Tatuaż

Czy Jezus Chrystus miał tatuaż?

Wielu będzie zaskoczonych, jak mogło powstać takie pytanie. Dlaczego Jezus mógł mieć tatuaż i jakie Pismo o tym mówi?

Czy Jezus Chrystus miał tatuaż - informacje i przykłady zdjęć gotowych tatuaży?

Czy Jezus Chrystus miał tatuaż – informacje i przykłady zdjęć gotowych tatuaży?

Czy Jezus Chrystus miał tatuaż? Fakty, historia, zdjęcia.

Objawienie Jana Ewangelisty

Istnieje rozsądne wyjaśnienie, dlaczego czasami przypisuje się Jezusowi Chrystusowi noszenie tatuażu. W wizji Bitwy Armagedonu Jezus ukazał się Janowi Teologowi w postaci jeźdźca na białym koniu, zstępującego z nieba do decydującej bitwy z siłami Zła. Rozdział 19, werset 16 Objawienia Jana brzmi: „Na jego szacie i na jego udzie wypisane jest imię: Król królów i Pan panów”..

Na podstawie tego wersetu niektórzy komentatorzy doszli do wniosku, że na udzie Jezusa był tatuaż. Wielu używało Objawienia Jana, aby usprawiedliwić obecność tatuażu wśród wyznawców Chrystusa. Czy jest jakiś powód, by sądzić, że Jezus mógł zostać wytatuowany??

Argumenty przeciw”

Głównym powodem, dla którego wydaje się to mało prawdopodobne, jest to, że Jezus jest Żydem. Prawo żydowskie mówi: „Nie pisz na sobie listów” (Księga Kapłańska, rozdział 19, werset 28). Jezus przyszedł na ziemię nie po to, by sprzeciwiać się przykazaniom, ale po to, by ich przestrzegać: „Nie przyszedłem złamać, ale wypełnić” (Ewangelia Mateusza, rozdział 5, werset 17).

Czym dokładnie był napis na szacie i udzie Syna Bożego? Aby to zrozumieć, musisz wiedzieć, jak napisana jest Księga Objawienia. Tekst księgi wypełniony jest symboliką, dlatego opis podany w rozdziale 19 należy uznać za symboliczny. Szata Jezusa jest poplamiona krwią, Jego oczy są „jak płomień ognisty”, a miecz „wychodzi z jego ust” – tego wszystkiego nie można brać dosłownie. Najprawdopodobniej imię wypisane na udzie Jezusa jest tym samym symbolem..

Współczesne chrześcijaństwo i tatuaże

Kwestia dopuszczalności tatuaży jest szeroko dyskutowana wśród wyznawców Chrystusa. Jak już wspomniano, tatuowanie jest uważane przez niektórych chrześcijan za niemoralne, ponieważ tatuowanie na skórze jest zabronione w Starym Testamencie (Księga Kapłańska 19:28). Pomimo tego, że dzisiaj wyznawcy wiary chrześcijańskiej nie podlegają prawom Starego Testamentu, obecność takiego zakazu każe myśleć.

W Nowym Testamencie nie ma bezpośredniego odniesienia do niemoralności tatuaży. Jest tylko zalecenie dane chrześcijankom przez Apostoła Piotra: należy przyozdabiać się nie złotem, wykwintnymi fryzurami czy sukniami, ale niegasnącym pięknem „duchu potulnego i cichego” (Pierwszy List Piotra 3:3).

Przesłanie skierowane jest do kobiet, ale tę samą zasadę można zastosować do wszystkich bez wyjątku. Prawdziwe piękno tkwi w środku, dlatego nie należy skupiać się wyłącznie na wyglądzie, starając się wzmocnić go biżuterią lub eleganckimi ubraniami. Należy dołożyć starań, aby rozwinąć cechy duchowe, podczas gdy tatuaże i kolczyki są ozdobą ciała..

Biblia ostrzega nas, że wszystko, co robimy, musi być czynione „na chwałę Boga” (I List do Koryntian 10:31). Każdy chrześcijanin myślący o możliwości zrobienia sobie tatuażu powinien szczerze zadać sobie pytanie: „Czy moje czyny będą spełniane dla Jego chwały i czy może je pobłogosławić?” Nowy Testament nie zakazuje bezpośrednio tatuowania i przekłuwania, ale nie daje podstaw, by sądzić, że takie zdobienie ciała spodoba się Bogu..

1 List do Koryntian (rozdział 6, wersety 19-20) mówi, że nasze ciała są świątynią Ducha Świętego, którą otrzymaliśmy od Boga. Człowiek nie należy do siebie, ale do Boga i musi Go uwielbiać swoim ciałem i duszą. Te słowa powinny mieć ogromny wpływ na to, co wierzący robi ze swoją cielesną powłoką: nasze ciała są tak ważne dla Stwórcy, że nazywa je „świątynią Ducha Świętego”. To, co ma dla Niego taką wartość, powinno być chronione..

symbolika chrześcijańska

W związku z tym pojawia się pytanie o dopuszczalność tatuażu z symbolami chrześcijańskimi. Czy te same zasady dotyczą tatuaży o charakterze religijnym, takich jak krzyże, cytaty lub wersety biblijne??

W tym przypadku pytanie „Czy nie jest grzechem tatuaż?” powinno brzmieć inaczej: „Czy tatuowanie jest błogosławieństwem i koniecznością?” 1 List do Koryntian mówi: „Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne” (Rozdział 10, werset 23). Tatuaże chrześcijańskie mogą być dopuszczalne, ale ich użyteczność i konstruktywność jest wątpliwa..

Przykładowe zdjęcia tatuaży religijnych z dnia 25.01.2019

Obejrzyj wideo:

Przygotowane przez: olendareva (Olendareva Julia Igorevna)