Terasy

Postavte si stojany na kvety sami – ako rebríky na kvety použite staré drevené rebríky

Postavte si svoj vlastný kvetinový stojan záhradný dekoračný rebrík modré lakované police

Pomocou a starý drevený rebrík ako rebrík s kvetmi prináša vidiecke kúzlo do každej miestnosti v dome. Tento dekoratívny stojan na kvety bude pútať pozornosť aj na terase a v záhrade. Ak sa vám páči táto nádhera Postavte si kvetinové stojany sami a chcete zo starého dreveného rebríka vyťažiť maximum, vymaľujte oblasti, ktoré je potrebné trochu vylepšiť, a pridajte niekoľko nových dekoratívnych predmetov.

Postavte si kvetinové stojany sami – znova použite starý drevený rebrík

Kvetinový stojan postavte si vlastnú terasu pútavá dekorácia

Otvorte drevený rebrík a zmerajte dĺžku a šírku priečok. Ak sú klíčky príliš úzke na to, aby pojali kvetináč alebo kvetináč, budete ich musieť predĺžiť. Na každý stĺpik položte širokú drevenú dosku. Zaistite drevené nadstavce k rebríku pomocou skrutiek. Kvôli stabilite použite štyri skrutky na každej priečke, dve na každej strane.

Postavte si kvetinové stojany sami

starý drevený dekor rebríka doma použite police kvetinové schody

Na brúsenie dreva použite jemný brúsny papier, aby ste vyhladili textúru dreveného rebríka. Potom rebrík vymaľujte ľubovoľnou farbou, ktorá dopĺňa dekor na terase alebo, ak má byť umiestnený vonku, ladí s farbami domu alebo záhrady. Brúsenie je dôležité, pretože ním môžete odstrániť akýkoľvek starý zvyškový lak a vytvoriť dostatočne hrubý povrch, na ktorom môže nový náter perfektne priľnúť. V opačnom prípade by sa nový lak začal po krátkom čase odlupovať.

starý drevený rebrík natretý na bielo

Stojan na kvety postavte si rebrík biely nábytok orgovánové závesy

Rastliny dajte na police vytvorené z bývalých schodov. Úzke tyče, ktoré nie sú dostatočne široké na to, aby sa do nich zmestili hrnce a boxy, je možné použiť aj na dlhé kvetinové boxy, ako je uvedené vyššie, ak sa vám nechce do nich nastupovať. Na zaistenie dna hrncov na mieste môžete použiť protišmykové nálepky. Ak je to možné, vyberte tie, ktoré kvetinovému stojanu dodajú dekoratívny prvok. Dobre sa bude hodiť napríklad kvetinová téma.

Zdobenie kvetinového rebríka – nápad s kamienkami

Postavte si vlastný stojan na kvety, drevený rebrík, kvetináč, pyramídu, štrk

Ste jedným z ľudí, ktorí radi nalejú príliš veľa vody do hrncov a dajú všetko pod vodu, keď sa tanieriky naplnia? Takéto podložky sú dokonalým riešením, ak si sami staviate kvetinový stojan. Plytké nádoby môžu byť kovové alebo plastové a po položení na rebrík sa naplnia kamienkami. Teraz sa už nemusíte starať o nadmernú hydratáciu. Teraz môžete kvetináče položiť na štrk s tanierom alebo bez taniera. To je nielen praktické, ale aj to vyzerá veľmi atraktívne, to sa vám nezdá?

ružové ozdobné kamienky v kvetináči

Postavte si kvetinové stojany sami starý drevený rebrík ozdobte červenou

Ak ste sa rozhodli pre neutrálnu farbu alebo ste rebrík ponechali v pôvodnej farbe, môžete pomocou kvetináčov nastaviť aj pekné farebné akcenty. Na tento účel je veľmi vhodný farebný okrasný štrk, ktorý môžete rozsypať po zemine. To nielenže okorení rebrík, ale aj obyčajné hrnce vyrobené z hliny dokonale.

pestrofarebne pomaľované kvetináče

Postavte si kvetinové stojany sami drevený rebrík farebné kvetináče

Alternatívne môžu byť hrnce tiež namaľované. Rozhodnite sa pre dve až tri farby, aby kompozícia nepôsobila príliš chaoticky. Hlinené hrnce je možné navrhnúť obzvlášť rýchlo pomocou sprejovej farby. Môžete tiež pridať vzory. Veľmi obľúbené sú napríklad bodkované vzory. Ak svoj rebrík neosviežite, ale necháte ho v starom vzhľade, získate originálny stojan v štýle shabby chic.

Záhradné nápady so starým rebríkom

starý drevený rebrík nápady na záhradné dekorácie kvetinový rebrík

Ak máte veľa rastlín, ktoré by všetky mali nájsť priestor vonku na relatívne malom priestore, potom nie je možné ich jednoducho distribuovať na zemi bez toho, aby vám prekážali. To je dôvod, prečo sú tieto stojany tak praktické, pretože nezaberajú veľa miesta a môžete využiť priestor na poschodí. V zásade vytvárate vertikálnu záhradu, ktorej stupňovité kroky zaisťujú, aby sa rastliny navzájom neprekrývali a boli rovnako zásobované dostatočným svetlom..

opretý o stenu

Postavte si sami stojan na kvety, drevenú stenu rebríka ozdobenú kvetmi

Rebríky, ktoré zatiaľ nemajú vyobrazený tvar V, ale sú opreté o stenu, môžete využiť aj vtedy, ak si chcete stojan na kvety postaviť sami. Ako? Buď pripevníte dosky na priečky a potom rebrík opriete o stenu alebo priečky jednoducho použijete na malé závesné rastliny a vázy, ktoré môžete prichytiť drôtom. To vyzerá obzvlášť romanticky a originálne.

Drevený rebrík ako stojan na kvety

zelený rebrík drevo závod stojan používať záhradu

Ako vidíte, fantázii sa medze nekladú. Stojan rastlín môžete stavať a navrhovať podľa vlastného uváženia. Kým zvýrazníte rám farebným povlakom, môžete k kvetináčom upútať pozornosť aj farebnou farbou v spreji. Všetko závisí od účinku, ktorý chcete dosiahnuť. Ak máte priestor pre niekoľko týchto stojanov, je najlepšie skombinovať niekoľko z nich súčasne a vytvoriť vo svojom vonkajšom priestore prirodzené steny..

rustikálna záhradná dekorácia

Stojan na kvety postavte svoj vlastný rustikálny pôvab záhradnej dekorácie

Nielen rastliny sa dajú na rebríkoch úžasne vystaviť. Okrem pekných kvetinových úprav môžete nastaviť aj ďalšie záhradné dekorácie. Vtáčie búdky napríklad dostanú primeranú výšku, ak nemáte v záhrade strom. Buďte kreatívni a navrhnite perfektnú dekoráciu na záhradu, terasu alebo verandu

žltý lakovaný drevený rebrík

Zasaďte stojan na kvety drevený rebrík žltá pyramída

A model vyrobený na mieru sa tiež ukazuje ako veľmi praktický v interiéri. Tam môže slúžiť nielen ako stojan na rastliny, ale aj ako polica, na ktorú môžete uložiť dekorácie alebo knihy.

Kvetinový stojan na terasu

Postavte si kvetinové schody sami na terase zdobenej ružovou farbou

     Postavte si kvetinové stojany sami drevené kvetináče na rebríky        Stojan na kvety kvetinový rebrík záhradné nápady deco  kvetinový rebrík deco dom nápady starý drevený rebrík