spálňa

Spálňa v zaprášenej ružovej: nápady na farebné kombinácie ako farba na steny & Co.

Farby vždy zohrávajú v interiérovom dizajne obzvlášť dôležitú úlohu. Udávajú tón v miestnosti a ovplyvňujú našu náladu a pocity. Na to by ste pri maľovaní a výbere nábytku a bytových doplnkov rozhodne mali myslieť. Jemné farby a útulný textil napríklad premenia spálňu na perfektné miesto na načerpanie nových síl, relaxáciu a spánok. Keďže ružová farba je zvyčajne spojená s romantikou a pozitívom, nie je divu, že mnohí chcú svoju spálňu vymaľovať na ružovo. Obzvlášť populárna je farba steny stará ruža.

spálňa-súmračná ružová-stena-farba-biely-nábytok

Farebné nuansy ružovej sú mimoriadne rozmanité a môžu mať veľmi odlišné účinky. Ale ak nechcete, aby to bolo príliš dievčenské a krikľavé, potom by bola peknou variantou zaprášená ružová. Ak chcete navrhnúť svoju spálňu v prašnej ružovej farbe, potom ste ju našli tu. V nasledujúcom texte zistíte, ako vyzerá farba steny staroružová a ktoré farby sa k nej najlepšie hodia, aby jemný odtieň mohol najlepšie rozvinúť svoj účinok..

Ako vyzerá tmavá ružová farba??

Dusty pink je teplá pastelová farba s jemným odtieňom šedej. Sivá sa zvyčajne vyrába zmiešaním bielej a čiernej. Čím viac čiernej farby použijete, tým bude sivá tmavšia. Čím silnejšia je šedá farba v ružovej, tým je farba chladnejšia. Tak sa vytvoria svetlé a tmavé nuansy starej ruže. Vo farbách RAL je stará ruža pod číslom RAL 3014 a patrí do červenej skupiny (RAL 3000 – 3033).

Prašná ružová farba na stenu je obľúbenejšia ako kedykoľvek predtým

spálňa-tmavý ružový-teplý-krémový-nábytok

Nadčasové a ušľachtilé, pútavé, ale nie krikľavé, relaxačné, ale vzrušujúce. Prašná ružová vyzerá veľmi príjemne a žensky bez toho, aby bola príliš detská. Má ušľachtilé čaro, a preto sa dá použiť nielen v detských a teenagerských izbách. Prašná ružová vyzerá viac dospelo než ružová, ale napriek tomu vyvoláva romantické pocity.

Prašná ružová farba na stenu pre romantické prostredie na 38 obrázkoch

Správne skombinujte farebnú púdrovú ružovú – nápady na bývanie a styling

Naživo a štýlovo s trendovými farbami 2016 – detská modrá a ružová sú in

spálňa-tmavá-ružová-tapeta-akvarel-vzhľad

Dusty pink je jemne dymový pastelový odtieň, ktorý dokáže vniesť do spálne útulnú atmosféru. Farba vyžaruje určité teplo a dá sa ľahko kombinovať s rôznymi štýlmi bývania. Aj keď je tmavá ružová často spájaná so špeciálnym vintage nádychom, hodí sa aj k modernému štýlu bývania.

spálňa-súmračná-ružová-miestnosť pre mládež-foto-tapeta

Staroružová je obzvlášť obľúbená ako farba steny. V závislosti od efektu, ktorý chcete v miestnosti dosiahnuť, a od toho, či je odtieň svetlý alebo tmavý, môžete všetky steny alebo iba jednu z nich vymaľovať na staroružovú farbu. Tmavé farby stien by ste mali vždy používať opatrne, inak môže miestnosť pôsobiť strašne.

tmavá ružová-dekorácia-spálňa-tienidlá-sivá-farba na stenu

Ako farebný prízvuk má bohatá staroružová veľmi elegantný nádych. Teraz sú na trhu jemne vzorované tapety, ktoré kombinujú starú ružu s inými odtieňmi a zvýrazňujú jej efekt nádhernými motívmi. Takto by monochromatická stena nevyzerala príliš monotónne.

S akými farbami harmonizuje staroružová?

dusky-ružová-farba-kombinovať-tlmená-paleta

Staroružovú je v zásade možné krásne kombinovať s mnohými farbami. Najmä v spojení s bielou, sivou a hnedou vznikajú skvelé farebné kombinácie. Sú to opäť tlmené nuansy a nie jasné farby. Staroružové tóny sú obzvlášť jemné a rezervované.

Prašná ružová a biela

spálňa-súmračný ružový dizajn-čalúnené postele-koberec-závesy

Biela je symbolom čistoty, jasnosti a môže tiež vyjadrovať čistotu. Zaprášená ružová a biela sú krásny vysnívaný pár, ktorý vyzerá nadčasovo a pokojne. Vďaka bielej farbe budú miestnosti pôsobiť väčším a jasnejším dojmom. Na túto kombináciu dobre funguje aj žltkasto biela.

Prašná ružová farba na stenu v detskej izbe, drevená podlaha, baldachýn do postieľky

Prašná ružová a hnedá

spálňa-dusná ružovo-krémovo-béžovo-hnedá

Staroružová a hnedá majú niečo spoločné: červený podtón, vďaka ktorému pôsobia obaja obzvlášť teplo. Aby táto kombinácia nevyzerala príliš chmúrne, mala by byť pre farebnú schému naplánovaná svetlejšia farba. Svetlo hnedé tóny ako krémová, béžová, cappuccino alebo taupe vyzerajú skvele vedľa staroružovej.

Prašná ružová a šedá

spálňa-tmavá ružovo-šedá kombinácia

Ružová a šedá je klasická a štýlová farebná kombinácia, ktorá je svieža a napriek tomu nie je príliš rušivá. Farby spolu dokonale harmonizujú a dokonca sa ešte viac zdôrazňujú. Sivá znamená jednoduchosť a neutralitu, zatiaľ čo staroružová poskytuje kontrast a vkus.

Spálňovo sivoružová farba steny svetlošedé závesy a posteľná bielizeň v ružovej farbe

Prašne ružová a pastelovo žltá

tmavá-ružová-farby-kombinovať-teplé-farby-paleta

Ružová a žltá je veselá farebná kombinácia, ktorá vytvára veselú a slnečnú náladu. To vytvára nekomplikovaný vzhľad, ktorý by mohol byť obzvlášť príjemný aj v spálni.

Prašné ružové a bobuľové tóny

zahmlené ružové-farebné-palety-harmonizovať-bobule-tóny

Bobule majú často výrazné farby, ale niekedy sú bobuľové tóny ako vínová červená, černica a čučoriedka tlmenejšie. Farebná slivka zosobňuje tajomnú extravaganciu a mohla by byť použitá ako kontrastná farba k svetlo staroružovému odtieňu.

spálňa-tmavá-ružová-miestnosť pre mládež-tapeta-geometrický vzor-nuansy

Geometrické vzory sú v súčasnej dobe veľmi v móde a vždy pôsobia na stene veľmi efektne. Šikovne dávkované, to sú vždy dobré nápady na dizajn stien, ktoré môžete ľahko implementovať do vlastných štyroch stien. Pomocou šablón a správnych farieb ľahko vytvoríte krásne vzory.

Fialová farba 

vankúš do spálne-tmavý-ružovo-sivý-prehoz

Ružová sa rozpadá na toľko odtieňov, že sa rýchlo stáva mätúcou. Napríklad prašná ružová je často zamieňaná s fialovou farbou. Ale toto je svetlo purpurová s jemne modrým nádychom. Názov pochádza z kvetu slezu, ktorý má tiež fialové kvety.

Prašné ružové svetlofialové nástenné farby v spálňových skrinkách nad posteľou moderné závesné svetlo

staroružové-farby-paleta-kombinovať-šedo-modré

Trendová farba púdrovo ružová – svetlejšia ako staroružová

spálňa-súmrakové ružové-nástenné panely-svetlé-drevo-krémové-kombinovať

Tento konkrétny odtieň je niekde medzi béžovou a ružovou, ale má tiež pridaný nádych marhule. Je to skvelý nahý tón, ktorý vyzerá nádherne jemne. Púdrovú ružovú ako farbu steny je možné nádherne skombinovať s krémovým a svetlým drevom.

spálňa-tmavá ružová-prášok ružová-krémová

Ak teda hľadáte elegantnú a nadčasovú farbu do svojej spálne, so staroružovou ste na správnom mieste. Farba nie je spojená iba so ženskosťou, ale aj s pozitívnymi vecami a dobrou náladou. Môžete začať hneď s niekoľkými bytovými doplnkami alebo posteľnou bielizňou v prašnej ružovej. Môžete tiež kombinovať závesy a vankúše. Ak ste trochu odvážnejší a chcete svojmu dievčaťu splniť sen, doprajte svojej spálni tmavo ružový lak!