spálňa

Konštrukcia postele s pružinovým boxom: 5 krokov k zasnenému spánku

Krabica s pružinovou posteľou, posteľ, zrkadlo, spálňa

Krabicová pružinová posteľ, ktorá je už etablovaná v Škandinávii a Amerike, sa stáva čoraz obľúbenejšou aj v Nemecku – a to z dobrého dôvodu. Okrem elegantného vzhľadu s pohodlne čalúneným čelom postele je presvedčivý aj príjemný pocit z ležania, ktorý je inak známy len z luxusných hotelov.

Teraz si tento snový komfort spánku môžete dopriať nielen na letnej dovolenke, ale aj vo vlastných štyroch stenách. Preto článok vysvetľuje, ako rozpoznať vysokokvalitnú posteľ v piatich jednoduchých bodoch. Ďalšie užitočné informácie o tejto téme sú tiež k dispozícii v Skúška pružinového lôžka z postelí s pružinovými matracmi.

Konštrukcia pružinovej skrine: 1. Spoznajte „skutočnú“ posteľ pružinovej skrine

Box pružinová konštrukcia skutočného dizajnu rozpoznať skicu

Spací systém vynájdený v Škandinávii sa v zásade skladá z troch komponentov: taštičková pružina, vrchný matrac a vrchná vrstva na vrchu. Pohodlie spánku typické pre postele s pružinovými matracmi sa vytvára iba vtedy, ak sú tieto tri komponenty skombinované.

Krabicová pružina, drevená skrinka vybavená pružinami, tvorí základ spánkového systému. Jeho ľahká pružinová základňa zaisťuje rovnomerné rozloženie tlaku a tvorí základ pre vysoký komfort spánku. Pretože pojem „lôžko s pružinovým boxom“ nie je zákonom chránený, mali by ste si dať pozor na to, či sú pružinové jadrá skutočne integrované do boxového pruženia. Niektorí poskytovatelia sa zaobídu bez tejto pružinovej základne a iba reprodukujú vzhľad postele s pružinovým matracom, čo môže výrazne znížiť komfort spánku.

Matrac na vrchu boxovej pružiny sa skladá z kvalitného pružinového jadra, ktoré sa prispôsobuje kontúre tela. Prvým bodom kontaktu medzi telom a posteľou s pružinovou maticou je podložka na matrac nazývaná topper. Je vyrobený zo studenej alebo viskózovej peny a zaisťuje obzvlášť príjemný pocit ležania.

Štruktúra pružinovej postele: 2. Identifikujte vysoko kvalitné matrace

Uznajte vysokokvalitný matrac s konštrukciou pružinovej postele

Na taštičkové postele sú ponúkané v zásade tri typy pružinových matracov. Takzvané bonelské perie sú navzájom spojené, majú plošnú elasticitu a pod tlakom ustupujú vo veľkom polomere. Vďaka tomu sú vhodné na distribúciu tlaku v pružine, ale nie ako vrchný matrac, pretože vaše telo nie je v určitých oblastiach dostatočne podopreté..

Matrace s sú lepšie Vreckové a sudové vreckové pružiny. Tieto sa cielene prispôsobujú vášmu telu, pretože sú vybavené mnohými individuálne reagujúcimi pružinami. Dobrý matrac obsahuje najmenej 250 takýchto pružín na meter štvorcový. Pri matraci 90 × 200 cm by malo byť nainštalovaných najmenej 450 pružín.

Okrem typických matracov vyrobených z pružinovej pružiny existuje aj niekoľko taštičkových postelí Matrace zo studenej peny. To je zvyčajne doplnené pohodlnými vrstvami z latexu alebo gélovej peny. Tu je pre vysokú kvalitu rozhodujúca najmä hustota peny. Matrace zo studenej peny by mali mať hustotu najmenej 40 kg / m³ alebo viac.

Štruktúra postele s pružinovými matracmi: 3. Pravý topper pre pohodlné lôžko

Štruktúra postele s pružinovými matracmi vysvetľuje vrchný matrac

Krycia vrstva tvorí koniec trojvrstvového spacieho systému s pružinovými matracmi. Aby ste si mohli vybrať individuálne vhodný topper, musíte sa pozrieť na preferovanú klímu spánku.

studená pena rýchlo sa prispôsobuje zmeneným polohám v ľahu a je veľmi priedušný. Je preto obzvlášť vhodný pre ľudí, ktorí sa veľa pohybujú počas spánku alebo ktorým je často príliš teplo.

Visco pena je správnou voľbou, ak uprednostňujete mierne teplejšie prostredie na spanie. Táto pena obopne kontúry vášho tela a je o niečo jemnejšia ako studená pena.

Kvalitný krycí materiál sa pozná nielen podľa objemovej hmotnosti, ale aj podľa výšky penového jadra. Táto by mala mať hrúbku najmenej 5 cm. Pokiaľ ide o hustotu materiálu, je potrebné dbať na to, aby studená pena mala minimálne 40 kg / m³ a viskózová pena 45 kg / m³.

Konštrukcia pružinovej skrinky: 4. Stabilná konštrukcia

Najlepšie dizajnové čelo postele s konštrukciou pružinovej postele

Robustné nožičky a kvalitný rám postele sa odporúča pre dlhú životnosť a vysokú stabilitu. Prvotriedne boxové pružinové postele sú vyrobené z masívu a sú doplnené nohami z ocele alebo masívu. Modely vyrobené z preglejky sú tiež stabilné. Ak sa používajú materiály ako drevotrieska alebo plast, znamená to nižšiu úroveň kvality.

Konštrukcia pružinovej skrinky 5. Poťahová látka a čalúnenie postele

Krabica s pružinovou posteľou štruktúra čalúnenia čelo postele

Krabicové pružinové postele sa vyznačujú luxusnými čelo postele, ktoré vás pozývajú oprieť sa. Pohodlne mäkké čalúnenie zaisťuje vysoký komfort počas vašej obľúbenej série alebo dobrej knihy. Pre elegantný vzhľad rozhodujú aj úhľadne umiestnené švy a tesná poťahová látka.

Ako nájsť svoju vysnenú pružinovú posteľ?

box pružinová konštrukcia postele čalúnenie pohodlie spálne

Ak dodržíte uvedených 5 bodov, nič nemôže stáť v ceste pokojnému a relaxačnému spánku. Pomôže vám informatívny sprievodca od Boxspringbetter najlepšia boxová pružinová posteľ pre individuálne potreby. Aktuálne najobľúbenejšie modely sú okrem najdôležitejších otázok o taštičkovej pružinovej posteli predstavené v podrobných správach s detailnými obrázkami.

Boxová pružinová posteľ zariadená spálňou