Remeselné nápady

Tvorba minionov s deťmi – 12 kreatívnych ručných projektov s návodmi

Minioni drotári so železom na korálkach

Od prvého filmu „Despicable Me“ sa svet zamiloval do malých žltých stvorení, ktoré slúžia Superschuke Gru. O niekoľko rokov neskôr majú Minions svoj vlastný film a sú jedným z najobľúbenejších nápadov na tematické večierky, narodeniny detí a prevleky na karneval a Halloween. Deti ich majú veľmi radi a majú veľkú radosť z hier a ručných projektov s touto tematikou. V tomto článku sme zhromaždili skvelé nápady a pokyny na výrobu roztomilých prisluhovačov s deťmi. nechajte sa inšpirovať!

prisluhovači-drotár-prst-bábka-plsť

Prisluhovači majú jednoduchý tvar, takže môžu byť vyrobené z mnohých rôznych materiálov. Radi by sme vás upozornili na rôzne nápady, ktoré podnecujú kreativitu pri ručných prácach a sú zároveň veľa zábavy. Väčšina remeselných projektov je vhodná pre deti, ale niektoré môžu vyžadovať pomoc dospelých.

Prisluhovači vyrábajú veci z lacných materiálov

minions-drotár-s-deťmi-zmrzlinové tyčinky

Ručné práce sú zábavné s akýmkoľvek materiálom, ale ručné práce s komerčne dostupnými materiálmi pre domácnosť sú obzvlášť obľúbené, pretože rozvíjajú predstavivosť detí. Miniona si môžete vyrobiť sami z prázdnej toaletnej rolky, plastových obalov od vajíčok alebo jednoduchých papierových tanierov. Nanukové tyčinky sú vhodné aj pre kreatívne a lacné DIY projekty a môžete s nimi rýchlo a jednoducho robiť zábavných prisluhovačov.

Ručné práce s papierovým machom pre deti i dospelých – recept, figúrky a nápady

Vyrobte si papierové mache masky – 12 nápadov na karnevalové masky

Remeslá s papierovou hmotou na Halloween – 5 skvelých nápadov s návodom

paper-plate-minion-do-it-yourself

Ak chcete robiť prisluhovačov, mali by ste vziať do úvahy hlavné vlastnosti tvorov. Majú žltú pokožku a zvyčajne nosia modrý overal s označením „G“, čierne čižmy a rukavice. Majú tiež jedno alebo dve oči a nosia špeciálne okuliare. Nie všetci prisluhovači majú vlasy, takže sa môžete sami rozhodnúť pri ručných prácach, či ich navrhnete s vlasmi alebo bez nich. Toto je skvelý nápad na prisluhovača vyrobeného zo žltých a modrých papierových platní. Na nohy a ruky sa používa farebný papier a vlasy sa pohrávajú s čiernymi čistiacimi prostriedkami na rúry. Oči a okuliare môžu byť vyrobené z farebného papiera. Prípadne môžete stále použiť plsť.

minions-drotár-záchod-roll-uzávery fliaš

Prázdne ruličky od toaletného papiera ich nemôžete vyhodiť, ale nechať si ich a vykúzliť z nich krásne ručné práce. Dajú sa z toho vyrobiť vtipní prisluhovači, ktorí ich potom môžu použiť ako detské hračky alebo držiaky na perá. Rolky od toaletného papiera môžete buď namaľovať, alebo ich prikryť farebným papierom. Odporúčame druhý variant, pretože väčšina kotúčov je vyrobená z hnedej lepenky a nedá sa dobre zafarbiť. S farebným papierom naopak môžete z roliek toaletného papiera urobiť skutočných prisluhovačov. Na to budete potrebovať žltý, modrý a čierny papier, ktorý by ste mali vystrihnúť podľa tvaru. V tomto projekte sa ako oči používajú uzávery fliaš, ale môžete myslieť aj na svoju vlastnú alternatívu.

drotár-toaletný kotúč z papiera

Ak sa vaši prisluhovači používajú iba ako hračky alebo dekorácie do detskej izby, môžete ich urobiť stabilnejšími. Za týmto účelom sa rolky toaletného papiera naplnia novinami, takže vznikne kopula a horná strana sa zalepí maliarskou páskou. Potom naneste vrstvu papierového machu na boky a zakrivený koniec a nechajte uschnúť.

výroba papiera-prisluhovač-urob si sám

Teraz je možné Minion jednoducho namaľovať akrylovými farbami. Z niektorých zrolovaných a namaľovaných novín môžete vyrobiť 3D ramená a lepiacou pištoľou ich pripevniť k Minionovi. Krútiace sa oči sa perfektne hodia k dizajnu očí (očí). Nakoniec navrhnite priadzu ako vlasy, prilepte ju k hlave a roztomilý Minion vyrobený z rolky toaletného papiera je pripravený.

vtipné-prisluhovači-z-prekvapivých-vajíčok

Pre fanúšikov upcyklačných projektov odporúčame použiť na výrobu prisluhovačov staré plastové obaly vyrobené z Ü-vajec. Väčšinou sú žlté a ich tvar je takmer úplne rovnaký ako v prípade Minions. Prekvapivé vajíčko Minion je preto možné veľmi ľahko odšťaviť jednoduchým navrhnutím tváre a prípadne oblečenia. Na zafarbenie spodnej časti plastového obalu modrou farbou môžete použiť modrý lak na nechty. Na oči a okuliare potrebujete iba stavebný papier, ktorý prilepíte na hornú časť škatule.

prisluhovači-ü-vajíčka-drotárstvo-pokyny

Pre skutočných fanúšikov Minions ponúkame kreatívny DIY projekt na náhrdelník Minion. Dá sa veľmi rýchlo a jednoducho skopírovať a je určite veľmi obľúbený u detí. Aby ste to urobili, mali by ste opäť urobiť prisluhovačov z prekvapivých vajíčok. Jeden minion je na náhrdelník viac než dosť. Na tento projekt budete potrebovať aj kúsok šnúrky, veľkú ihlu, čiernobiely papier, farebné železné korálky, pompony a lepidlo.

výroba minionov-náhrdelníkov

V prvom kroku urobte v hornej časti prekvapivého vajíčka dva otvory a prevlečte cez ne šnúru. Potom z bieleho, sivého a čierneho papiera vystrihnite úzky čierny pás papiera a niekoľko kruhov. Ďalej prilepte papier na vajíčko, aby ste vyformovali oko a okuliare. Nakoniec ozdobte šnúru nažehľovacími korálkami a pomponmi, aby ste vytvorili skvelé šperky pre dieťa. S Minionmi vyrobíte krásne náhrdelníky pre deti za menej ako 15 minút. Sú to tiež skvelé nápady na darčeky pre deti, ktoré veľmi milujú malé žlté stvorenia.

Robte si s deťmi papierových prisluhovačov

minion remeselná šablóna farebný papier

Ak hľadáte pre svoje malé dieťa nejakú kreatívnu činnosť, môžete si spolu urobiť roztomilých prisluhovačov. Farebný papier je na tento účel vhodný materiál a je vhodný pre batoľatá aj pre deti v materskej a základnej škole. Navrhovanie prisluhovačov z papiera je skvelý nápad na narodeniny detí a tematické večierky s touto témou. Pre mladšie deti je najlepšie, aby dospelí vystrihli a pripravili rôzne tvary. Potom zostáva úlohou detí, aby zo samotných dielov vyrobili roztomilého Miniona.

prisluhovači-drotári-žlto-purpuroví

Ďalším skvelým remeselným projektom pre deti sú tieto zábavné papierové ručné bábky, ktoré môžu vyrábať ako prisluhovači. Na to sú potrebné jednoduché biele obálky, akrylové farby a štetce na maľovanie a lepenka v čiernej, šedej a bielej farbe. Obálky sa najskôr zalepia a potom sa rozrežú na dve časti. Dve bábky sa potom vyrobia z obálky. Teraz sú polovičky podľa toho namaľované a ozdobené tak, aby vyzerali ako prisluhovači. Okrem žltých tvorov môžete vyrábať aj purpurových zlých prisluhovačov, ktorí sa objavujú vo filme „Despicable Me 2“.

prisluhovači-lampáše-drotári-deti-narodeniny

S deťmi môžete tiež vyrobiť lampióny ako prisluhovačov na martinskú prehliadku. Lucernu Minion môžete od začiatku vyrobiť pomocou pauzovacieho papiera a lucerny alebo jednoducho ozdobte biely alebo žltý papierový lampáš. Použitie hotovej žiarovky vám môže ušetriť čas a napriek tomu dosiahnuť krásne výsledky.

prisluhovač-lampáš-drotár

Na výrobu lampiónu Minion by ste mali papier najskôr natrieť žltou farbou. Najjednoduchším spôsobom je použiť farbu v spreji. Potom by ste sa mali rozhodnúť, či chcete drotať iba hlavu alebo celé telo prisluhovača. Ak je drotovaná iba hlava, mali by ste si oči pohladiť iba okuliarmi, ústami a v prípade potreby vlasmi a prilepiť ich k lampášu. Ak chcete urobiť Miniona s jeho montérkami, mali by ste spodnú časť lampiónu vymaľovať na modro.

minion-záložka-kartón-drotárstvo

Chcete s deťmi vyčarovať krásne ručné práce, ktoré sa dajú potom využiť v každodennom živote? Ak je to tak, potom môžete zvážiť buď držiak toaletného papiera, alebo túto roztomilú záložku Minion pre deti. Na to potrebujete kartón alebo lepenku v žltej, modrej, čiernej a sivej farbe, ako aj googly oči a strapec. Zodpovedajúce kusy na telo, traky a okuliare sú vystrihnuté z kartónu a potom prilepené k záložke.

design záložiek-minionov

Pomocou strapca je možné nájsť zodpovedajúcu stránku v knihe rýchlejšie, preto by mala byť pripevnená k hornej časti. Za týmto účelom urobte dierku a dierku zaviažte. Nakoniec stačí na záložku prilepiť oči a ústa a máte hotovo!

Roztomilý mininár so železom na korálikoch

Minionová žehlička na koráliky remeselná šablóna

Ak vy a vaše deti radi robíte ručné práce so železnými korálkami, potom je tento ručný ručný projekt Minion pre vás ako stvorený. Na to sú potrebné farebné nažehľovacie korálky vo farbách prisluhovačov a nástenka. Náš príklad môžete použiť ako predlohu alebo si nájsť inú vhodnú predlohu ručných prác na internete. Hotový dizajn sa vyžehlí žehličkou a máte hotovo. Tieto prisluhovače si môžu deti tiež vyrobiť a hrať sa s nimi alebo vyzdobiť detskú izbu.

Prisluhovači vyrábajú ručné práce z plsti

návod na bábkové prstokladoprsté prsty

Plsť je ďalším obľúbeným materiálom na výrobu roztomilých prisluhovačov. Dá sa ušiť aj zalepiť horúcim lepidlom. Môžete ho použiť aj na výrobu celých prisluhovačov alebo si sami vyrobiť doplnky ku kostýmu. Tu nájdete skvelý nápad s návodom na ručné práce pre malého Miniona ako prstovú bábku vyrobenú z plsti. V tomto prípade je ušitý materiál, ktorý by deti potrebovali od vašej pomoci pri ručných prácach.

Vyrobte si okuliare Minion sami

okuliare na prisluhovače-urobte si pocit z nich

Ak sa deti chcú obliecť ako prisluhovači na Mardi Gras, Halloween alebo tematickú párty, potom si môžete vyrobiť kostým Miniona sami. Na to možno použiť jednoduché oblečenie, pokiaľ je vrch žltý a nohavice modré. Minioni však nosia špeciálne okuliare, ktoré si môžete vyrobiť sami z plsti. Jednoduchý návod nájdete nižšie.

ručné práce-návod-mini-okuliare-deti

Ak chcete vyrobiť okuliare pre svojich malých prisluhovačov, potrebujete remeselnú plsť v bielej, sivej, hnedej, žltej a čiernej farbe. Najprv vystrihnite biele očné bulvy a hnedé kruhy pre oči. Rám okuliarov je vyrezaný zo sivej plsti rovnakej veľkosti ako očné bulvy, ale stred je vyrezaný. Nakoniec je na hlavu prilepená čierna páska, ktorá ju pripevní k okuliarom. Pretože tieto okuliare nemajú žiadny pozorovací otvor, nosia sa na hlave, a nie na tvári.