spálňa

Budovanie pódia – praktické riešenie pre modernú spálňu

Pódiové lôžko má mnoho výhod a ukazuje sa, že je obzvlášť praktickou a priestorotvornou variantou pre malú spálňu. Zvýšenie vytvára viac úložného priestoru, ktorý je v malých bytoch naliehavo potrebný. Ak ste rovnako krásna Postavte pódiové lôžko chcete sa inšpirovať našimi nápadmi.

Budovanie pódia: aké sú možnosti?

Postavte matrac s plošinou a vstavanými zásuvkami-drevo-bielou stenou-čalúnenie

Podstavec sa zvyčajne označuje ako vyvýšená časť v miestnosti. V architektúre môže byť táto nadmorská výška použitá rôznymi spôsobmi, napríklad na rozdelenie veľkej miestnosti. Takáto platforma by mohla pridať zaujímavý akcent do interiéru alebo zvýšiť funkčnosť miestnosti. Poličky, zásuvky, skrine a posteľ je možné integrovať do plošiny bez toho, aby zaberali ďalší priestor v miestnosti.

Vybudovanie podstavca: čo treba zvážiť?

pódium-posteľ-vybudovať-biela-moderná-výklenok-stena-regály

Pódiová posteľ je multifunkčný kus nábytku, ktorý je nielen útulný, ale aj praktický. Štýl a veľkosť sa dajú ľahko prispôsobiť potrebám obyvateľov. Ak však chcete postaviť podstavec, existuje niekoľko pravidiel.

  • Materiály použité na stavbu podstavca musia byť šetrné k životnému prostrediu a bez toxínov. Hotová platforma by mala byť tiež stabilná a mala by odolávať veľkej hmotnosti.
  • Výška pódia je obmedzená výškou stropu – dospelý by mal byť schopný stáť v plnej výške na pódiu.

17 nápadov šetriacich priestor do malých detských a teenagerských izieb

Zariadenie 1 izbového bytu – 13 bytov ako inšpirácia

30 nápadov na vybavenie spální – optimálne využitie malého priestoru

Izbu je možné rozdeliť na zóny s plošinovou posteľou

Postavte pódium z oddelených zásuviek na drevo-obývacia izba-sklenené posuvné dvere

  • Ak sú pod podstavcom zásuvky, mal by byť vysoký najmenej 40 cm. Výsuvná posteľ pod plošinou naopak vyžaduje minimálnu výšku 60 cm.
  • Ak je plošina vyššia ako 40 centimetrov, musí byť nainštalované schodisko alebo niekoľko schodov, aby ste sa mohli pohodlne dostať na posteľ.

Integrujte pódium do obývačky

Vybudovanie vyvýšenej postele-jednoizbový byt-priestor rozdeľovač-police-zásuvky

Urobiť atraktívny a funkčný jednoizbový byt je pre majiteľov bytov skutočnou výzvou. Polička od podlahy k stropu, ktorá slúži ako diskrétny rozdeľovač miestností, a plošinová posteľ so zásuvkami ponúkajú využiteľný úložný priestor.

Praktickým riešením je platforma s úložným priestorom

Postavte pódium-posteľ-zásuvka-posteľná bielizeň-úložný priestor-jednoizbový byt

Postavenie pódia je oveľa jednoduchšie postaviť ako konvenčné lôžko. Všetko, čo potrebujete, je stabilná plošina, ktorá unesie ťažké bremená a hrubý matrac, ktorý zaisťuje pohodlný spánok.

Platformová posteľ ponúka viac úložného priestoru

Platformová posteľ stavia úložný priestor-všetky strany-zásuvkové skrine

Úložný priestor nie je možné vytvoriť iba pod posteľou. Dá sa obklopiť skrinkami zo všetkých strán. To tiež vytvára pohodlný úložný priestor pre knihy, stolné lampy a dokonca aj kvetinový box!

Police, zásuvky a výsuvy vo výklenku

Postavte podstavec-posteľ-úložný-priestor-zásuvky-police-šatník

Najlepšie je nainštalovať plošinu priamo medzi dve steny alebo do výklenku. Ak chcete tiež optimálne využiť vertikálny priestor, potom môžete posteľ navrhnúť ako veľký box. V konštrukcii si teda môžete naplánovať aj malý šatník s tyčami na vešiaky.

Dizajn podstavcovej postele

Zostava-postel-stavat-ulozny-priestor-zasuvka-schody-foto-tapety-spalna-opticky-vacsi-efekt-nech

Dizajn podstavcovej postele môže byť veľmi odlišný a dá sa prispôsobiť všetkým rôznym štýlom vybavenia. Nie je to však len otázka vášho vlastného vkusu. Rozhodujúcu úlohu zohráva priestorová situácia a dostupný priestor.

Určite veľkosť

stavať-posteľ-stavať-malú-spálňu-zásuvky-140x200

Posteľ s rozmermi 140 x 200 cm je vhodná pre jednu osobu, ako aj pohodlná posteľ pre dvoch. Jednolôžka majú zvyčajne veľkosť 90 x 200 centimetrov. Tieto varianty postelí podporujú priestorovo úsporný charakter podstavecových postelí, a preto sú ideálne aj do malej spálne.

Kde by mala byť posteľ s plošinou umiestnená v miestnosti?

build-a-bed-build-modern-images-led-osvetlenie-skrine-steny

Platformová posteľ môže pôsobiť aj priestorovo. Ak je umiestnená v dlhej, úzkej miestnosti v blízkosti okna, miestnosť vyzerá viac štvorcovo. To znamená, že budete ťažiť z viac využiteľného priestoru v strede miestnosti. Plošina môže byť tiež perfektne integrovaná do výklenku.

Pri stavbe podstavca je zásadná stabilná spodná konštrukcia

Postavte-podstavec-posteľ-drevené-nástenné-skrinky-zrkadlo-optický klam

Platformu je možné navrhnúť podľa vašich vlastných prianí a kreatívnych nápadov. Na stavbu stabilnej spodnej stavby sú potrebné nosné stĺpiky a laty. Čím je posteľ širšia, tým viac postov bude potrebných.

Správny matrac pre pódiové lôžko

skladacia posteľ-moderná-minimalistická-šedá

Bežný matrac nie je možné počas dňa vyhrnúť, ale zaisťuje pohodlný spánok a správne držanie chrbta. Pri výbere správneho matraca hrá dôležitú úlohu materiál a stupeň jeho tvrdosti.

Mobilná verzia s futonovým matracom

Postavte pódium-posteľ-futon-zásuvky-drevo-biele

Na plošinu sa zmestí aj tenký matrac, ktorý je možné počas dňa vyhrnúť alebo zdvihnúť. V Japonsku sa im hovorí futony. Počas dňa môžete trénovať na pódiu alebo vykonávať ďalšie činnosti. Pred kúpou futonu by ste si mali poriadne preštudovať druhy futonu a ako sa o ne starať.

Podstavec so vstavanou posteľou

Postavte si posteľ, postavte matrac a nechajte ho v modernom osvetlení

Podstavec so zapustenou posteľou je ďalším spôsobom, ako urobiť spálňu originálnou. Je dôležité, aby bol matrac vetraný zospodu. V opačnom prípade dôjde k rastu plesní.

Plošina vyrobená z paliet

Podium-bed-build-pallet-headboard-osb-plate

DIY paletové postele sú veľmi obľúbené už niekoľko rokov a sú obzvlášť účinné vo vašej vlastnej spálni. Materiál je veľmi lacný a nemusíte byť skúseným kutilom, aby ste si mohli postaviť posteľ tohto typu sami.

Brúsenie paliet a lakovanie v akejkoľvek farbe

pódium-posteľ-stavať-palety-čierno-lakované-manželská posteľ

Podľa veľkosti potrebujete štyri až osem europaliet, poukladajte ich vedľa seba a priklincujte k sebe, aby sa neposúvali. Ak chcete vyššie lôžko, môžu byť palety naukladané aj na seba.

Postele a nočné stolíky vyrobené z paliet

Platformová posteľ-zostava-palety-bielo-lakovaná-biela-tehlová stena

S paletovou posteľou získa spálňa zaujímavý industriálny vzhľad. K tomuto štýlu tiež perfektne patrí dekorácia interiéru s tehlovými obkladovými kameňmi. Ak spálňu zariadite čiernobielo, vyzerá nadčasovo a šik.

Nočný stolík alebo podporná plocha vedľa matraca?

pódium-posteľ-zostava-paleta-čelo postele-čalúnené-panely

Ak predsa len potrebujete k posteli zodpovedajúce nočné stolíky, môžete ich postaviť aj z europaliet. Alternatívu ponúkajú europaletové postele, ktoré majú okrem matraca aj úzku nosnú plochu.

Prírodná krása dreva

build-up-bed-build-rustikal-wood-wall-beton-look

Drevo rozhodne prináša veľa pohodlia do každej miestnosti, najmä ak ukazuje také zaujímavé známky veku. Každá posteľ zo starých drevených trámov je úplne unikátna. Obzvlášť pevné a nezničiteľné – staré drevo je možné krásne kombinovať aj s betónom.

Nepriame osvetlenie skutočne stavia posteľ na výslnie

Postavte pódium, posteľ, drevo, zásuvky do detskej izby, led osvetlenie, farebné tapety a police

Nepriame osvetlenie vytvára v spálni útulnú atmosféru a ponúka široké spektrum možností dizajnu. S LED pásmi je možné zvýrazniť architektonické prvky alebo nastaviť vizuálne akcenty. Zdá sa, že posteľ pláva vo vzduchu a strop sa zdá byť vyšší, ako v skutočnosti je.

Jednoduché a moderné s nepriamym osvetlením a zrkadlovými plochami

Nepriame osvetlenie plošiny a stropu

Efektívny dizajn schodov plošiny a zaveseného stropu s nepriamym osvetlením

Podstavec v detskej izbe

Budovanie pódia, postele, detskej izby, obrázkov, bielo-žltej miestnosti pre mládež

Podstavec pre deti je úžasný spôsob, ako vyťažiť maximum z ťažkej izbovej situácie s malým priestorom. S týmto novým kusom nábytku doprajete svojmu dieťaťu veľa radosti.

Platformová posteľ so schodiskom – schody pre ľahký nástup a výstup

Postavte podstavec-posteľ-detská izba-schody-zásuvky-úložný-stena-dekoracia-mapa sveta

Posteľ v detskej izbe musí spĺňať mnoho kritérií: mala by byť stabilná, robustná a bezpečná. Dbajte teda na to, aby vaše dieťa nemohlo vypadnúť z plošinovej postele. Aj keď to nie je také vysoké, môže to byť pre dieťa zlá skúsenosť.

Podperný povrch s plagátovým vankúšom vedľa matraca

Postavte pódium-podperu-povrch-sedák-vankúš-šalvia zelenú

Ak si postavíte podstavec sami, môžete sa rozhodnúť aj pre dizajn čela postele. V tomto článku nájdete vzrušujúce nápady a návrhy.

Podstavec kombinovaný s lavicou

Postavte pódium-posteľ-detská izba-zásuvka-čalúnenie-lavica

Ak je detská izba dostatočne veľká, môžete navrhnúť celú krajinu na sedenie. Tu sa spojila plošinová posteľ s lavicou. Krémové čalúnenie zaisťuje jednotný vzhľad.

Jednolôžko na podstavci v detskej izbe

postaviť podstavec-posteľ-detská izba-jednolôžkové-zásuvky-mládež-izba-chlapec

Niekoľko šikovne použitých prvkov spôsobuje, že táto malá detská izba vyzerá sviežo a vzdušne. Podstavec v tvare L a nástenné skrinky poskytujú viac úložného priestoru, zatiaľ čo zrkadlová stena a sklenená doska stola pekne odrážajú svetlo v miestnosti..

Zásuvky a otvorené priehradky pod posteľou

Postavte podstavec-posteľ-detská izba-zásuvka-police-bábiky-lezecké-steny-hojdacie kreslo

Steny v tejto detskej izbe zohrávajú osobitnú úlohu. Za posteľou je lezecká stena s lezeckými držadlami a vpravo sa po celej stene rozprestiera rozprávková dekorácia na stenu. Možno ako alternatíva k nástenným policiam ponúka niekoľko otvorených priehradiek úložný priestor na hračky, knihy alebo iné veci každodennej potreby.

Podstavec s integrovanými nočnými stolíkmi

Postavte-podstavec-posteľ-biela-integrovaná-nočné stolíky-drevený obklad steny

Podstavec s vysoko lesklým povrchom v bielej farbe zaujme svojim moderným dizajnom a dá sa perfektne integrovať do každej modernej spálne. Jednoduchý vzhľad tiež pripomína škandinávsky štýl.

Diskrétne držadlá zásuviek

Postavte oddelené lôžko-posteľ-drevené zásuvky-obývačka-sklenené posuvné dvere

Ak je podstavec vybavený zásuvkami, môžete si v malej spálni ušetriť šatník. Nechajte sa inšpirovať našimi skvelými nápadmi!

Postavte modernú platformu-zapustené-matrac-zásuvky s plošinou

Skryť posteľ v podstavci

Detská izba v štýle vidieckeho domu so vstavanou skriňou a posteľou pod podstavcom s pracovným priestorom

Ak chcete postaviť plošinovú posteľ, máte nielen možnosť umiestniť posteľ na plošinu. Možno nebudete chcieť, aby to takto vyniklo a bolo nápadné, alebo by ste tam plánovali dať ďalšie kusy nábytku. Potom je ideálna platforma s posteľou, pod ktorú sa dá zatlačiť. Namiesto toho, aby ste využili priestor pod plošinou na zásuvky, t. J. Úložný priestor, ako je uvedené vo vyššie uvedených myšlienkach, jednoducho tam uložte posteľ..

Podstavec s vysúvacou posteľou pre hostí v obývacej izbe

pódium-nápad-vysúvacia posteľ-obývačka-manželská posteľ

Prichádzajú hostia často na návštevu? Potom môžete zvážiť skrytie postele v podstavci. V prípade potreby je možné posteľ opäť vytiahnuť a skryť pod plošinu. Posteľnú bielizeň je možné uložiť za dvere v podstavci, ak ju plánujete dostatočne veľkú. Takýto kus nábytku je ideálny aj do detskej izby! Koniec koncov, priatelia často prichádzajú na návštevu, aby strávili noc, však? A keďže sú detské izby spravidla menšie, môže to byť len výhoda, ak tam postavíte plošinovú posteľ.

Podstavec-obývacia izba-vysúvacia posteľ-nápad

Ako už bolo spomenuté, platforma by mala byť aspoň 60 cm vysoká, ak staviate plošinovú posteľ, aby bol pod ňou priestor pre štandardný matrac s posuvným rámom s valčekmi alebo posuvnými tyčami. Preto je lepšie matrac najskôr poznať správne rozmery a použiť ho na stavbu. Potom sa tiež presvedčte, že v tejto výške zostáva ešte dostatok miesta až po strop. Pripomíname, že by malo byť možné stáť vzpriamene na podstavci bez toho, aby ste si narážali na hlavu.

Skrytie postele v podstavci – návod na vlastnú stavbu

Nápad na pódiové postele s druhým lôžkom pre hostí

Ak poznáte všetky potrebné rozmery, môžete začať stavať. Vopred si premyslite, či chcete na zásuvky (výsuvy) použiť kolieska alebo koľajničky, pretože to ovplyvní výšku. V prvom rade potrebujete dosky na vonkajší rám podstavca. Pri stavbe podstavcovej postele, ktorá má veľkosť požadovaného podstavca, priskrutkujte škatuľu k sebe. Potom určte, v ktorej oblasti by mala byť posteľ skrytá na vytiahnutie, a označte potrebný otvor. Zostávajúce plochy, ktoré sa nepoužívajú ani na lôžko, ani na úložný priestor, sú vybavené niekoľkými ďalšími podperami z dosiek.

Zostavte si podstavec s výsuvnou posteľou sami z dreva

Potom postavte veľkú zásuvku s rovnakým typom dosiek tak, že znova vyrobíte škatuľu. Jeho vnútorné rozmery by mali byť o niečo väčšie ako matrac, aby ste ho mohli pohodlne vložiť dovnútra. Na bočné steny je najlepšie použiť hladké listy preglejky alebo iné krásne listy, pretože tieto budú viditeľné po vytiahnutí postele. Dosky tiež priskrutkujte na spodnú stranu škatule, na ktorej môže matrac spočívať. To by malo stačiť pozdĺž okraja škatule, ale môžete postaviť aj celú mriežku (alebo použiť lamelový rám). Je dôležité, aby medzi doskami bol priestor, aby mohol cirkulovať vzduch a na matraci nebola žiadna forma.

Plošinové postele môžu byť doplnené druhou výsuvnou posteľou, aby ste získali viac možností na spanie

Posteľ, ktorú ste dostali, teraz môžete vybaviť buď kolieskami v spodnej časti, alebo koľajničkami na zásuvky po stranách. Ak používate koľajnice, dosky by mali byť samozrejme tiež namontované na podstavcovom boxe, na ktorý môžete koľajnice pripevniť. Nakoniec pripevnite pekný MDF alebo drevený panel na prednú stranu k boxu na posteľ, za ktorým je skrytá konštrukcia zásuvky a na nej výsuvná rukoväť.

Skryte posteľ v podstavci - pokyny pre domácich majstrov s videom

Teraz zatvorte podstavec peknými doskami, aby ste získali rovný povrch jednoduchým usporiadaním vedľa seba (napríklad parkety) alebo použite dosku OSB a jeho prednú stranu tiež zaistite zodpovedajúcou dekoratívnou doskou, ako je posteľ v zásuvke..

Video návod na podstavec do obývačky s posteľou

Nápad pre malé obývačky - posedenie s pohovkou na podstavci a vysúvacou posteľou pod ním

Nasledujúce video vám dáva ďalší návod na výrobu skvelej pódiovej postele do obývačky. Spôsob, akým staviate pódium, je podobný. Malú pohovku s konferenčným stolíkom nájdete na podstavci s vysúvacou posteľou. Samozrejme si ho môžete aj zväčšiť podľa svojich potrieb. Zaujímavosťou tejto myšlienky je nepriame osvetlenie, kroky, po ktorých sa treba vyšplhať, a predovšetkým to, že posteľ je možné dokonca z plošiny vytiahnuť pomocou diaľkového ovládača..

Postavte vo výklenku výsuvnú plošinovú posteľ

Vybudujte plošinu pre pracovný priestor vo výklenku a uložte posteľ pod ňu

Ak máte v miestnosti dostatočne veľký výklenok, do ktorého sa zmestí posteľ, môžete ho tiež úžasne využiť na vybudovanie vysúvateľnej postele v podstavci. Na to nepotrebujete ani celú škatuľu, ale nosné dosky pre podlahu plošiny pripevnite priamo na stenu. Pokyny pre tento typ priestorovo úspornej postele nájdete v nižšie uvedenom sprievodcovi.

Viac nápadov na dizajn podstavcových postelí

Dvojlôžková izba pre deti s dvoma vysúvacími posteľami a písacím stolom na podstavci

Pódium do obývačky s priečkou a posteľou pod ním

Ukryte posteľ na pódiu v malých jednoizbových bytoch

Rozťahovacia posteľ môže v prípade potreby slúžiť aj ako pohovka

Priestorovo úsporný nábytok do detskej izby-výsuvná posteľ a schodíky so vstavanými zásuvkami

Nápad na dievčenskú izbu v ružovej farbe so skrytou posteľou

Praktický nápad na zariadenie pre dievčatá v ružovej farbe s vysúvateľnou posteľou

Podstavec ako pohovka s rozdeľovačom miestnosti a posteľou na vysúvateľných kolieskach

Zriadenie mikrobytov-skriňa ako rozdeľovač izieb s plošinovou pohovkou na jednej strane a rozťahovacou posteľou na strane druhej

Skrytá posteľ na schodoch v obývacej izbe

Platforma do obývačky s posteľou v modernom dizajne a so schodmi

Nastavte pracovný priestor s písacím stolom na podstavci a posteľou na kolieskach pod ním

Posteľ na kolieskach, ktoré je možné rýchlo vytiahnuť a uložiť pod plošinu stola

Skryte podstavec pre kuchyňu a rozkladaciu pohovku pod ním

Interiér obývačky s posteľou a sedačkou v jednom pod podstavcom s kuchyňou