Tatuaż

9 nieoczekiwanych sposobów na wkurzenie artystów tatuażu

Kiedy w końcu zdecydujesz się na tatuaż, łatwo jest trochę zapomnieć i wydawać się źle wychowanym. Nic dziwnego. Dokładnie tak, jak ludzie nie wiedzą, jak zachować się podczas strzyżenia – ile zostawić na herbatę? czy muszę cały czas rozmawiać? – nie każdy zna zasady postępowania podczas tatuowania.

9 nieoczekiwanych sposobów na wkurzenie tatuatorów - porady i zdjęcia

9 nieoczekiwanych sposobów na wkurzenie artystów tatuażu – porady i zdjęcia

Istnieje kilka wskazówek, które mogą znacznie ułatwić ten proces. Na początek fajnie byłoby przetestować wody – zapytać znajomych, przeszukać internet, znaleźć odpowiednie studio tatuażu i uzgodnić z mistrzem dzień spotkania. Wcześniejsze zainteresowanie daje czas na rozmowę z mistrzem i pozwala uzyskać zgrubne wrażenie o nim i jego umiejętnościach. Innymi słowy, jeśli coś ci nie odpowiada, nadal możesz odmówić – gdy rozpocznie się praca, trudniej będzie odmówić..

Oczywiście nie każdy tatuaż wymaga dokładnego przestudiowania, ale tatuator nigdy nie odmówi dodatkowej komunikacji z klientem. Na spotkaniu możesz omówić pomysł, budżet i podjąć wspólną decyzję.

9 nieoczekiwanych sposobów na rozgniewanie artystów tatuażu – ważne do zapamiętania!

Oto kilka dodatkowych drobiazgów, których należy unikać podczas pracy nad tatuażem..

Zabierz dużą firmę do salonu tatuażu - zdjęcie

  1. Zaprowadź dużą firmę

Możliwość przyprowadzenia na sesję grupy najlepszych przyjaciół może wydawać się bardzo kusząca – zawsze chcesz, żeby ktoś trzymał Cię za rękę, rozweselał, robił zdjęcia… studia na to pozwalają. Niektóre pokoje są po prostu za małe, aby pomieścić więcej niż trzy osoby (dlatego możesz zabrać ze sobą jednego przyjaciela). Jednak niektórzy rzemieślnicy nie lubią odwracać uwagi od swojej pracy, więc koniecznie poproś o pozwolenie. Z góry!

  1. Noś ubrania, które będą przeszkadzać

Najlepiej nosić luźne rzeczy, aby artysta mógł łatwo dotrzeć do miejsca tatuażu. Niektórzy sugerują zabranie ze sobą „zapasowych ubrań” lub nawet kostiumu kąpielowego, jeśli przyzwoitość na to pozwala – najważniejsze jest, abyś czuł się komfortowo w drodze do domu. Zastanów się z wyprzedzeniem, co założysz, gdy mistrz zakończy pracę. Na przykład, jeśli tatuujesz swoje udo, będziesz czuć się niekomfortowo w obcisłych dżinsach, które uciskają twoje ciało. Im swobodniejsze są twoje rzeczy, tym lepiej..

Prośba o wprowadzenie zmian w gotowym już projekcie tatuażu - zdjęcie

  1. Prośba o wprowadzenie zmian do już gotowego projektu

Oczywiście tatuujesz własne ciało, więc możesz poprosić o pewne zmiany – ale nie wtedy, gdy proces już się rozpoczął. Wielu rzemieślników pobiera opłaty w oparciu o stawkę godzinową i ilość potrzebnych materiałów, a nieoczekiwane zmiany będą oczywiście wymagać więcej zasobów. Jeśli wydaje Ci się, że zmiany są nieuniknione, skonsultuj się z tatuatorem, gdy tatuaż się zagoi. Wielu chętnie poprawi nowy rysunek lub doda coś nowego do projektu..

  1. Spodziewaj się otrzymać wszystko na raz

Istnieje wiele studiów oferujących wykonanie tatuażu „tu i teraz”. Przyjdź, zapłać, wyjdź z gotowym rysunkiem – ale czy będziesz z niego zadowolony? Jeśli potrzebujesz niepowtarzalnego projektu, nie myśl, że spadnie on z nieba przed Tobą. Mistrz potrzebuje czasu na konsultację, wykonanie rysunku i wyznaczenie obszaru na ciele. A każdy etap wymaga czasu i nie można go podkręcić. Dlatego mistrz nie powinien się spieszyć – w końcu stara się o ciebie!

Powtórz gotowy projekt cudzego tatuażu - zdjęcie

  1. Powtórz gotowy projekt

Tatuatorzy często mają portfolio pełne unikalnych projektów, które stworzyli dla poprzednich klientów. Jednak złą formą jest proszenie o nałożenie na ciało określonego wzoru bez zmian. Zamiast tego możesz wskazać tatuażyście tatuaż, który przykuł twoją uwagę, aby pomyślał o czymś wyjątkowym, ale o podobnej koncepcji. Pomysł będzie ten sam, ale realizacja będzie inna. A do ciebie indywidualne podejście, a mistrz cieszy się, że ktoś docenił jego zdolności twórcze.

Mówienie za dużo o cenie tatuażu - zdjęcie

  1. Mówienie za dużo o cenie

Omawianie kosztów tatuażu jest więcej niż zwykle, ale dla rzemieślników jest bardzo denerwujące, gdy klienci próbują się targować lub szantażować, że pójdą gdzie indziej, “taniej”. Nie tylko może to zabrzmieć obraźliwie – musisz zrozumieć, że działa tu prawo wartości w stosunku do pieniędzy. Jeśli chcesz, aby Twój rysunek wyglądał dobrze, przygotuj się na zapłacenie za wysokiej jakości atrament i drobiazgową pracę..

  1. Odwróć uwagę mistrza podczas pracy

Raz na raz nie jest to konieczne, niektórzy mistrzowie starają się nie rozmawiać w pracy, aby nie stracić koncentracji. Jeśli nie chcesz ich rozpraszać – lub naprawdę nie chcesz rozmawiać – przeczytaj książkę, włącz YouTube lub posłuchaj muzyki, aby zabić czas..

  1. Skurcz

Oczywiście wykonanie tatuażu może być bolesne. Jeśli się wzdrygniesz – to nic innego jak naturalna reakcja twojego ciała. Niemniej jednak artyści zawsze chcą, aby ich klienci siedzieli tak cicho, jak to możliwe, ponieważ w przeciwnym razie tatuaż może nie zadziałać..

Wykonuj ćwiczenia oddechowe, medytuj, słuchaj muzyki – odwracaj uwagę od bólu. Jeśli nie masz już sił, możesz poprosić o przerwę – to nie jest straszne.

  1. Poproś ich, aby narysowali coś dla ciebie

Niektórzy domagają się od mistrzów spełnienia swoich marzeń tu i teraz – ale sami nie wkładają w to żadnego wysiłku. To nie działa w ten sposób. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć siebie, co i gdzie chcesz zobaczyć. Korzystając z twoich pomysłów i myśli, mistrzowi będzie znacznie łatwiej narysować coś konkretnego, nie mówiąc już o tym, że artysta może znaleźć ciekawe podejście do gotowego projektu, o którym nawet nie pomyślałeś..

Jeśli naprawdę chcesz czegoś wyjątkowego, poproś mistrza, aby dodał do rysunku kroplę własnej wyobraźni. W końcu praca nad tatuażem to rodzaj współpracy. Oczywiście musisz przestrzegać zasad etykiety – ale to nie znaczy, że musisz cały czas milczeć. Jeśli coś Ci się nie podoba, coś nie idzie zgodnie z planem, jeśli czujesz się niekomfortowo, powiedz o tym. Bycie szczerym jest zawsze ważniejsze niż zrobienie sobie tatuażu, którego nie lubisz..

Fotoprzykłady procesu tatuowania z dnia 24.01.2019

Obejrzyj wideo:

Przygotowane przez: steviegust (Anastasia Gastin)