Terénne úpravy

Nápady na záhradný dizajn – 10 najlepších stromov pre malé záhrady

Pozor: veľkosť súboru (): stat zlyhal pre /www/sites/deavita.com/wp-content/uploads/2014/02/Gartengestaltung-Ideen-Obstbaum-Schattenspender-Terrasse-768×512.jpg v /www/sites/deavita.com/wp-content/themes/deavita-lite/functions.php on -line 415

Stromy v lete poskytujú ochranu pred slnkom, priťahujú vtáky a veveričky, chránia záhradu pred cudzími ľuďmi a vnášajú do vášho záhradného dizajnu štruktúru. Nie je teda veľmi o čom premýšľať, stromy sa musia nájsť. Pretože však mnohé dreviny rastú veľmi veľké, nie všetky sú vhodné do malých vonkajších priestorov, pretože by zaberali v priebehu rokov príliš veľa miesta. Ponúkame vám zoznam 10 najlepších stromov, ktoré sú vhodné na výsadbu, a tiež niektoré ďalšie Nápady na dizajn záhrady za umiestnenie stromov, aby ste mohli čo najlepšie využiť malý priestor, ktorý máte.

Návrhy záhradného dizajnu pre malé záhrady – stromy, ktoré prepúšťajú svetlo a poskytujú tieň

Nápady na záhradný dizajn stromy cyprus

Malé záhrady sú veľkou výzvou. Niektoré vám môžeme ponúknuť Nápady na dizajn záhrady, s ktorou zvládnete túto výzvu ako profesionáli. Záhrady zatienené susednými domami nepotrebujú dodatočnú ochranu pred slnkom. V tomto prípade sú stromy ako okrasná čerešňa „Fukubana“, ktorá môže dosiahnuť výšku až 5 metrov a milujú tienisté miesta, dokonalé. Na jar má strom svetlo ružové kvety. Mandľový strom má tiež korunu, ktorá prepúšťa svetlo. Jeho kvety sa objavujú koncom jari a potom dokonca tvoria mandle. Strom môže dosiahnuť výšku 5 až 6 metrov.

Malé, slnkom zaliate záhrady vyžadujú vhodnú ochranu pred slnkom. Tu prichádzajú do úvahy napríklad ovocné stromy ako okrasné jablká alebo okrasné čerešne, ktoré môžu dosiahnuť výšku až 4 metre. Rastú tiež pomerne rýchlo a môžu poskytovať ochranu pred slnkom aj za tri roky.

Návrhy záhradného dizajnu pre malé záhrady – sférické stromy

Nápady na záhradný dizajn-malé-stromy-japonský-javor-predná záhrada

Veľmi atraktívne sú sférické stromy, ako napríklad javor guľovitý, agátová guľa alebo trúbkovitý strom. Všetky tri majú jedno spoločné – aj bez rezu sa postupom času vytvorí sférická korunka. Malo by sa však pamätať na to, že všetky tri druhy stromov rastú pomaly a maximálnu výšku 3 až 4 metre dosahujú minimálne za 8 rokov. Medzi dreviny s dáždnikovou korunou patrí napríklad starší, Judášov strom alebo gaštan dáždnik. Slnečník môžete dokonca úspešne vymeniť v záhrade.

Stromy v záhrade – tipy na výsadbu a starostlivosť

Nápady na záhradný dizajn-tienisté stromy-dlaždice z prírodného kameňa

Správny čas na zasadenie stromu je jar. Plánovať však musíte opatrne – ak strom zasadíte príliš blízko plotu, koruna môže susedov o niekoľko rokov vyrušiť. Ak je príliš blízko domu alebo inej budovy v záhrade, môžu si navzájom prekážať. Pri výbere umiestnenia teda zvážte maximálnu výšku a šírku vybraného stromu. Šírku môžete udržať v medziach a pravidelným strihom ju do určitej miery ovplyvniť.

Pekný strom ako prízvuk na dvore

Záhradný dizajn-nápady-trvalky-predná záhrada-vytvorte

Stromy môžu tiež jednoducho pôsobiť dekoratívne. Strom si môže prísť na svoje najmä uprostred záhona alebo trávnika. Je skvelé, že ľudia okolo kmeňa môžu vysadiť aj niektoré rastliny milujúce tieň, aby okolie stromu príliš neoslnilo ani nenudilo. Alebo čo si myslíte o nápadoch na záhradný dizajn, ako je ten vyššie, kde bola drevená terasa jednoducho navrhnutá okolo kufra? Stoličky je možné rozložiť na podstavci, pričom stôl bol navrhnutý priamo na kufri, ktorý je možné použiť aj ako lavicu. Počas horúceho leta si už môžete vychutnať kávu, desiatu alebo knihu v príjemnom tieni.

Nápady na záhradný dizajn – vždyzelené stromy dodávajú zimnej záhrade farebné škvrny

Nápady na záhradný dizajn záhradné lavice dlažobné kocky drevený plot nízke trvalky

Stromy môžu byť rozšírením obrazoviek ochrany osobných údajov a urobiť záhradu prirodzenejším. Husté koruny predovšetkým dokonale chránia pred zvedavými očami. Uistite sa, že začiatok koruny stromu je nad plotom, aby si navzájom neprekážali. Okrem toho používajte vždyzelené dreviny, ak si chcete užiť farby a samozrejme obrazovku na ochranu osobných údajov aj v zime.

Návrhy záhradného dizajnu pre nízke stromy na záhradnom svahu

Návrhy záhradného dizajnu, nápady na vertikálnu ekologizáciu malých stromov, drevený plot

Použitie menších drevín je veľmi vhodné aj na vytváranie svahov. Rozšírenie koreňov dokonca chráni svah pred zosuvom pôdy, pretože dobre zaisťuje zem. Stromy navonok vytvárajú štruktúru a pútajú pozornosť. Najlepšie je použiť trpasličí stromy, ktoré nie sú príliš veľké. Existujú nielen trpasličí ovocné stromy, ale aj zakrpatené okrasné dreviny. Napríklad, ak chcete na jeseň jedinečné pútače pozornosti, môžete si vybrať japonský javor, ktorý zaujme jasnými farbami listov.

Vysoké stromy môžu pri raste rušiť susedov

Umiestnenie záhrady nápady voda predstavuje záhradný rybník trávnik

Skombinujte listnaté alebo ihličnaté stromy s okrasnými trávami, kríkmi a kríkmi, aby ste vytvorili rovnomerný výškový prechod na trávnik alebo jednoducho použite nápadnú výšku stromov na nastavenie akcentov. Tak či onak, tento druh rastlín by ste mali používať, aj keď je málo miesta. Ak dokonca vytvoríte niekoľko rohov s okrasnými a ovocnými stromami, môžete si štebot vtákov vychutnať kedykoľvek počas dňa.

Stromy by preto nemali byť vysádzané v blízkosti záhradného plotu

Susedia plotu vytvárajú prídelové záhrady, ktoré prinášajú štruktúru

Ak nemáte susedného suseda na jednej alebo viacerých stranách svojho majetku a ak neexistuje pozemok, ktorý by sa jedného dňa mohol predať, môžete si sadiť stromy, ako chcete, bez obáv z akýchkoľvek nepríjemností. Takýmto spôsobom ich môžete napríklad rozdeliť tak, aby tieň vrhali na vašu terasu kedykoľvek počas dňa. Orech je mimochodom známy svojim mimoriadne príjemným tieňom. Bude však poriadne veľký, preto by ste si mali dvakrát rozmyslieť, či máte na tento exemplár dostatok miesta.

Zatiente korunu trávnika s dlažbou v tvare dáždnika a záhradnou cestou

Keď distribuujete malé stromčeky, stačí pár rokov počkať, kým vyrastú. Čakanie sa rozhodne oplatí, a to nielen potom, čo ste vysadili ovocné stromy. Vaša záhrada sa premení na dokonalú oázu pohody a vaše voľné hodiny vonku budú obzvlášť príjemné. A najlepšie na stromoch je, že celkovo nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Iba v prvom prípade by mala byť napojená pravidelne. Akonáhle korene narastú, samy si nájdu dostatočnú vlhkosť. A potom už zostáva len ročný priemer.

Listnaté stromy s nízkou až 5 metrovou kamennou doskou

Nápady na záhradný dizajn útulné posedenie z kovového betónu

trávnik moderný originálny pekný nápad

Okrasné jablká sférické nápady malých záhradných záhrad

Stromy malé záhrady rýchlo rastúca okrúhla koruna

Vytvarujte svah, trávnik, kamennú cestu, vytvorte vysoké stromy

vysoké stromy dlažobné kamene most záhradné jazierko vodné rastliny

Stromy trávnik letné slnečné sedadlo kamenná záhradná cesta

anglické záhradné stromy kvitnúce čerešňové nápady vždyzelené kríky

Jesenné stromy zimnej záhrady Acer Griseum malé kompaktné

vysoké guľovité stromy korunujú jarné vždyzelené trvalky

Druhy stromov Posedenie Plota klien Záhrady vytvárajú nápady

Trávniková plocha, záhrada na prídel, nápady, originálny dizajn

Slnko svietiaca korunka drevený plot moderný originál