Terasy

Posuvné sklenené dvere na terasu – pohodlné riešenie pre váš domov

posuvné sklenené dvere na záhradné skladacie dvere dizajnový byt moderný dom výhľad

Ak chcete zmeniť svoj vonkajší priestor na veľkolepý vrchol bytu, posuvné sklenené dvere na terasu môžu byť tým správnym riešením. Vášmu domovu môžete dodať punc luxusu a pohodlia tým, že prístup na terasu vybavíte ladiacimi skladacími dverami, posuvnými dverami alebo baldachýnom s posuvnými sklenenými dverami na terasu. Naopak, uvedenie vonka do obývačky pomocou pohyblivých dverí na terase môže viesť k zdravšiemu a šťastnejšiemu životnému štýlu. Nehovoriac o kúzle zasklenia, ktoré môže premeniť miestnosť na obľúbené miesto domova. Posuvné sklenené dvere na terasy môžu navyše zlepšiť prístup k prirodzenému svetlu, vetraniu a výhľadom. To sú len niektoré z hlavných výhod ovládateľných terasových dverí, ktoré umožňujú zábavu i lepšie spojenie s prírodou bez toho, aby ste museli obmedzovať pohodlie domova..

V tejto príručke vás prevedieme niekoľkými vecami, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri výbere správnych terasových dverí pre váš domov. Pri tom zdôrazňujeme všetky faktory, ktoré musíte zvážiť pred kúpou tohto produktu. Prejdeme tiež k rôznym materiálom pre zodpovedajúce podnebie.

Správny výber posuvných sklenených dverí na terasu

posuvné sklenené dvere na záhradné skladacie dvere dizajnový byt moderná obývacia izba exteriérové ​​dvere posuvné dvere

Od posuvných dverí po skladacie dvere, veľké ovládateľné systémy zasklenia terasy môžu zásadne zmeniť atmosféru a štýl. Tu sa zameriavame na tri obľúbené varianty, pokiaľ ide o posuvné sklenené dvere na terasy. Terasy s technológiou stohovania sú evolúciou jednoduchých posuvných dverí. Pozostávajú z obojsmerných posuvných panelov, ktoré sú umiestnené za jednou pevnou tabuľou. Aby mala vaša vonkajšia časť minimalistický vzhľad, môžete sa rozhodnúť pre tento variant.

posuvné sklenené dvere na terasu skladacie dvere dizajn byt moderná obývačka exteriér stohovacie panely drevené obklady

Posuvné sklenené dvere na terasy s takzvaným systémom vreckových súprav poskytujú nepretržité otváranie dverí za predpokladu, že je v stene dostatok miesta na vytvorenie vlastnej dutiny. Posuvné dvere sa úplne neviditeľne zasunú a stohujú do steny.

posuvné sklenené dvere na terasu skladacie dvere dizajn byt moderný dom luxusné pohodlné vreckové dvere

Skladacie dvere, tiež známe ako dvojité skladacie dvere alebo akordeónové dvere, sa tešia stále väčšej obľube a rozdiel medzi vnútorným a vonkajším priestorom je obzvlášť pôsobivý. Niekoľko sklenených panelov je pripevnených k závesom ako akordeón a dajú sa ľahko uložiť na jednu alebo obe strany. Táto možnosť ponúka takmer úplný otvor, ktorý je väčší ako vyššie popísané posuvné sklenené dvere na terasu. Sklopné dvere sú navyše o niečo menšie ako vreckové.

Interiérový dizajn s posuvnými sklenenými dverami na terasu

posuvné sklenené dvere na terasu skladacie dvere dizajnový byt moderná obývačka vonkajšia terasa dvere akordeón

Po prvé, mali by ste si uvedomiť, že umiestneniu ťažkého nábytku do blízkosti dverí na terase sa pravdepodobne vyhnete. Rozhodnutie medzi systémom skladania, stohovania alebo vreckových súprav nezávisí len od estetiky. Použitie, plynulosť dopravy a usporiadanie miestnosti tiež zohrávajú dôležitú úlohu, pokiaľ ide o veľkosť, umiestnenie a smer otvárania. Pri inštalácii systému so sklenenými dverami by ste teda mali najskôr určiť jeho zamýšľané použitie. V tejto súvislosti vás môže zaujímať, či tieto typy dverí využijete na vytváranie flexibilných obytných priestorov alebo na lepšiu viditeľnosť. Ako alternatívu k otvoreniu celého systému môžete tiež nainštalovať ďalšie zasklené dvere na denné použitie. Očakávaný tok dopravy môže určiť najlepší smer otvárania bez ohľadu na to, či bude vľavo, vpravo alebo v strede.

posuvné sklenené dvere na terasu skladacie dvere dizajn byt moderná obývačka vonkajšia časť skladacie dvere nábytok

Pokiaľ ide o dizajn miestnosti, musíte myslieť aj na to, ako nastavíte požadovaný priestor a ako môže ovplyvniť dvere na terase. Každý, kto má záujem o skladacie dvere alebo skladacie posuvné dvere, sa musí rozhodnúť, či sú 90 -stupňové stohovacie skladacie panely najvhodnejšie na vstup alebo výstup, v závislosti od prostredia a požiadaviek na výkon. Vyhnite sa tiež umiestneniu ťažkého nábytku okolo posuvných sklenených dverí na terasu. Pri stohovaní dverí musia byť panely uložené na tej istej strane, kde je najmenšie množstvo nábytku. Pri vreckových dverách je však nábytok menej problémom.

Vyberte správnu veľkosť a technológiu

posuvné sklenené dvere na terasu skladacie dvere dizajn byt moderná obývačka vonkajšia časť posuvné dvere nábytok

Prechod s posuvnými sklenenými dverami na terasu ponúka dodatočnú ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Na dosiahnutie najlepších výsledkov by majitelia domov mali zvážiť vlastné možnosti. Väčšina záhradných posuvných sklenených dverí je vyrobená na mieru. Ako zákazník sa musíte opýtať poskytovateľa na možné šírky a výšky. Obvykle je k dispozícii 2 až 12 panelov s maximálnou veľkosťou až 4 metre.

Prah dverí pre balkónové dvere

posuvné sklenené dvere na terasu dizajn byt moderný dom vodotesný prah

Prahové dvere odolné voči poveternostným vplyvom sú najvhodnejšie pre terasové dvere, ktoré sa používajú ako nechránené vonkajšie dvere. Správny prah dverí môže zlepšiť prevádzku a pohodlie tým, že váš dom ochráni pred cudzími telesami, nechcenými živými vecami, vodou alebo búrkami. V ideálnom prípade by všetky dvere na terase mali previs. V opačnom prípade sa dôrazne odporúča prah dverí odolný voči poveternostným vplyvom, ktorý bol určený na ochranu pred dažďom a vetrom.

Posuvné sklenené dvere pre terasu dizajn bytu moderný dom vodotesné prahové lišty zapustené

Zapustený prah dverí ponúka bezchybnú prevádzku. Tento typ prahu sa často používa na plne chránený kryt terasy alebo vnútorné zasklenie. Tak zaručíte bezproblémové prechody zvnútra von a naopak.

Správne zasklenie

posuvné sklenené dvere na terasu posuvné dvere dizajnový dom s moderným výhľadom na krb

Energetická účinnosť je tiež kľúčovým prvkom dobre vyrobených posuvných sklenených dverí na terasu. Zvolený typ skla je mimoriadne dôležitý pre bezpečnosť a úsporu energie v závislosti od toho, kde sa váš domov nachádza. Tvrdené sklo s dvojitým sklom je štandardnou možnosťou pre varianty šetriace energiu. Jednotlivé sklenené tabule však môžu byť rozumnou voľbou aj pre vnútorné aplikácie alebo v určitých tropických prostrediach. V oblastiach s extrémnym chladom alebo teplom sú ideálnou možnosťou posuvné sklenené dvere s trojitým zasklením na terasu. Sklo odolné voči nárazu by ste mali vyberať v oblastiach so silným vetrom alebo v zónach hurikánov.

Kovanie na dvere a obloženie dverí

posuvné sklenené dvere na terasu posuvné dvere dizajnový dom moderná dverná výplň dverovej výplne

Kovanie dverí a obloženie dverí môžete prispôsobiť existujúcemu dekoru. Pokiaľ ide o dlhodobú funkčnosť a estetiku, tieto detaily by ste nemali prehliadať. Na trhu sú napríklad kľučky, ktoré sú testované na trvanlivosť a dodávajú sa v sérii súčasných štýlov a vlastných prevedení. Tieto je možné najlepším spôsobom skombinovať s dostupným dverným kovaním.

Jednou z najdôležitejších položiek kovania pre skladacie dvere je konštrukčná podpera, ktorá je umiestnená horizontálne cez otvor. Technika skladania je do značnej miery spojená so zavesením tak, aby bola hmotnosť podopretá zhora. Skladacie dvere umožňujú bez námahy posuvné, alebo inými slovami, dlhú životnosť, pretože zostava zostane čistá a bez nečistôt. Naopak, sklopné okná sa inštalujú jednoduchšie, ale vyžadujú oveľa väčšiu silu na ovládanie a môžu hromadiť nečistoty a škody.

Ochrana posuvných sklenených dverí na terasu

Posuvné sklenené dvere pre dizajn terasy byt moderná obývacia izba vonkajšia ochrana okien

Príslušné tienenie pre francúzske okná môže tiež poskytnúť primeranú ochranu pred hmyzom a zároveň zaistiť súkromie. Sieťky proti hmyzu sú často trochu drahé, ale investícia sa oplatí najmä v oblastiach náchylných na hmyz. Výsuvné a zasúvateľné okenné mriežky sú preferovanou voľbou pri montáži posuvných sklenených dverí na terasu. Okrem ochrany proti hmyzu ponúkajú aj súkromie a sú energeticky efektívnym riešením.

Výber materiálu: hliník

posuvné sklenené dvere pre dizajn terasy byt moderná obývačka exteriér hliníkový rám životnosť

Ako bolo uvedené vyššie, výber materiálov závisí od polohy a podnebia. Pre jednoduchosť sa pozrime na špičkové materiály v tomto odvetví. Hliníkové rámy sú v odvetví obľúbené kvôli svojej odolnosti a tenkým proporciám. Okrem toho má hliník vlastnosti s nízkymi nárokmi na údržbu, ktoré sú ideálne pre vonkajšie použitie v miernych pásmach. V oblastiach s extrémnym počasím je však hliník vhodnejší na sekundárne otvory dverí, ako sú palubovky alebo interiéry. Aby sa zaistil lepší tepelný výkon, hliníkové terasové posuvné sklenené dvere sa skvele hodia do extrémnych poveternostných podmienok. Tepelne riadený systém môže byť dokonca postavený proti hurikánom. Tepelnoizolačný kompozitný systém má neelektricky vodivú tepelnú bariéru, aby sa minimalizoval prenos tepla a chladu do obytnej budovy. Tento materiál tiež ponúka možnosť „delenej povrchovej úpravy“ pre exteriér a interiér, ktorá ponúka maximálne možnosti dizajnu.

Kombinácia dreva a hliníka

posuvné sklenené dvere na dizajn terasy byt moderná obývačka vonkajšia časť zasklené drevo extrudované

Ak chcete vyzdobiť miestnosť teplými tónmi, môžete sa rozhodnúť pre extrudovanú hliníkovú fasádu, ktorá zvýši trvanlivosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom, zatiaľ čo drevo v interiéri zaistí krásny vzhľad. Hybridná konštrukcia je navrhnutá pre veľké dverné otvory, ktoré vyžadujú dverové výplne zvonku.

Moderná výplň dverí

posuvné sklenené dvere na terasu dizajn byt moderná kuchyňa exteriér hliníkový rám trvanlivosť barový pult ochrana proti hmyzu

Súčasné obloženie dverí v dnešnej dobe ponúka to najlepšie zo všetkých svetov. Môžete si vybrať z niekoľkých variantov: interiéry z prírodného dreva, robustná hliníková fasáda so štvorcovým alebo tvarovaným profilom pre každý architektonický štýl a tepelná účinnosť na splnenie vyšších požiadaviek. Drevo je tiež nadčasovou klasikou a je skvelou voľbou pre posuvné sklenené dvere na terase. Prírodný materiál je energeticky účinný, ale vyžaduje väčšiu údržbu a starostlivosť ako hliník, najmä vonku.

Unikátne použitie posuvných sklenených dverí na terasu

posuvné sklenené dvere na terasu dizajn byt moderná obývacia izba vonkajší priestor hliníkový rám trvanlivosť bez zachovania výhľadu na stenu

Terasové dvere môžete použiť nielen na presklenú stenu. Ponúkajú tiež veľa možností na ďalšie kreatívne využitie, napríklad barový pult, ktorý premosťuje priestor medzi kuchyňou a zábavným priestorom. Ďalším variantom by bola kombinácia okien a dverí, ako je vidieť na návrhu vyššie. Táto kompozícia spája skladacie dvere so sklopnými oknami bez potreby ochranného stĺpika. Vďaka posuvným skleneným dverám na terasu si môžete vo svojom dome vychutnať dokonalý, ničím nerušený výhľad, pretože nebudete potrebovať opornú stenu ani rohový stĺpik.