Tatuaż

Niesamowite tatuaże techniczne

Tatuaże naszych czasów nie są już tak nudne jak kilka lat temu. Dzięki nowoczesnej technologii stały się niesamowite, niezwykłe, a nawet użyteczne. Mieszanka sztuki i technologii rodzi niesamowite pomysły na ciekawe tatuaże.

Niesamowite tatuaże technologiczne - informacje i przykłady zdjęć

Niesamowite tatuaże technologiczne – informacje i przykłady zdjęć

Niesamowite tatuaże techniczne – pięć opcji na przyszłość

1. Cyfrowy tatuaż.

Cyfrowy tatuaż - VivaLnk - tatuaż na smartfona - zdjęcie 1

Na przykład firma VivaLnk zaczęła wykorzystywać technologię opartą na bezprzewodowym interfejsie NFC w produkcie „digital tattoo”..

NFC – bezprzewodowa transmisja danych krótkiego zasięgu. Za pomocą NFC możesz wymieniać dane z urządzeniami znajdującymi się blisko siebie – nie więcej niż 10 centymetrów.

Technologia ta jest szeroko stosowana w cyfrowych urządzeniach mobilnych. Częściej przy płatnościach zbliżeniowych za zakupy, rzadziej przy przenoszeniu plików między urządzeniami. Obecnie wiele osób korzysta z NFC, płacąc za towary w sklepach, po prostu przytrzymując smartfon przy terminalu..

Cyfrowy tatuaż - VivaLnk - tatuaż na smartfona - zdjęcie 2

Cyfrowy tatuaż – naklejka z unikalnym wzorem, będąca osobistym identyfikatorem właściciela telefonu, pozwala w kilka sekund odblokować swój osobisty telefon, dotykając go gadżetem. Ten system ochrony jest bezpieczniejszy niż hasło osobiste..

Jedna naklejka na ludzkim ciele może trwać od pięciu do siedmiu dni, po czym należy ją wymienić.

2. Tatuaż z kodem QR.

Tatuaż z kodem QR - zdjęcie 2

Takie tatuaże stały się ostatnio bardzo popularne..

Kod QR – dwuwymiarowy obraz pikselowy (kod kreskowy), który można odkodować za pomocą aparatu w telefonie komórkowym.

Tatuaż z kodem QR - Zdjęcie 1

Korzystając z takich zdjęć, fani oryginalnych tatuaży szyfrują swoje imię, łącze internetowe do swoich sieci społecznościowych lub osobistego bloga, a nawet reklamy dowolnych towarów..

3. Tatuaż do diagnostyki zdrowia.

Tatuaż dla Diagnostyki Zdrowia - Zaawansowana Technologia - Zdjęcie 2

Dynamicznie rozwijająca się amerykańska firma w obszarze sprzedaży elektroniki mobilnej Advanced Technology opracowała projekt Epidermal Electronics.

Elektronika naskórkowa (elektronika naskórkowa) – cyfrowe tatuaże do diagnostyki zdrowotnej. Epidermalne Systemy Elektroniczne (EES) – odkrycie, które już niedługo zlikwiduje granice między biologią a elektroniką.

Tatuaż Epidermal Electronics jest utrwalany na ludzkiej skórze. Obwód jest zainstalowany na cienkim gumowym podłożu i ma właściwości elastyczne. Jeśli jest wygięty, ściśnięty, rozciągnięty, nie wpłynie to w żaden sposób na wydajność. Życie takiego tatuażu trwa od kilku dni do kilku lat..

Tattoo for Health Diagnostics - Zaawansowana Technologia - Zdjęcie 1

Epidermal Electronics i telefon odblokuje się za jednym dotknięciem i da użytkownikowi gadżetu informacje o jego własnym zdrowiu, ponieważ taki tatuaż ma wiele czujników.

Nie tylko śledzą temperaturę ciała, puls i ciśnienie krwi, ale także gromadzone informacje są przesyłane do urządzenia mobilnego za pomocą technologii NFC..

4. Dźwiękowy tatuaż.

Sound Tattoo - Skin Motion - Nate Siggard - Zdjęcie 1

Pomysł na tatuaż dźwiękowy wyszedł od Nate’a Siggarda, tatuażysty z Los Angeles. Projekt Skin Motion – nowoczesna technologia z dodatkiem sztuki tatuażu. Firma Nate’a rozwija aplikację mobilną oraz platformę do tworzenia dźwiękowych tatuaży. Zainteresowani mogą przesłać żądany plik audio na stronę projektu, który powinien brzmieć z jego ciała, wybierz zarejestrowanego mistrza tatuażu.

Plik audio może zawierać ludzki głos, śmiech dziecka, muzykę – dowolny dźwięk, który zapadnie w pamięć. Na tym etapie czas trwania pliku nie przekracza jednej minuty.

Możesz odtworzyć tatuaż dźwiękowy za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej, która jest obecnie w trybie deweloperskim.

5. Tatuaż – animacja.

Tatuaż - animacja - Anthony Antonellis - zdjęcie 2

Anthony Antonellis to amerykański artysta. Jest właścicielem pierwszego tatuażu z cyfrową animacją, który można oglądać za pomocą telefonu. Pod skórę Antoniego wszczepia się chip, który jest niewidoczny dla oka, ponieważ jest mniejszy niż ziarnko piasku. Chip zawiera 1 kB danych. Wszystkie informacje z niego są odczytywane przez dowolne urządzenie obsługiwane przez NFC.

Obraz GIF (mały prostokąt z opalizującym gradientem kolorów) został załadowany na chip przez artystę. Tylko właściciel implantu podskórnego może zmienić zdjęcia na nowe, reszta jest w „trybie odczytu”.

Tatuaż - animacja - Anthony Antonellis - zdjęcie 1

Takie tatuaże mogą zainteresować tych, którzy nie chcą nakładać obrazu na skórę. Prawie każdy może oglądać animowane tatuaże za pomocą telefonu.!

Wybór zdjęć na ten temat – tatuaż przyszłości od 22.10.2019 (68 zdjęć):

Obejrzyj wideo:

Przygotowane przez: NIKAWIWA (Kowalenko)