Terasy

Ochrana súkromia pre terasy – 38 nápadov pre vaše súkromie v záhrade

Ochrana súkromia-terasa-biela-salónik-schody-trávnik-biela-krásna

Z Ochrana súkromia terás hrá dôležitú úlohu v dizajne terasy, takže pri výbere musíte vziať do úvahy rôzne možnosti. Nechcete, aby ste sa na terase cítili vyrušovaní, aby ste si skutočne oddýchli a užívali si slnko. Ochrana pred zvedavými očami tu má preto veľký význam. Pozrite sa na naše nápady, aby ste našli perfektný model pre seba a chránili svoje súkromie v záhrade.

Ukľudňujúci zvuk vody použitie – ochrana súkromia terás

Ochrana súkromia-terasy-palmy-exotické-ekolegno-saimex-kúpalisko-voda

Hluk v pozadí z rušnej ulice môže byť rovnako znepokojujúci, ako keď vidíte svojich susedov na dvore. Vyriešte tento problém pomocou panelov na ochranu osobných údajov nainštalovaných o niečo vyššie a užite si chvíle pohody pri bazéne. Jemný pramienok vody môže znamenať veľký rozdiel, najmä keď krásne exotické rastliny vrhajú vedľa seba prírodné tiene. Zelené stromy a kríky sú vynikajúcou voľbou pre obrazovky ochrany súkromia na terase. Blokujú každý výhľad a ponúkajú sviežu zelenú kulisu. Rastliny pôsobia aj ako filtre zvukov. Variant, v ktorom by vaša záhrada vyzerala pekne aj v zime, by boli vždyzelené druhy rastlín. Prichádzajú v rôznych farbách, tvaroch a veľkostiach – vrátane stĺpcových typov, ktoré dorastajú maximálne do dvoch stôp.

Pergola z látky markízy – prečo nie

Lehátko na ochranu obrazovky-terasy-shangrila-apríl-nábytok-hory-výhľad-drevená podlaha

Pergola je perfektnou ochranou súkromia pre terasy a môže zároveň chrániť pred slnkom. Váš vonkajší priestor je pohodlnejší a vytvára príjemný tieň. Obzvlášť atraktívnym nápadom by bola mobilná pergola so stabilnou konštrukciou a vysoko kvalitnou tkaninou markízy. Niečo také už existuje, nie je to žiadna fantázia – Shangrila od April Furniture, k dispozícii vo viacerých farbách.

Na ochranu osobných údajov pre terasy používajte prírodné zdroje, ako sú stromy a kríky

Ochrana súkromia-terasa-látkové závesy-praktické-jednoduché-kvety-rastliny-záhradný-nábytok-stromy-rastliny

Záhradníci v teplom podnebí vedia, ako si tropické rastliny môžu takmer okamžite vytvoriť požadované súkromie. Z týchto rýchlo rastúcich rastlín sa svojimi veľkými listami tešia aj záhradníci na severe. Buď ich použite ako izbové rastliny a umiestnite ich na terasu, hneď ako sa vonku oteplí, alebo ich použite ako exotické jednoročné rastliny, ktoré si po zime môžete kúpiť nové. Rastliny sa vám poďakujú za dlhý čas vonku s bujným rastom.

Veľmi jednoduchou a nie vôbec nákladnou alternatívou k ochrannej clone na terasy by bol záves vyrobený z látky. Náš tip: Používajte iba prírodné tkaniny vo svetlých farbách, ktoré nebránia prievanu. Koniec koncov, nechcete, aby na terase bolo dusno. Nemusí to byť ani drahý model. Vo väčšine prípadov farba v dôsledku vystavenia slnku v priebehu rokov vybledne, takže bude potrebné vymeniť závesy. Ako alternatíva je vhodná biela farba.

Ochranná clona na terasy z drevených panelov

Ochranná clona-terasa-záhrada-gril-kvetináč-strom-dom z prírodného kameňa

Namiesto čistenia podlahy na stavbu terasy použite to, čo už je. Tento starý strom je nielen skvelým doplnkom na dvore – chráni súkromie obyvateľov tým, že vytvára mäkký, prírodný baldachýn. Bujné výsadby okolo okraja paluby tiež prispievajú k pocitu bezpečia. Takže ani susedia vo vyšších poschodiach priľahlých domov už vo vašej záhrade nemôžu dusiť.

Ochrana pred slnkom v červenej alebo v iných farbách – Siro od Stobag

Ochrana súkromia-terasy-stobag-siro-červený-dom-dlaň-slnečná ochrana-súkromie

Takéto markízy sa stali veľmi obľúbenými ako ochrana pred zvedavými očami. Dôvodom je to, že sú pripevnené k stene a podľa potreby sa vyberajú z kazetovej škatule a uložia sa do nej ako roleta. Bočné markízy majú rôznu výšku a dokonca môžu chrániť pred vetrom a slnečným žiarením, takže z nich môžete ťažiť niekoľkými spôsobmi. Môžete ju tiež skombinovať s vhodnou markízou ako vysúvateľnou strieškou.

Ochrana súkromia-terasy-červená-siro-stobaggarten-nábytok-stôl-stoličky-trávnikové kríky

Tradičná markíza ponúka ochranu pred horúcim letným slnkom aj pred susedmi, ktorí sa pozerajú z okna na druhom poschodí. Markízy sa dodávajú v mnohých štýloch a farbách, vrátane zatiahnuteľných typov. Ale pozor! Ak sa blíži silnejší vietor, určite by ste ho mali uložiť do krabice, aby ho vietor nezničil.

Privacy-screen-terasa-bazén-ležadlo-voda-relax-burger-čoko

Plot je jedným z najbežnejších spôsobov blokovania nechceného vzhľadu. Tu vidíte jednoduchý plot, ktorý rámuje terasu a poskytuje dokonalé útočisko. Niekoľko kontajnerov na rastliny zdobí záhradu a robí ju príjemnejšou. Rastliny, či už v záhonoch alebo v kvetináčoch, robia z holého súkromného plotu vizuálne oveľa zaujímavejší.

Ochranné clony na terasu vyrobené z látky markízy – Sicura z talianskeho mesta Ke

Ochrana súkromia-terasy-oranžová-broskyňová-farba-záhradný nábytok-palmy-sicura-ke-taliansko

Ak nie je možná ochrana súkromia celej terasy, zamerajte sa iba na jej časť. Tu sa vytvorí krásna farebná bočná markíza, ktorá chráni oko pred viditeľnými plochami terasy za sebou. Je to pre byty, ktoré sú na konci paneláku a majú na jednej strane priľahlé balkóny. Možno máte aj dve časti na terase (napríklad jedálenské a sedacie časti) a chcete iba tieniť jednu z nich.

Zasaďte popínavé rastliny

Ochrana súkromia-terasa-drevo-lavica-stôl-záhrada-tráva-lezenie-rastliny-dlaždice

Popínavé rastliny predstavujú maximálnu ochranu súkromia na terase. Nádherné kríky tvoria peknú obrazovku na ochranu súkromia na boku terasy. Na druhej strane je umiestnená ochranná stena z dreva. Ak teda chcete obrazovku s ochranou súkromia pre terasy, ktorá vyzerá obzvlášť prirodzene, zvážte jednu alebo viac mreží, ktoré potom môžete zasadiť podľa potreby. Existujú rýchlo rastúce varianty, ktoré poskytujú primeranú ochranu v prvej sezóne, ako aj tie, s ktorými musíte byť trpezliví. Ale rozhodne sa oplatí počkať.

Oblúkovitý tvar vyrobený z dreva Deeswat

Ochrana súkromia-terasy-deesawat-drevený panel-morská stena-polica

Zaujímavá konštrukcia, ktorá vyzerá skôr ako deliaca stena alebo nástenná polica do interiéru, vytvára jemnú ochranu bez toho, aby vo vašej záhrade zaberala príliš veľa miesta. Pridajte nejaké zelené rastliny do kvetináčov alebo iných dekorácií a získajte jedinečnú atmosféru s praktickým využitím. Viac informácií o tomto produkte nájdete na Deeswat.

Ochrana súkromia-terasa-drevo-rastliny-deesawat-stena-polička-záhradné-rastliny

Tento model je k dispozícii aj v iných tvaroch a veľkostiach. Zvláštnosťou je, že tento model obrazovky na ochranu osobných údajov úplne neblokuje výhľad do vašej záhrady, ale skôr ponúka tajomné výhľady prostredníctvom otvorených segmentov. Sami si vyberiete, ako nepriehľadný chcete poličku, a to tak, že si sami vyberiete počet dekorácií. Môžete tiež zavrieť iba jednu časť a druhú nechať otvorenú.

Slnko a viditeľnosť na terasy – mobilná pergola Shangrila od apríla Nábytok

Súkromie-terasa-ShangriLa-apríl-Nábytok-výhľad na more-strešná krytina-markíza

Pozrite sa na širokú škálu tkanín vhodných pre vonkajšie použitie a vytvorte si dokonalú bariéru proti nárazu. Látkové panely s krásnymi veselými farbami je možné rýchlo a ľahko poskladať. Navyše sú lacné – v závislosti od nálady môžete mať niekoľko rôznych možností. Modely aprílového nábytku sú k dispozícii v rôznych farbách.

Ochrana súkromia-terasy-čierna-ShangriLa-apríl-Nábytok-výhľad na more-gauč

Moderné stavby pripomínajúce pergolu môžu slúžiť iba ako prístrešok a ochrana pred slnkom zhora, ale aj ako zatváranie bokov. Môžu byť použité voľne stojace alebo umiestnené priamo na stenu. Tak získate perfektný model na terasu pred domom alebo na iné posedenie, napríklad pri bazéne.

Súkromie-terasa-ShangriLa-apríl-Nábytok-biela-sivá-moderná-látka na markízu

Či už v béžovej, fialovej alebo v inej farbe, záhradné stavby budú skutočným pútačom pozornosti a okrem svojej užitočnej funkcie budú mať tú výhodu, že upútajú pozornosť každého. Ich moderný, subtílny rámec vytvára minimalistický prízvuk v každom vonkajšom prostredí. S posuvnými tkaninami získate aj súkromie a ochranu pred slnkom tam, kde to potrebujete.

Farebne zladený záhradný nábytok a obrazovky na ochranu osobných údajov – Sicura z Ke, Taliansko

Ochrana súkromia-terasy-sicura-ke-taliansko-záhradný nábytok-oceľové-sedacie-vankúše-oranžovo-červené

Ak by ste chceli bočnú markízu, môžete zvážiť aj model „Sicura“ od spoločnosti Ke. Či už na terase alebo balkóne, zaručene splní všetky vaše potreby. Bočné markízy sú tiež veľmi priestorovo nenáročné a celkom diskrétne. Najlepšie je zvoliť farbu, ktorá ladí so záhradným nábytkom, fasádou domu alebo s inými prvkami na terase.

Odolné a moderné panely na ochranu osobných údajov vyrobené z ocele a dreva – SOTOMON od Carstena Gollnicka pre Conmoto

Ochranná obrazovka-terasa-SOTOMON-Carsten-Gollnick-conmoto-gauč-záhradný nábytok-drevená podlaha-oceľ

Ochrana súkromia-terasy-SOTOMON-Carsten-Gollnick-záhradný-trávnik-moderné-oceľové drevo

Optimálna ochrana súkromia s drevenými panelmi Choko od Burger

Ochranná obrazovka-terasa-drevo-závod-vaňa-panely-burger-čoko

Ochranná obrazovka na terasy a vonkajšie plochy z plastového fratanu – Kubi od Skyline

Ochrana súkromia-terasa-ležadlá-sedáky-vankúše-kubi-skyline-design-bazén

Súkromie-terasa-kubi-skyline-dizajn-vrkoč-plast-ratan

Ochrana súkromia-terasa-výhľad na drevo-tienidlo-slnko-drevené lamely

Ochrana súkromia-terasa-strecha-terasa-záhradný nábytok-prútené-biele sedáky

Ochrana súkromia-terasy-palmy-zastrešenie-terasa-sedenie-vankúše-trávnik

Ochrana súkromia-terasa-vírivka-látka-záves-praktický-jednoduchý-salónik

ochrana súkromia záhrady blokujúca pohľad

Ochrana súkromia terás, fontán, vodných prvkov, zníženie hluku z ulice

záhradný nábytok drevená terasa chráni súkromie

 Postavte drevenú pergolu

Ochranná clona na hojdacie kreslá na terase z drevenej pergoly

. Vytvorte sviežu zeleň ako obrazovku súkromia pre terasy

Ochrana súkromia terasa svieža tropické rastliny

 Využite výhodnú polohu domu

Ochranná obrazovka terasa veranda popínavé rastliny

Postavte ochranný múr

vonkajší krb drevená terasa drevená mriežka

Začleniť strom

vždyzelené stromy postavené okolo drevenej terasy

 Pridajte markízu alebo inú strešnú krytinu a

markíza terasa súkromie obrazovka susedia

Postavte veľký plot

Ochrana súkromia záhrada Ochrana súkromia postaviť drevený plot

Rozdeľte pohľad

Terasa ochrany súkromia Hinoki falošný cyprus

 Pestujte popínavé rastliny a Vinič

Ochrana osobných údajov zastrešenie terasy terasa popínavá rastlina

 Výsadba stromov

Ochranná obrazovka výsadba stromov

 Pridajte látky s krásnymi vzormi

farebné listy látkových závesov veranda