Tatuaż

Czynniki ryzyka i negatywne konsekwencje tatuaży

Tutaj dowiesz się o czynniki ryzyka i negatywne konsekwencje tatuaży, uzyskaj porady i dowiedz się, jak uniknąć negatywnych skutków rysowania tatuażu na ciele.

WAŻNY!

Artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny! Jeśli po zastosowaniu wzoru tatuażu wystąpią jakiekolwiek negatywne konsekwencje (inne problemy zdrowotne), należy bezwzględnie zasięgnąć wykwalifikowanej pomocy medycznej w wyspecjalizowanej placówce.

Czynniki ryzyka i negatywne konsekwencje tatuaży – informacje i zalecenia

Czynniki ryzyka i negatywne konsekwencje tatuaży – informacje i zalecenia

Czynniki ryzyka i negatywne konsekwencje tatuaży – wszystkie najważniejsze

Dawno minęły czasy, kiedy tatuaże były oznaką przynależności do różnych sektorów społeczeństwa. Ale już Jest powszechnym sposobem wyrażania siebie, mile widzianym akcentem na jasny i niepowtarzalny obraz.

Ale rysunki na ciele są nierozerwalnie związane ze zdrowiem..

Przed udekorowaniem swojego ciała powinieneś zapoznać się z wszelkiego rodzaju zagrożeniami. W końcu powszechnie akceptowane konsekwencje znane każdemu, kto chce zrobić sobie tatuaż – HIV i zapalenie wątroby. Ale to tylko niewielka część tego, co może pójść nie tak..

 

Cechy składu i zdrowie.

Alergia – Ci, którzy są podatni na różne reakcje alergiczne, powinni być szczególnie ostrożni w tatuowaniu. Kolory żółte są uważane za szczególnie alergizujące, ze względu na wysoką zawartość ochry i tlenku chromu..

 

 • Mało kto myśli, ale władze kontrolujące skład farb – nie istnieje. I nawet najbardziej doświadczony rzemieślnik nie będzie w stanie przewidzieć reakcji organizmu na zawarte w nich substancje..

 

Choroby skórne – egzema, łuszczyca i atopowe zapalenie skóry są towarzyszami wielu osób, praktycznie nie poddających się leczeniu. Wysypki skórne nie tylko przeszkadzają w rysowaniu artysty, ale mogą się również pogorszyć po zabiegu..

 

 • Czasami pierwsze oznaki łuszczycy pojawiają się po wizycie w salonie tatuażu, ale jest to bardziej nieprofesjonalne niż statystyki. W okresach remisji i fazy stacjonarnej mistrzowie często zgadzają się na zabieg.

 

Cukrzyca – w przypadku tej choroby endokrynologicznej tatuaże są kategorycznie przeciwwskazane. Naczynia skóry stają się kruche, odporność jest osłabiona. Podczas zabiegu, na skutek bolesnych odczuć, spada poziom cukru we krwi, co może wywołać atak.

 

 • Ale nawet przy tej chorobie tatuaż jest możliwy. – za zgodą lekarza i za zgodą tatuatora. Instrumenty będą przetwarzane podwójnie, a klient będzie musiał mieć pompę insulinową.

 

Jeśli po narysowaniu wzoru pojawi się wysypka, podrażnienie, skóra swędzi i swędzi – jest to pewny znak niezgodności składników.. Poza powyższym tatuaże są zabronione w przypadku:

 

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • grypa i choroby ARVI;
 • poważne patologie serca;
 • problemy z krzepliwością krwi.

 

W obecności tych chorób negatywne konsekwencje tatuowania są różne, od trudności w narysowaniu obrazu i czasu jego gojenia, po poważne zaostrzenia chorób..

 

Jak uniknąć.

 

Po pierwsze, dobrze spać przed zabiegiem. Jedz i nigdy nie pij alkoholu – rozrzedza krew, zmniejszając krzepliwość. Zabieg jest przeciwwskazany u kobiet w okresie menstruacyjnym..

Po drugie, jasno wyrażaj swoje życzenia i skontaktuj się z zaufanymi specjalistami. Wysokie ceny nie zawsze są wyznacznikiem jakości. Ale spore portfolio, pozytywne recenzje i zadowoleni klienci są zazwyczaj godni zaufania..

I po trzecie – Podążaj za wskazówkami. Nie należy samemu golić włosów przed zabiegiem – wszystko, co niezbędne, wykona profesjonalista. Po nałożeniu tatuażu, aby uniknąć negatywnych konsekwencji, salon tatuażu udzieli kompetentnych instrukcji pielęgnacji rysunku. Najmniej:

 • unikać bezpośredniego światła słonecznego;
 • nie zwilżaj tatuażu i unikaj pocierania;
 • nosić luźną bawełnianą odzież;
 • używaj specjalnych kremów leczniczych;
 • w żadnym wypadku nie zdzieraj uformowanych skórek.

 

zdjęcie zdjęcie Negatywne efekty tatuażu 12.04.2018 №030 - Negatywne efekty - zdjęcie zdjęcie Negatywne efekty tatuażu 12.04.2018 №039 - Negatywne efekty - zdjęcie zdjęcie Negatywne efekty tatuażu 12.04.2018 №043 - Negatywne efekty -

Tatuaż – oryginalny sposób wyrażania siebie, ograniczony jedynie wyobraźnią klienta i możliwościami mistrzów. Aby wycieczka do salonu tatuażu pozostawiła tylko przyjemne wrażenia, należy odpowiedzialnie podejść do wyboru mistrza, a następnie dbać o rysunek..

Czynniki ryzyka i negatywne konsekwencje tatuaży – zdjęcie z 04.12.2018

Obejrzyj wideo:

Przygotowane przez: Elżbieta