Tatuaż

Kremy i maści do łagodzenia bólu tatuażu

Z materiału dowiesz się o maściach i środkach do łagodzenia bólu i pielęgnacji tatuażu, zapoznasz się z ich właściwościami i cechami, uzyskasz porady dotyczące wyboru, przeczytasz o najpopularniejszych markach.

Kremy i maści łagodzące ból przy tatuażu – informacje i porady dotyczące pielęgnacji tatuażu

Kremy i maści do łagodzenia bólu tatuażu: najważniejsze informacje

Tatuowanie to bolesny proces. Osoby o różnym stopniu progu bólu odczuwają odczucia o różnej intensywności. Trudno znaleźć osobę, która nie potrzebowałaby znieczulenia przed wykonaniem tatuażu..

Proces rysowania wzoru na skórze można znieczulić na kilka sposobów..

Pielęgnacja tatuażu - kremy i maści - zdjęcie 5

Wszystkie dzielą się na dwie duże grupy:

  • zastosowanie zewnętrzne – nakładany na powierzchnię skóry, lekko wchłaniany i ma tymczasowy efekt powierzchniowy;

  • stosowanie ogólnoustrojowe – przyjmowane doustnie lub wstrzykiwane, wchłaniane do krążenia ogólnoustrojowego, oddziałują na cały organizm.

Środki przeciwbólowe do tatuaży tego drugiego typu nie są zalecane, ponieważ mogą wpływać na wskaźniki jakości krwi. W rezultacie istnieje ryzyko krwawienia, co jest niepożądane podczas nakładania pigmentu. W związku z tym profesjonaliści w swojej dziedzinie wolą stosować leki do użytku zewnętrznego: kremy, maści i żele.

Pielęgnacja tatuażu - kremy i maści - zdjęcie 3

Popularne środki zaradcze

Wybierając znieczulający krem ​​do tatuażu, należy ocenić następujące cechy produktu:

  • czy maść ma wysoki stopień znieczulenia, ponieważ po nałożeniu pigmentu igła wnika w skórę na głębokość ponad 0,5 cm;

  • czy efekt przeciwbólowy pojawia się szybko, ponieważ czas mistrza jest zwykle ograniczony i nie ma możliwości spędzenia godzin w oczekiwaniu na wynik;

  • jak długo utrzymuje się efekt po nałożeniu kremu, w zależności od wielkości i złożoności wzoru tatuaż może być nakładany na kilka godzin i wymaga dodatkowych sesji;

  • Czy produkt ma przeciwwskazania i skutki uboczne?.

Pielęgnacja tatuażu - kremy i maści - zdjęcie 2

Współczesna kosmetologia oferuje różne maści przeciwbólowe. Większość salonów ma swoje ulubione produkty, ale niektórzy mistrzowie oferują samodzielne kupowanie kremu do tatuażu..

Rozważmy najpopularniejsze:

Super odrętwienie To amerykański środek znieczulający, który pozwala szybko znieczulić tatuaż. Kompozycja zawiera 5% roztwór lidokainy. Lek nakłada się pod film 30 minut przed zabiegiem. Efekt utrzymuje się 4 godziny. Koszt waha się od 500 do 700 rubli.

Dr. Zdrętwiały – Amerykański krem ​​znieczulający. Stosuje się go wyłącznie na nienaruszonych obszarach naskórka. Kompozycja zawiera mieszaninę lidokainy, benzokainy i prylokainy. Po ekspozycji przez 30-60 minut efekt utrzymuje się do 4 godzin. Koszt produktu waha się od 500 do 100 rubli.

TKTH – krem ​​znieczulający zawierający lidokainę, prylokainę i epinefrynę. Musi być trzymany na skórze przez godzinę, po czym działa przez 4-5 godzin. Koszt produktu to około 600 rubli.

Głębokie odrętwienie – krótko działający chiński środek znieczulający. Praktycznie nie wchłania się w skórę właściwą, ma lekkie działanie przeciwbólowe. Nadaje się do tatuaży o małych rozmiarach. Podczas stosowania należy go trzymać na skórze przez 60 minut, po czym lek działa przez 3 godziny. Koszt kremu nie przekracza 500 rubli.

SXYAN – lek na bazie 5% roztworu lidokainy, wyprodukowany w Korei. Po nałożeniu na skórę należy odstawić na 30 minut. Znieczulenie trwa co najmniej 3 godziny. Koszt kremu to około 400 rubli.

Bezbolesny krem ​​do tatuażu – wyjątkowy, szybko działający krem. Wymaga aplikacji na skórę nie dłużej niż 10 minut. Następnie działa przez kilka godzin. Koszt kremu to 500 rubli.

SOCZYSTY KOLOR – profesjonalny produkt do użytku zewnętrznego. W celu znieczulenia nakłada się go na 20 minut i utrzymuje się przez kilka godzin. To narzędzie jest często używane w salonach nie tylko do tatuaży, ale także do piercingu, makijażu permanentnego i innych bolesnych zabiegów. Koszt butelki to 1000 rubli.

Super trio – potężna pasta do łagodzenia bólu przy różnych zabiegach kosmetycznych. Kompozycja zawiera potrójne znieczulenie: lidokainę, tetrakainę i benzokainę. Lek nakłada się na 10 minut, po czym można od razu rozpocząć nakładanie tatuażu. Koszt to około 2500 rubli.

Pielęgnacja tatuażu - kremy i maści - zdjęcie 9

Miejscowe środki przeciwbólowe można stosować tylko wtedy, gdy nie ma chorób dermatologicznych. Czy tatuaż można znieczulić w domu, aby zaoszczędzić czas w salonie? Dlaczego nie. Wystarczy dowiedzieć się od mistrza o warunkach stosowania tego lub innego kremu, a także o czasie przechowywania produktu, aby osiągnąć najlepszy efekt..

Tekst artykułu został przygotowany przez: ILIJAAKULOW (Akułow Ilja Juriewicz)