Terasy

S vysokokvalitnými terasovými markízami si môžete užívať celoročnú ochranu pred počasím

Pergola markíza hliníková antracitová moderná montáž na stenu

Skutočným trendom sa stala túžba žiť viac v súlade s prírodou a tráviť čo najviac času vonku. V dnešnej dobe skutočne vidíme záhradu, balkón alebo strešnú terasu ako rozšírenie nášho domu. Vonkajšia časť je miestom pokoja, kde môžete relaxovať alebo chatovať s priateľmi a rodinou. Na príjemný čas vonku však musí hrať aj počasie. Malo by byť teplé, ale nie príliš horúce, vzduch svieži, ale nie príliš studený a rozhodne bez dažďa alebo silného vetra. Dni, kedy sú ideálne poveternostné podmienky, sú bohužiaľ veľmi zriedkavé. S vysokokvalitnými terasovými markízami však môžete svoju záhradu používať za každého počasia a užívať si vonkajšie bývanie takmer po celý rok.

Užívajte si vonkajší život po celý rok vďaka terasovým markízam

Odteraz sa vonkajšie a vnútorné bezproblémovo spoja a my sa stále viac snažíme optimálne využiť všetok dostupný priestor. Výsledkom je ďalšie inovácie v dizajne terás. Nové systémy markíz na trhu nie sú len vizuálnym vrcholom, ale umožňujú aj chránené prostredie každému, kto má rád pobyt vonku. Nemusíte tak robiť kompromisy v pohodlí. Teraz existuje ten správny model pre každú situáciu inštalácie a každý vkus.

Samostatne stojaca pergola s vertikálnymi markízami pre ochranu pred vetrom a súkromím

Každá záhrada je iná a každý majiteľ záhrady má svoje vlastné potreby. Jeden by uprednostnil grilovanie s priateľmi na jeho terase každý deň, zatiaľ čo druhý by chcel mať pokoj a pohodu. Každá situácia si vyžaduje iné riešenie.

Tu je niekoľko otázok, ktoré si musíte položiť pred kúpou markízy:

– Na čo by ste chceli využiť krytú terasu??

– Chcete voľne stojacu terasu alebo terasu, ktorá je súčasťou domu??

– Aké rozmery by mala mať záhradná markíza?

– Potrebujete dodatočnú ochranu pred nadmerným slnením alebo zlými poveternostnými podmienkami? Chcete si užiť ďalšie súkromie prostredníctvom systému slnečnej ochrany?

– Aký štýl preferujete? Moderné, minimalistické, romantické, klasické? Vyberte si farby, ktoré ladia s vašim záhradným, fasádnym a záhradným nábytkom.

– Chcete si užiť viac pohodlia? Výrobcovia terasových markíz v súčasnosti ponúkajú takmer všetky možnosti dodatočného vybavenia – od vstavaného LED osvetlenia cez vykurovanie až po zvukové systémy. Na to však musíte mať na terase elektrinu.

Terasové markízy poskytujú ochranu pred slnkom a dažďom. Bočné markízy LED osvetlenie na stenu

Inovatívne markízy na terase ponúkajú okrem ochrany pred slnkom aj ochranu pred živlami

Dobrá markíza slúži nielen na jeden účel. Nová, inovatívna markíza na pergolu napríklad od erwilo ponúka mnoho modulárnych rozšírení, ako sú vertikálne markízy, ako aj monitory vetra a slnka, ktoré automaticky vysúvajú markízu, keď svieti slnko, a keď fúka vietor, automaticky sa zasunú do kazety. Vonkajšiu sezónu si teda môžete bez problémov užiť aj v daždivých dňoch. Integrovaný dažďový drenážny kanál pomáha tak, že dažďová voda je neviditeľne odvádzaná dole v stĺpiku.

Moderný model pergoly pokrývajúcej terasy na montáž na stenu

Ďalším obzvlášť dôležitým bodom, ktorý je potrebné zvážiť, je umiestnenie pergoly. Chcete vlastniť záhradnú markízu pripevnenú k vášmu domu alebo voľne stojacu markízu? To úplne závisí od príslušného funkčného účelu terasy.

Terasová markíza na nástennú montáž ako rozšírenie domu

Mnohí by si chceli vychutnať raňajky alebo večeru na terase. Je preto logické, že vzdialenosť od domu by nemala byť príliš veľká. Stále musíte vziať do úvahy zarovnanie markízy na dome a priebeh slnka. To znamená, že vrhanie tieňov si môžete naplánovať vopred na kedykoľvek počas dňa. S doplnkovým vybavením bočnými alebo zvislými markízami sa z celej veci stane skutočne prístavba domu.

Terasová markíza pre montáž na stenu Užívajte si terasu s ochranou proti dažďu po celý rok

Samostatne stojaca pergola markíza: oáza pokoja

Samostatne stojaca markíza na pergolu môže byť vzdušný vonkajší priestor dizajn kdekoľvek v záhrade. Napríklad v blízkosti bazéna alebo na mieste, kde môžete ťažiť z optimálneho slnečného žiarenia. Voľne stojaca terasa (ďaleko od domu a uprostred prírody) je ideálnym miestom, kde si môžete užiť veľa pokoja a súkromia. V kombinácii s bočnými alebo vertikálnymi markízami je výsledkom skutočná záhradná miestnosť, ktorú je možné použiť ako hobby, miestnosť na jogu alebo jednoducho ako chladný kútik.

voľne stojaca terasa pergola markíza oáza pokoja v záhrade