Tatuaż

Chavonna „Bang” Rhodes jest pionierem w branży tatuażu i jej znaczenie jest stałe (wywiad)

Chavonna „Bang” Rhodes jest pełna kontrowersji. 28-latek i spokój, ale niezaprzeczalnie odważny. Jest zamyślona w swoich słowach, a jednocześnie trochę zbuntowana z natury. A artystka z Atlanty to czarna kobieta, która tatuuje. Chociaż ten ostatni punkt nie powinien być sprzecznością w idealnym świecie, jest sprzecznością w naszym świecie. Wiadomo przecież, że przemysł tatuażu jest zdominowany przez mężczyzn o jasnej karnacji. Ale Bang jest zdeterminowany, aby zmienić standardy i stworzyć przestrzeń dla czarnoskórych kobiet w zawodzie..

Chavonna Bang Rhodes jest pionierką tatuażu - zdjęcie 1

Chavonna „Bang” Rhodes – wywiad z tatuatorem

     Bang dostała swoje imię w liceum. Tak, to z powodu typowej bójki po szkole, którą można zobaczyć w filmach. Wygrała Bang i jej kuzyni. Ale ułatwiała to również jej krótka grzywka, która sprawiała, że ​​wyglądała nie tyle jak początkująca bokserka, ale raczej jak nastolatka, którą była..

Imię rosło wraz z Bang i jej osobowością przez całe dorosłe życie. W rozmowie z Katie Dupere uderza pięścią w najwyższe oczekiwania. Jej pewność siebie jest niezachwiana, zaciekła i przyciąga uwagę niczym nieoczekiwane zderzenie dźwięków. Zada kilka notorycznych (lub rzeczywistych) ciosów, jeśli spróbujesz ją przytrzymać. Ona jest Bang, ona jest ciosem. A ona jest najprawdziwszą definicją buntownika, który łamie zasady.

Katie Duper: Jak myślisz, co sprawia, że ​​łamasz zasady??

Chavonna Rhodes: Fakt, że nie gram zgodnie z zasadami – ale nie przekręcaj, nie oszukuję. Uważam się za wyjątkowy i wyróżniam się spośród innych artystów i po prostu innych ludzi w ogóle. Przełamałem społeczne piętno bycia czarnoskórym artystą i wykorzystałem to na swoją korzyść, co czyni mnie wyjątkowym i wyróżniam się na tle reszty społeczeństwa tatuażami z dominacją bieli..

„Nie tylko wiem, jak tworzyć sztukę, ale potrafię stworzyć trwałe dzieło sztuki, które będzie trwać wiecznie i będzie widoczne dla tak wielu ludzi”.

CJ: Co najbardziej lubisz w tatuażu?

CR: To dla mnie sposób na wyrażenie siebie i bycie kreatywnym. Nie tylko umiem tworzyć sztukę, ale potrafię też stworzyć trwałe dzieło sztuki, które będzie trwać wiecznie i będzie widoczne dla tak wielu ludzi. Jak fajnie jest, że twoja praca żyje własnym życiem?

Chavonna Bang Rhodes jest pionierką tatuażu - zdjęcie 2

CJ: Tatuowanie jest znane jako zawód o bardzo jasnej karnacji i bardzo męski. Jak pracowałeś, aby zdobyć dla siebie miejsce w tej branży??

CR: Wykorzystuję swoją osobowość na swoją korzyść. Bycie czarnym i bycie kobietą jest w tej grze wyjątkowe. Ale wiedziałem, że muszę zrobić dwa razy więcej, aby zdobyć szacunek tej społeczności. Pracowałam ciężej, pracowałam mądrzej i mądrzej, wytyczając własną ścieżkę i wyrabiając sobie markę.

CJ: Czy pamiętasz szczególnie odkrywczy czas, kiedy byłaś niedoceniana jako czarna kobieta w branży??

Syndrom oszusta? Nigdy. Wiem, kim jestem jako osoba i jako tatuator. Nigdy nie wątpiłem w moją zdolność do robienia tego, co zamierzałem. “

Dawid Lasso

CR: Pewnego dnia do salonu, w którym pracowałam, przyszedł mężczyzna o jasnej karnacji i poprosił o tatuaż. Byłem wolny, a ludzie tam pracujący wiedzieli, że jestem najlepszy w robieniu tego tatuażu, więc dali mi go. Kiedy wyszedłem z tylnego pokoju, powiedział: „Och, czy zrobi mi tatuaż?” Oczywiście nie podobało mu się, że jestem ciemnoskórą kobietą. Powiedziałem:

– Tak, masz z tym problem. W końcu pozwolił mi zrobić sobie tatuaż i zrobiłem to cholernie fajnie..

CJ: Czy kiedykolwiek miałeś syndrom oszusta? Jeśli tak, jak przez to przeszedłeś??

CR: Syndrom oszusta? Nigdy. Wiem, kim jestem jako osoba i artysta tatuażu. Nigdy nie wątpiłem w moją zdolność do robienia tego, co miałem na myśli. Nie zrażają mnie inni artyści, którzy są bardziej utalentowani ode mnie. Traktuję to jako motywację i przyjacielską rywalizację, by być jeszcze lepszym artystą..

CJ: Jest wielu tatuatorów, którzy nie chcą tatuować na ciemnej skórze. Co powiedziałbyś artystom, którzy odmawiają czarnym klientom??

CR: Dla tych artystów, którzy rezygnują z ciemnej skóry, wszyscy jesteście pieprzonymi frajerami, którym brakuje umiejętności i wiedzy, i ogólnie będą się bali podjąć wyzwanie i poświęcić czas na zrozumienie techniki tatuowania na ciemnej skórze. Doskonal swoje rzemiosło dzięki możliwości tatuowania wszystkich rodzajów skóry. Nie ma nic lepszego niż wszechstronny artysta z wszechstronnym portfolio.

CJ: Co było najbardziej korzystne i satysfakcjonujące, że jesteś czarną kobietą w branży tatuażu??

Chavonna Bang Rhodes jest pionierką tatuażu - zdjęcie 3

„Nie bój się podjąć tej kariery. Potrzebujemy więcej czarnych kobiet w tej społeczności. “

CR: Najbardziej satysfakcjonującą rzeczą, jaka wyszła od czarnej kobiety w tej branży, jest możliwość opowiedzenia mojej historii i sprawienia, by inni słuchali, możliwość kreatywnego wyrażania siebie i oczywiście ludzie, którzy wspierają mnie na każdym kroku. Umiejętność śmiałego pozostawania na nogach – mając tylko sześć lat w tej dziedzinie i wyrabiając sobie markę – to największa nagroda.

CJ: Co powiesz innym czarnym kobietom, które chcą pracować w branży tatuażu??

CR: Nie bój się wziąć na siebie tego ciężaru. Potrzebujemy więcej czarnych kobiet w tej dziedzinie. Bądź mądry i twardy od samego początku. Zacznij od uczniostwa, a reszta przyjdzie naturalnie.

CJ: Którą zasadę dorosłości łamiecie najczęściej??

CR: Najlepsze w byciu dorosłym jest to, że nie ma żadnych zasad. Dobrze?

 

Ten wywiad został zredagowany i skrócony dla jasności wypowiedzi..

Obejrzyj wideo:

Przygotowane przez: ALINACHALAYA (Chalaya Alina Aleksandrowna)