Remeselné nápady

Tvorba snežienok na jar – remeselné nápady pre malých aj veľkých

Keď sa zima chýli ku koncu a na zem svietia prvé lúče mierneho jarného slnka, krásne snežienky kvitnú. Skoré kvitnúce rastliny sú považované za ohlasovateľov jari a sľubujú teplejšie, slnečné dni opäť po dlhej zime. Tieto ladné kvietky by preto nemali chýbať v záhrade, ako aj v jarnej výzdobe. Ak by ste si chceli urobiť pekné snežienky sami alebo s deťmi, v článku nájdete veľa krásnych nápadov a inšpirácií na pretrepanie.

Vyrobte snežienky ozdobný jarný veľkonočný krepový papier

Tvorba snežienok na jar

Vyrobte si snežienky, vyrobte si krepový papier, urobte si sami

Ak hľadáte krásne remeselné nápady na jar, potom ste so snežienkami na správnom mieste. Skoré kvitnúce rastliny sú považované za prvý znak jari a symbolizujú koniec zimy. Tieto jemné kvietky môžete namaľovať, poštekľovať alebo poskladať a použiť ich na vlastnú výrobu krásnej dekorácie. Remeselné nápady pre deti sú vhodné doma aj do škôlky či školy.

Snežienka drotársky hodvábny papier-krásna aranžmán

Zatiaľ čo skutočné snežienky kvitnú iba medzi zimou a jarom a nie sú veľmi trvanlivé ako ozdoba do interiéru, tie drobetové sú po celý rok. Či už sú vyrobené z papiera, látky alebo iného materiálu, môžu byť v nasledujúcich rokoch použité aj ako ozdoba.

Snežienky drotár papier-kvet-hodvábny papier-nápad

Na výrobu týchto jemných kvetov je možné použiť rôzne materiály. Skladané kvety sú skvelým nápadom na kutilské projekty s deťmi. Na druhej strane z hodvábneho papiera a drôtu môžete vytvoriť skutočne realisticky vyzerajúce snežienky a integrovať ich do jarnej dekorácie. Okrem bieleho hodvábneho papiera potrebujete ešte zelený a žltý papier, kvetinový drôt a zelenú maskovaciu pásku.

snežienka-drotár-papier-hodváb-papier-kvetinová úprava

S niekoľkými drobnými snežienkami si môžete sami vytvoriť krásne kvetinové úpravy pre výzdobu stola. Na to potrebujete vhodnú nádobu, ako je košík, kvetinová pena a nejaký mach na ozdobu.

snežienka-drotárstvo-jar-návod-hodvábny papier-pitná slama

Ako kreatívny DIY projekt pre deti odporúčame tieto snežienky vyrobené z hodvábneho papiera a zauzlených slamiek. Vrch slamy je rozrezaný na tri prúžky, ktoré tvarujú vnútorné okvetné lístky. Stred kvetu je vyrobený zo žltého hodvábneho papiera a vonkajšie okvetné lístky sú potiahnuté bielou.

Tvorba remeselnými korálkami

snežienky-drotár-korálky-drôt-kreatívna-dekorácia

Tí, ktorí dobre ovládajú remeselný drôt a radi si pohrávajú s remeselnými korálkami, môžu tieto kreatívne snežienky vyrobiť. Na tento účel sa používajú zelené, biele a žlté remeselné korálky, ktoré sú navlečené na kvetinový drôt. Aj keď je táto myšlienka oveľa komplikovanejšia, hotové kvety vyzerajú naozaj pekne.

Remeselná výroba nažehľovacími korálkami

Vyrobte si jarné dekorácie zo snežienok sami žehličkou na korálikoch

Snežienky je možné vyrobiť aj z nažehľovacích korálikov. Pomocou malých plastových korálikov vytvoríte nádherné prívesky, ktoré môžete použiť ako originálnu závesnú dekoráciu. Jednoducho uviažte šnúrku na vrch postavičky, ktorú ste vyrobili a zaveste kdekoľvek.

Robte snežienky so železom na korálikoch

Na ručné práce s nažehľovacími korálkami sa zvyčajne používa šablóna, ale jednoduché motívy, ako napríklad táto snežienka, je možné kopírovať aj bez šablóny. Potrebujete doštičku a nažehľovacie korálky v bielej, žltej, svetlo zelenej a tmavozelenej farbe. Stačí len pripnúť korálky na dosku a vytvoriť tak dizajn. Tento obrázok môžete použiť ako šablónu. Ak ste s motívom spokojní, zohrejte žehličku na najvyššie nastavenie. Na korálky položte kúsok pergamenového papiera a žehlite na nich, kým sa nezjednotia. Chvíľu počkajte, kým perly trochu vychladnú, potom odlepte papier a vyberte hotovú snežienku z dosky na pečenie.

Z plsti urobte snežienky

snežienka-drotárstvo-cítil-veľkonočné-jar-drotárstvo-nápady

Vnútri aj z látky si môžete vyrobiť krásne snežienky na jarnú ozdobu. Na to je najlepšia remeselná plsť. Kvety je možné vystrihnúť z bieleho filcu a listy – z tmavozelenej. Ak chcete z rôznych častí urobiť hotové kvety, môžete namiesto ich zošitia použiť horúce lepidlo.

Vyrobte snehové kvapky z penovej gumy

snežienka-drotárska-špongiová-gumová-jarná dekorácia

Krásne snežienky môžu byť tiež vyrobené z penovej gumy na jar. Penový materiál je vhodný na navrhovanie bielych kvetov a zelených listov. Na stonky by ste však mali použiť iný materiál, napríklad krepový papier alebo hodvábny papier.

Ručné práce s deťmi na jar

snežienky-drotár-s-deťmi-jarný papier

Farebný papier je vhodný na ručné práce s deťmi. Ak chcete s batoľatami vyrábať jednoduché snežienky, potrebujete biely a zelený papier na kvetinu a kontrastný list papiera ako základ..

snežienky-drotár-papier-návod-drotár-nápad-deti

Najprv odstrihnite tri pásy bieleho papiera a prilepte dva konce každého pásu k sebe. Toto sú okvetné lístky. Potom zo zeleného papiera vystrihnite polkruh a prilepte ho na okvetné lístky. Zo zeleného papiera vystrihnite pár prúžkov so špicatými koncami na listy. Potom všetko prilepte na farebný papier a vytvorte kvietok. Stonku môžete vyrobiť z papiera alebo ju jednoducho namaľovať na list.

Remeslá s papierovými snežienkami vo váze

Na to, aby boli snežienky z papiera vo peknej váze, potrebujete 5 širokých pásov papiera. Každý pás by mal byť o niekoľko milimetrov dlhší ako ten predchádzajúci. Potom naneste trochu lepidla na oba konce najkratšieho pásu a prilepte ich vodorovne na list, pričom pás celkom nenatiahnete, ale necháte trochu klenutý. Potom pokračujte so zvyškom pásikov, kým nedokončíte vázu. Potom stačí vložiť drotované snežienky a máte hotovo.

Vyrobte si s deťmi papierovú vázu so snežienkami

Vázy na kutilstvo so snežienkami vyrobené z papierového remeselného nápadu pre deti

Namiesto prilepenia vázy na list papiera môžu deti vykonávať aj ručné práce. Pripravili sme pre vás nápad, ktorý uspeje super rýchlo. Na tieto krásne vázy so snežienkami potrebujete iba farebný papier, nožnice, farebnú šnúrku a tyčinku lepidla.

Vyrobte si papierovú vázu s návodom pre deti

Začnite s vázami. Vezmite list zeleného papiera, preložte ho na polovicu pozdĺžne a okraje zlepte lepiacou tyčinkou. Potom nožnicami odstrihnite široké listy pozdĺž celého listu na preloženej strane. Teraz zrolujte celý kus a oba konce k sebe prilepte. Váza je pripravená.

Teraz sú na rade snežienky. Vystrihnite niekoľko pásov bieleho papiera. Vezmite tri prúžky a prilepte okraje k sebe. Potom prilepte tri konce k sebe, aby ste získali snežienku. Lepidlo prikryte malým kúskom zeleného papiera. Aby ste vázy naplnili jarnými kvetmi, kvety jednoducho prilepte na okraje a máte hotovo.

Výroba z krepového papiera

šablóny snežienok-drotár-papier-krepový papier

Môžete si vyrobiť krásne snežienky z krepového papiera a použiť ich ako kreatívne dekorácie na jar. Pretože krepový papier je zvyčajne trochu tenký a ľahko sa trhá, môžete dva listy krepového papiera zlepiť, aby bol silnejší. Na navrhnutie kvetov snežienok budete potrebovať dlhší kus papiera pre vnútorné okvetné lístky a tri predĺžené kvapky pre každý z vonkajších okvetných lístkov.

Vyrobte si snežienku-drotár-pokyny-zvládnite sami

Tmavozelený krepový papier je potrebný na listy a stonku snežienky. Twist kusy papiera, ako je uvedené vyššie, aby sa listy. Alternatívne môžete vystrihnúť jednoduché listy krepového papiera.

snežienka-drotárstvo-návod-krepový papier-drôt

Ak chcete navrhnúť snežienku, mali by ste najskôr zabaliť horný koniec bavlnou a prilepiť na ňu biele kvety. Na stonku snežienky potrebujete kvetinový drôt, ktorý je zabalený do kvetinárskej pásky a zeleného krepového papiera.

snežienky-drotár-krep-papier-kvet-pripravené

Trochu pokrivenú snežienku ohnite a máte hotovo. Pre krásnu jarnú dekoráciu vám odporúčame urobiť niekoľko kvetov a použiť ich na vytvorenie nádhernej kvetinovej vázy.

Vo videu nájdete ďalšie podrobné pokyny pre tieto pekné kvety vyrobené z krepového papiera.

Z pásikov papiera urobte snežienky

snežienky-drotár-quilling-drotár-nápady-pásy papiera

Videli ste už niekedy také ručné práce z papiera, pri ktorých sa malé pásiky papiera zrolujú a vytvarujú do konkrétnej postavy? Ide o takzvanú techniku ​​papierového quillingu, pri ktorej si pohráte s prúžkami papiera pomocou špeciálneho nástroja. Ak už poznáte techniku ​​quillingu, môžete ju použiť aj na výrobu krásnych snežienok.

snežienka-drotárstvo-s-papierovými pásikmi-quilling-návod

Quilling snežienky sa zrolujú z bielych a zelených pásikov papiera, ktoré sa potom zlepia. Na túto techniku ​​sa ponúka špeciálny quillingový papier, ktorý je už nakrájaný na prúžky a pripravený na zrolovanie.

Vyrobte si kreatívne pohľadnice

snežienka-drotár-papier-quilling-blahoželanie-jar

Vďaka quillingu je možné kreatívne pohľadnice na Veľkú noc a jar drobiť a zdobiť. Výsledkom je nádherný 3D motív, ktorý je u pohľadníc veľmi obľúbený.

Vyrobte si kvetinové koše sami z pásikov papiera

snežienka-drotár-quilling-technika-dekorácia-váza-papier

Pokročilí v technike quilling ručných prác s papierovými pásikmi môžu vyrábať celé poháre so snežienkami a používať ich ako skvelú jarnú dekoráciu. Tieto kvetinové koše sú tiež skvelým nápadom na domáce darčeky pre priateľov alebo rodinu.

Pohrávanie sa s čističmi rúrok

snežienka-drotárstvo-pokyny-čistič rúrok-vlna

S čističmi rúrok sa dá ľahko vykúzliť mnoho kreatívnych ručných prác pre každú príležitosť. Krásne snežienky si môžete vyrobiť sami zo zeleného čističa rúrok a trochy vlny. Za týmto účelom je z vlny vyrobený strapec, ktorý predstavuje kvet snežienky. Potom je čistič rúrok ohnutý ako stonka s listami a malý kvietok je pripravený.

Recyklácia remesiel – nápady na snežienky

snežienky-drotár-slamky na pitie-plastové lyžice-tmel

Ak chcete recyklovať staré predmety a užiť si veľa zábavy, recyklácia remesiel je pre vás ako stvorená. Tu sme ukázali skvelý DIY projekt pre snežienky vyrobený z plastových lyžíc, ktorý môžete vyrobiť spoločne s deťmi.

Recyklácia nápadov plastovými lyžičkami

snežienky-drotár-plast-lyžičky-plastelína-papier-kytica

Na každú kvetinu snežienky sú potrebné tri plastové lyžice. Rukoväte sa najskôr odrežú a vložia malé kúsky zelenej modelovacej hmoty na tvarovanie kvetov. Pokiaľ ide o stonky kvetov, jednoduché zalamované slamky na pitie môžu byť zabalené do zeleného krepového papiera a ozdobené listami papiera.

Veľké snežienky vyrobené z plastových fliaš

snežienka-drotár-upcyklácia-plastová-fľaša-dekorácia

Môžete tiež recyklovať staré plastové fľaše a vyrábať z nich originálne snežienky. Nejde však o malé kvety, ale o veľké ručné práce, ktoré predstavujú skvelý nápad na výzdobu záhrady. Na to potrebujete biele alebo bielo natreté plastové fľaše na kvety, drevené špajle a slamky na pitie na stonku a zelený krepový papier na listy..

Vytvorte kvety s kartónom na vajíčka

Návod na výrobu snežienky-vajíčko-kartón-kvet

Vaječný kartón je ďalším materiálom, z ktorého sa dá veľa vytvoriť. Môžete ich použiť aj na výrobu snežienok a zdobenie krásnych váz s kvetmi. Na tvarovanie kvetov vystrihnite centrálne kužele, ktoré vyčnievajú nahor. Potom označte stred každej strany a spojte ich s rohmi. Teraz vystrihnite výsledné trojuholníky a tvar je pripravený.

snežienka-drotár-jar-kvet-váza-vajíčko kartón

Ako stonky snežienok z kartónu od vajíčka môžete použiť zelené čističe rúrok alebo slamky na pitie. Ak škatuľka na vajíčka nie je biela, mali by ste vyrobené kvety namaľovať bielou akrylovou farbou. S týmito a ďalšími jarnými kvetmi vyrobenými z vaječného kartónu môžu byť krásne kvetinové vázy navrhnuté ako ozdoba pre deti.

Kreatívne nápady pre deti

snežienky-drotár-bavlnené podložky-lepidlo-drotár-nápad-deti

Na výrobu snežienok môžete použiť aj veľmi jednoduché materiály, ako sú vatové podložky. Zvlášť pre deti je to veľká zábava, pretože radi pracujú s materiálmi z domácnosti. Kvety môžu byť navrhnuté s bavlnenými podložkami tak, že ich primerane odrežete. Kreatívne malé kvietky sa potom nalepia na remeselný papier spolu s listami zeleného papiera.

Vyrobte si lapače slnka na okno s papierovými platničkami

Pokyny urobia obrázok okna snežienky sami

Papierové taniere sú ďalším skvelým remeselným materiálom, ktorý možno použiť na kreatívne remeselné projekty s deťmi. Teraz by sme vám chceli ukázať, ako môžete ozdobiť papierový tanier vlastnoručne vyrobenými snežienkami a urobiť z neho pekný okenný obrázok.

Vytvorte snežienky s papierovými taniermi ako dekoráciu okna

Na tento projekt budete potrebovať papierové taniere, číre lepidlo, biely a zelený krepový papier (alebo hodvábny papier), lepidlo, nožnice a vatu. Najprv vystrihnite spodok papierového taniera tak, aby zostal iba okraj plechu. Potom nalepte kúsok priehľadnej lepiacej fólie na zadnú stranu tak, aby lepivá strana smerovala nahor. Nadbytočnú fóliu odrežte nožnicami.

Vyrobte s deťmi snežienky na okno

Potom urobte snežienky. Vystrihnite okvetné lístky z bieleho papiera a stonky a listy zo zeleného papiera. Vytvarujte snežienky a pripevnite ich k lepiacej fólii. Spodný okraj prikryte vatou, aby vznikol sneh. Hotovú dekoráciu okna buď prilepte priamo na okno alebo pripevnite šnúrku a zaveste ju blízko okna.

Snežienky sa skladajú z papiera

snežienka-drotár-skladací-papier-šablóna-stavebný papier

S bielym papierom a zeleným kartónom si môžete s deťmi vyrobiť kreatívnu snežienku. Základňa a držadlo sú vyrobené z kartónovej škatule. Potom zložte kvety snežienky, prilepte ich k stonke a kreatívna ručná práca je hotová.

snežienky-drotár-origami-sklad-papier-drotár-nápady-deti

Jednoduché kvety môžete poskladať aj z papiera. Na to potrebujete štvorcový kus papiera, ktorý najskôr uhlopriečne preložíte do trojuholníka. Potom sklopte hrot nadol a bočné konce smerom do stredu. Potom môžete stonky namaľovať a prilepiť na ne hotové kvety.

DIY snežienka origami

Snežienky skladajú origami tak, že vyrobia stonku zo slamky na pitie

Tento remeselný projekt je kombináciou origami a recyklácie. Kvety snežienky sú poskladané z bieleho papiera a na stonkách sú použité zelené slamky na pitie. Podrobný návod na skladanie origami krok za krokom nájdete na obrázku nižšie. Hotové kvety potom môžete zošívačkou pripevniť k slamkám na pitie. Listy sa potom vystrihnú z listu zeleného papiera a tiež sa pripevnia k slamke na pitie. Ak chcete, môžete na stonku uviazať mašľu z farebnej šnúry, aby boli snežienky ešte atmosférickejšie.

Pokyny pre snežienku origami

Pokyny pre origami snežienka

Pokyny k origami snežienke jednoduché

Tu nájdete jednoduchšiu variantu snežienky origami, ktorá je ideálna pre deti a začiatočníkov v oblasti skladania. Toto zloží krásne kvety snežienok v štyroch jednoduchých krokoch.

Vyrobte si jednoduché snežienky z hodvábneho papiera

snežienka-drotár-papier-hodváb-papier-konštrukcia papier-drôt

Tu nájdete ďalší jednoduchý nápad na výrobu pekných snežienok vlastnými rukami. Na stonky sa používa kvetinový drôt a hodvábny papier a kvety sú vyrobené z bieleho stavebného papiera s perleťovým leskom.

snežienky-drotár-papier-stavebný-papier-krepový papier

S drotovanými kvetmi si môžete sami urobiť elegantnú dekoráciu a dodať bytu svieži nádych. DIY snežienky sú tiež skvelým darčekom ku Dňu matiek.