Terasy

5 zaujímavých nápadov na dizajn drevenej terasy vo vašej záhrade

nápady na dizajn terasy vo vašom záhradnom altánku

Javisková terasa je jednou z najjednoduchších Nápady na dizajn drevenej terasy v záhrade. Tento dizajn je veľmi často postavený na úrovni pozemku a potom je pripevnený k jednoúrovňovej obytnej budove. V tomto prípade nie sú ploty potrebné, pretože terasa je takmer na úrovni zeme. Existuje niekoľko jednoduchých trikov, ktoré môžete použiť na osvieženie a vylepšenie dizajnu terasy. Môžete napríklad stavať do kvetináčov alebo lavičiek. Altánok tiež dodáva štýl a je zároveň funkčný.

Nápady na dizajn drevenej terasy – vodotesná konštrukcia pre terasu pódia

Nápady na drevenú terasu navrhnú vašu záhradu voľne stojacu

Javiskové terasy sú takmer na úrovni zeme. Preto je dôležité, aby stavebné materiály pre tento nápad na dizajn terasy boli odolné voči prírodným živlom. Bolo by vhodné vybrať impregnované materiály, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu so zemou. Bolo by dobré, keby boli materiály chránené niekoľkými vrstvami stabilizátora.

Nápady na dizajn drevenej terasy – Zohľadnite bezpečnostné opatrenia pre vyvýšenú terasu

nápady na dizajn terasy vašu záhradu viacúrovňové

Domy, kde je prvé poschodie nad úrovňou terénu, budú vo väčšine prípadov potrebovať luxusné záhradné terasy. Jeden z veľmi originálnych Nápady na dizajn drevenej terasy zvyčajne obsahuje ploty a schody, ktoré sú nevyhnutné najmä z bezpečnostných dôvodov. Na poličke je väčšinou vidieť spodnú stavbu. To sa však dá rýchlo skryť pomocou pozemných rastlín alebo ríms. Vo väčšine prípadov pásy pozostávajú z drevených alebo drevených lamiel, ktoré sú vložené medzi podlahu a terasu.

Dvojpodlažné terasy – estetické bariéry

nápady na dizajn terasy vo vašej záhrade dvojpodlažné

Jeden z najzaujímavejších Nápady na dizajn drevenej terasy zaisťuje východ aj z horných poschodí domu. Štruktúra tohto návrhu však môže byť skutočnou estetickou výzvou, pokiaľ ide o štruktúru a zložitosť stavebných zariadení. Prvky z dreva môžete použiť na ďalšiu podporu a vizuálne efekty.

Dvojpodlažné terasy – kamufláž exponovaných oblastí

nápady na dizajn terasy vo vašej záhradnej kamennej výzdobe

Uvoľnené miesta a nevýhody štruktúry je možné ľahko skryť pomocou dekoratívnych prvkov. Môžete použiť stĺpiky, ktoré sú hustejšie a pevnejšie ako obvykle, ako aj lišty, ktoré ladia s exteriérom. Na obrázku sú kamenné stĺpy ako príklad na podopretie konštrukcie terasy.

Využite výhody viacúrovňových terás

nápady terasa navrhnite záhradnú drevenú terasu

Viacúrovňové terasy majú niekoľko úrovní, ktoré sú zvyčajne spojené schodiskami alebo cestami. Jeden z najkreatívnejších  Nápady na dizajn drevenej terasy je ideálny pre svahovité pozemky. To umožňuje terase sledovať tvary úrovne zeme. Spojenie schodiskom je obzvlášť vhodné tak, aby výhľad zo všetkých úrovní zostal nerušený.

Užite si počasie na viacúrovňovej terase

nápady na dizajn terasy vo vašich záhradných krokoch

Viacúrovňová záhradná terasa môže byť veľmi prospešná pre rôzne klimatické oblasti vo vašom dvore. Horúce letné lúče si môžete užiť na hornej terase alebo si v horúcom letnom dni hľadať trochu schladenia v tieni.

Informujte sa o možnostiach voľne stojacej terasy

nápady terasa navrhnite svoj záhradný altánok

Voľne stojace terasy sú postavené oddelene od domu. Tento dizajn je obzvlášť výhodný vtedy, ak dom nie je vhodný na priľahlú záhradnú terasu alebo vyžaduje terasovú konštrukciu s tromi úrovňami. Voľne stojace terasy sú v zásade postavené rovnako ako spojené terasy. Rozdiel je v tom, že namiesto trámov a stĺpov existujú pruhy.

Využite panoramatický výhľad na voľne stojacu terasu

nápady na dizajn terasy prepojené s vašou záhradou

Jeden z najpoužívanejších Nápady na dizajn drevenej terasy nie je spojený s domom. Preto je veľmi vhodné zdôrazniť výhody oblastí v záhrade. Voľne stojace záhradné terasy sú vo väčšine prípadov koordinované s prírodnou krajinou a pôsobia ako prirodzené rozšírenie záhrady..