svadba

Krátke svadobné šaty pre štýlový vzhľad – modely a tipy pre nevestu

krátke svadobné šaty nápady-tipy-svadobné-oslavy

Čo sa týka svadobného oblečenia, výber je skutočne široký. A nemyslíme tým len štýl, druh textilu a strih, ale aj dĺžku. Zatiaľ čo niektoré preferujú klasické dlhé šaty spojené s princeznou a dokonca môžu považovať za povinnosť dať prednosť dlhým svadobným šatám, nájdu sa aj ženy, ktoré uprednostňujú krátke svadobné šaty alebo plánujú svadobnú hostinu, kde by to bola výhoda nosiť krátke svadobné šaty. Ak patríte k tej druhej skupine, dnešný článok je zameraný na vás. Radi by sme vám ukázali, aké varianty sú možné pre krátke svadobné šaty, a dali by sme vám pár tipov, aby ste aj vy boli perfektnou nevestou vo svoj veľký deň.

Kedy sa najlepšie hodia krátke svadobné šaty??

krátke svadobné šaty ženské-opasok-stuha-zlaté-mašľa-vlasy

V zásade nepotrebujete špeciálny dôvod, prečo nosiť elegantné svadobné šaty krátke. To, že sa ti to páči, úplne postačuje. Koniec koncov, je to váš veľký deň a vy sa rozhodnete! Existuje však aj niekoľko dôvodov, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere, v prípade, že si nie ste celkom istí.

Na jednej strane sú šaty veľmi príjemné na nosenie a vzdušné, ak sa svadba koná v horúcom lete. Aj keď dlhé svadobné šaty nepochybne vyzerajú krásne a ako princezné, stále vás môžu príjemne zahriať a to platí najmä vtedy, ak máte aj spodnú sukňu. Krásnymi nohami sa tiež môžete hneď pochváliť.

krátke svadobné šaty s výšivkou korálkov a polootvoreným účesom

Krátke svadobné šaty sa môžu tiež osvedčiť ako lepšia voľba pri tanci. Vaše nohy sú voľné, medzi vami a ženíchom nie je žiadna krinolína a nohy si môžete poriadne zatancovať bez toho, aby ste sa cítili vyrušovaní svojim oblečením. A ak patríte k dámam, ktoré radi tancujú do sýtosti, je to dostatočný dôvod na to, aby ste si aspoň raz prezreli a vyskúšali krátke svadobné šaty, keď sa pustíte do hľadania..

Krátke svadobné šaty sú tiež veľmi trendy, takže na vašej svadbe zaručene upútajú pozornosť. Napriek tomu si mnohé ženy na tento krok netrúfajú. Vďaka tomu je strih ako tento niečím výnimočný a urobíte to aj vy. Ak sa teda chcete líšiť od všetkých ostatných, nerozmýšľajte.

A ak chcete aj vy ušetriť peniaze pri kúpe šiat, môžete trafiť krátke oko modelkami. Väčšinou sú oveľa lacnejšie, a preto sú dobrou alternatívou. Koniec koncov, pre nich je potrebných oveľa menej tkanín. Aj keď hľadáte druhé šaty pre matriku, je možné zvážiť takúto lacnú možnosť. Svadobné šaty na civilné svadby, ktoré sa zvyčajne konajú pred svadbami v kostole, nemusia byť nevyhnutne tradičné. Ale ty sa rozhodni!

Materiál

nápady na krátke svadobné šaty-svadobné šaty-svadobné kytice-topánky-elegantné

Pokiaľ ide o tkaninu, kratšie modely nerobia rozdiel vo výbere v porovnaní s dlhými šatami. Krátke svadobné šaty môžu byť ušité z tylu, ale existujú aj krásne krátke svadobné šaty s čipkou pre tých, ktorí oslavujú romantickú svadbu a chcú nosiť svadobné šaty v krátkom vintage štýle. Ak si vyberiete krátke svadobné šaty s čipkou, množstvo krajkových akcentov si môžete zvoliť aj samy, v závislosti od modelu. Celé šaty môžu pozostávať z tohto unikátneho materiálu, ale tiež ich možno sem -tam ozdobiť len čiastočne. Čo hovoríte na top alebo rukávy alebo traky z čipky? Alebo by ste radšej chceli nejaké ozdobné prvky k sukni? Šifón a hodváb sú tiež obľúbené látky, ktoré nie sú o nič menej vhodné pre krátky model ako pre dlhý.

Rôzne modely krátkych svadobných šiat

krátke-svadobné-šaty-volániky-sukňa-vysoké podpätky-bez ramienok

Ako som už povedal, svadobné šaty krátkeho strihu sú veľmi rozmanité a nájdete ich v najrozmanitejších štýloch a prevedeniach, takže ten správny model nájdete rýchlo pre každý vkus a pre každú svadobnú tému. Radi by sme nižšie predstavili niektoré možné varianty, aby ste už mali predstavu a vedeli, čo v obchode môžete požiadať.

Mini šaty

krátke-svadobné-šaty-mini-široké-tesné-nohy-zvýraznenie-otvorené vlasy

Ak sa chcete obzvlášť dobre pochváliť svojou postavou, mini šaty sú najlepšou voľbou pre krátke svadobné šaty. Zdôrazňujú sa tu predovšetkým nohy, a preto môžu takýto model využívať štíhle a vysoké ženy. Pretože je top väčšinou strihu strihaný a často pozostáva aj zo živôtika, je tiež výhodné ukazovať pás. Sukňa môže byť naopak tesná aj široká a vyberá sa podľa vkusu nevesty. Ak chcete zdôrazniť boky, tesná sukňa je dobrou voľbou. Ak to však chcete skryť, zvoľte široký model. Celková dĺžka obvykle siaha vysoko nad koleno. Celkovo pôsobí vzhľad dievčensky až mladistvo. Šaty môžu byť bohato ozdobené ľubovoľne.

Šaty na smenu

krátke-svadobné-šaty-zmenné-šaty-elegantné-štýlové-dámy-diadém-sieť

Šaty na striedačku zase nemajú žiadne alebo aspoň veľmi málo dekorácií, ako sú perly a výšivky alebo čipky. Pretože sú tieto modely veľmi priliehavé a objímajú postavu, sú vhodné najmä pre štíhle ženy. Priliehavý strih taktiež spôsobuje, že dámy pôsobia vyššie, a preto to môžu nízke ženy využiť. Ak máte stále nejaké telesné vlastnosti, ktoré chcete skryť, môžete si vybrať aj model, ktorý je v strihu trochu širší.

Krátke svadobné šaty s ramenom

krátke-svadobné-šaty-rukávy-čipka-top-midi-sukňa

Rukávy pôsobia v porovnaní s elegantnými ramienkami alebo variantami bez ramien viac dievčensky a dodávajú svadobnému outfitu osobitý akcent. Existujú aj rôzne modely rukávov pre krátke svadobné šaty. Rukáv môže byť širší alebo užší, zakrýva iba nadlaktie a ramená necháva voľné alebo dokonca siaha až k zápästiam. Zaujímavosťou takéhoto modelu je kontrast medzi viditeľnými nohami a zakrytými rukami. Ak chcete svadobné šaty s čipkou, tento model je perfektný, pretože rukávy z čipkových tkanín pôsobia obzvlášť romanticky a žensky.

Krátke svadobné šaty Áčka

krátke svadobné šaty-line-princezná-čipka-rukáv-updo

Áčková línia je klasikou medzi svadobnými šatami. Nie nadarmo sa jej hovorí aj Princezná linka. Horná časť je zvyčajne strihaná pomerne tesne až do pása a potom sa v spodnej časti stáva širšou a širšou. A aj keď je to najbežnejšia voľba pre dlhé modely, neznamená to, že nemôže byť aj pre krátke varianty. Sukňa potom zostane trochu kratšia a môžete sa hrať s dĺžkou. Nezáleží na tom, či ako mini, po kolená alebo ako midi sukňu, záleží na vašom vkuse a tiež na štýle a téme vašej svadby.

Výber svadobných šiat krátkych i širokých

krátke svadobné šaty-široký strih-tehotná-leto-vzdušné

Ak hľadáte krátke svadobné šaty pre tehotné ženy, široké svadobné šaty môžu byť tou najlepšou voľbou. Koniec koncov, mali by ste sa cítiť dobre, najmä v oblasti brucha. Voľné šaty v štýle babydoll alebo hravá spodnička môžu byť použité na určité vintage témy. Aj boho-chic svadobné šaty s čipkou a presnejšie s háčkovanou čipkou môžu byť kratšie a obzvlášť vzdušné so širokým strihom. Široké svadobné šaty sú voľné a ležérne, ale ženské a elegantné zároveň a dajú sa kombinovať s akýmkoľvek účesom.

Svadobné šaty krátke vpredu a dlhé vzadu

krátke-svadobné-šaty-predné-krátke-zadné-dlhé-volániky-šifón-tyl

Svadobné šaty, ktoré sú vpredu krátke a vzadu dlhé, sa nazývajú „parmice“. Podľa strihu a dekorácií môže pripomínať 50. roky, ale môže byť aj jednoduchý a elegantný. Či už s volánmi, perím alebo výšivkou, získate nádhernú kombináciu krátkych a dlhých a urobíte špeciálnu postavu, ktorá priťahuje pozornosť všetkých. Dlhá časť môže voliteľne siahať po členky alebo dokonca na podlahu, ale rovnako ľahko sa dá zlúčiť do vlaku, zatiaľ čo kratšia predná časť môže mať dĺžku po kolená alebo kratšiu. Neexistujú ani pravidlá pre ozdobu topu a pre typ ramienok alebo rukávov.

Premenlivé šaty

krátke-svadobné-šaty-vymeniteľné-dvoj-šaty-dlhé ramienka

Vymeniteľné verzie sú tiež dobrým nápadom, ak sa na svadobnej oslave nemôžete rozhodnúť medzi krátkym a dlhým alebo potrebujete obe. Obe časti sú navzájom spojené pomocou zipsu alebo gombíkov, v závislosti od modelu. Môžete tiež nosiť krátke svadobné šaty pre matriku a neskôr ich jednoducho zmeniť na dlhé pre svadbu v kostole. Už sa zdá, že na oba obrady ste mali oblečené dve rôzne šaty. Alebo môžete dlhé šaty obliecť počas oficiálnej svadby a pokračovať v oslave pohodlnejšími krátkymi šatami. Existujú dokonca aj svadobné šaty, ktoré sa skladajú z troch častí. Toto je živôtik a krátka a dlhá sukňa.

Topánky ku krátkym svadobným šatám

krátke-svadobné-šaty-topánky-akcent-svetlo-modré-peeptoes-ženích

Pretože si nohy a samozrejme aj chodidlá prídu na svoje, keď sa vyberú krátke svadobné šaty, výber správnych topánok tu hrá obzvlášť dôležitú úlohu. Samozrejme, mali by byť tiež dobre zvolené pre dlhé svadobné šaty, ale modely krátkeho strihu ponúkajú možnosť vytvoriť špeciálne pútavé oči výberom extravagantných topánok. V každom prípade by mali zodpovedať štýlu šiat. Podľa situácie sú vhodné vysoké podpätky, ale aj roztomilé vykúkajúce prsty. Topánky sú tiež veľmi nápadné a extravagantné. V lete by však tieto mali byť čo najotvorenejšie. Čipkované čižmy sú tiež dobrým nápadom pre odvážnejšie ženy.

Príslušenstvo pre nevestu

krátke svadobné šaty-doplnky-klec-opasky-midi-50-te roky

Príslušenstvo závisí aj od štýlu svadobných šiat. Napríklad šaty rockabilly vyzerajú nádherne s fascinátorom alebo vtáčou klietkou. V závislosti od dizajnu možno ako vlasové doplnky použiť aj akékoľvek iné príslušenstvo. Jednoduché, krátke svadobné šaty vyzerajú veľmi dobre s hravou čelenkou. Obľúbené čelenky alebo sponky do vlasov s kvetmi tiež perfektne zvýraznia váš účes a doplnia svadobné šaty.