradné nápady na stavbu tehál oporných múrov

Záhradné múry sú nepochybne krásnymi architektonickými prvkami. V niektorých prípadoch sú vhodnejšie ako ploty. To je obzvlášť prípad, keď je potrebná pevná obrazovka ochrany osobných údajov alebo, ako už bolo uvedené, oporná stena. To tiež závisí od architektonického štýlu vášho domu. Ak je dom obložený kameňom alebo je dokonca vyrobený z prírodného kameňa, potom je opticky výhodné použiť tento materiál aj vonku. Niektoré záhradné štýly tiež vyžadujú určité materiály určitým spôsobom. Napríklad v stredomorskom štýle sa môžete spoľahnúť na kamenný múr v záhrade a navodiť dokonalú atmosféru.

Vytvorte si vlastnú stenu z prírodného kameňa

Navrhnite nápady na záhradné steny z prírodného kameňa

Ak má byť prírodný kamenný múr postavený z nepravidelných kameňov, rýchlo prídete na to, že je to dosť časovo náročná práca. Celé sa to dá v zásade porovnať s hlavolamom, pretože aby aj murivo mohlo stáť stabilne, vždy sa musia nájsť vhodné tvary kameňa, ktoré ležia pevne jeden na druhom. Pre skúseného murára to bude všetko, len nie ťažké. Dokáže tiež vyklepať niektoré rohy a hrany do požadovaného tvaru. Ak však niekoho zamestnáte, musíte počítať s vyššou cenou. Keďže však získate extrémne pevný záhradný prvok, ktorý vydrží navždy, investícia sa rozhodne oplatí.

Postavte suchý kamenný múr – Kamene na záhradnú stenu

Stavebné tehly zo sadrokartónu pre nápady na stenu

Možno si to ani neuvedomujete, pretože ste sa témou možno ešte nezaoberali, ale skalný múr môže byť po vizuálnej stránke mimoriadne všestranný. Existuje toľko možností a možností, že dokonca môžete mať problém rozhodnúť sa len pre jeden dizajn. Či už rovné varianty zo štvorcových, obdĺžnikových alebo iných pravidelných tvarov kameňa, prírodné varianty, ako boli uvedené vyššie, alebo ešte nepravidelnejšie s riečnymi kameňmi, ako je vidieť na obrázku vyššie, pravdepodobne neexistujú žiadne obmedzenia..

Kamenný záhradný múr slúži ako ochrana svahu

Tipy na dizajn záhrady pre oporné múry

Moderná záhradná architektúra pre každý vkus

Tehly pre záhradný dizajn

Stavba múru z prírodného kameňa – jednoduché nápady na záhradu

Kamene nápady na stavbu záhradných múrov

Skalná stena – zachytávajúca záhony

Nápady na stavbu záhradnej steny z pieskovca

Vytvorte estetickú a praktickú priečku v záhrade so stenou

Záhradné tipy na stavbu múru v záhrade

Svieža záhrada vysádzajúca suchý kamenný múr

Stena z prírodného kameňa v záhrade nápady

Steny v záhrade-vyrobené z prírodného kameňa

Oporná stena z kvetinového kameňa

Záhradnícke nápady stavajúce kamenné obklady stien