Remeselné nápady

Trpaslíci robia s deťmi ručné práce – 10 vzrušujúcich projektov pre každú vekovú skupinu

Trpaslíci drotári s farebným papierom s deťmi

Deti milujú trpaslíkov a ich príbehy. Fascinujú ich malé mýtické bytosti, ktoré majú magické schopnosti a často snívajú o malom trpasličom svete. Roztomilé Trpaslíci robia s deťmi ručné práce nepochybne pomôže rýchlo preniesť vašich najmenších do sveta fantázie. V nasledujúcom článku nájdete skvelé remeselné projekty pre malé rozprávkové postavičky pre mladšie i staršie deti, ktoré zaručujú veľa zábavy. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi!

Trpaslíci robia s deťmi ručné práce – vytvárajte roztomilé mýtické bytosti

trpaslíci-drotári-vlnená-čiapka-látka

Roztomilí trpaslíci z mytológie sú malé tvory veľmi podobné ľuďom, ktorí často žijú v podzemných obydliach a sú vynikajúcimi baníkmi a zbrojármi. Dobrotiví škriatkovia majú spravidla okrúhle, hrubé brucho a nafúknuté, biele fúzy. Čo sa týka oblečenia, noste pestrofarebné špicaté klobúky, elegantné vesty a pevnú obuv. Keď má prísť ďalšie ručné popoludnie s vašimi deťmi, môžete napodobniť malé mýtické stvorenia z rôznych ručných materiálov..

Trpaslíci vyrábajú s deťmi ručné práce z plsti, látky a vlny

záhradný gnome-drotár-veci-fúzy

Aby sa vaše domáce škriatky formovali, musíte najskôr vytvoriť telo. Na to môžete použiť napríklad tkaninu alebo plsť. Ak radi šijete, môžete si vyrobiť malú taštičku z akýchkoľvek zvyškov látky, ktoré vaše dieťa naplní vatou. Ak nemáte poruke bavlnu, môžete na náplň použiť šošovicu alebo ryžu, ktoré tiež poskytnú škriatkovi potrebnú oporu.

plstený ozdobný klobúk

Na malé telíčko môžete použiť aj starú ponožku, ktorú po naplnení jednoducho zauzlíte. Roztomilého trpaslíka si môžete vyrobiť aj z vlny s deťmi. Pokiaľ ide o malú hlavu vyrobenú z vlny, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je omotať tenký prameň vlny okolo prsta. Pokračujte v obaľovaní tenkej vlny okolo výsledného chumáča, kým nebudete mať dostatočne veľký. Potom položte na stôl dve dĺžky vlny krížom -krážom a dajte loptičku do stredu.

Trpaslíci robia s deťmi ručné práce – navrhnite špicaté klobúky a fúzy

látka-fúzy-vianoce-trpaslík

Teraz musíte všetky štyri konce vlny pevne utiahnuť cez vlnenú guličku a uviazať ich okolo krku. Pre väčšiu stabilitu môžete z vlny vytvoriť pevný kužeľ, ktorý si zasuniete pod hlavu. Imp by nemal zostať bez pekného špicatého klobúka. Podľa požadovanej veľkosti vystrihnite kruh z látky alebo plsti a vytvorte z neho trojuholník. Teraz látku zložte ako školskú tašku a okraje zošite. Ak chcete, môžete vyhrnúť okraj a prišiť zvonček na vrch klobúka. Kúsok remeselného drôtu môže klobúk držať vzpriamene. Keď si trpaslíci pohrávajú s deťmi, súčasťou príbehu je aj dlhá trpasličia brada. Môžete buď vystrihnúť fúzy z plsti, tvarovať ich z vaty alebo si zaobstarať falošnú kožušinu. Samostatne vyrobenú bradu môžete pripevniť pod klobúk.

fľaša vína-fúzy-plsť-klobúk-trpaslíci-drotári

Stačí pripevniť malý okrúhly nos. Vezmite drevenú alebo plastovú korálku a prilepte ju na fúzy. Pekný trpaslík je teraz hotový a vaše dieťa môže teraz použiť túto postavu na presun do rozprávkového sveta Snehulienky a siedmich trpaslíkov alebo na zopakovanie rozprávky. Domáci trpaslík je skvelou ozdobou do detskej izby alebo na stôl na tematickú párty, narodeniny alebo na rôzne iné príležitosti. Pixie sú tiež vynikajúcim nápadom na vianočné dekorácie. Malé figúrky môžete umiestniť pod vianočný stromček alebo ich navrhnúť ako ozdoby na vianočný stromček. Ak chcete vyrobiť väčších trpaslíkov, môžete použiť prázdne sklenené fľaše na telo a originálnych trpaslíkov použiť ako zimné dekorácie.

Trpaslíci vyrábajú s deťmi ručné práce z prírodných materiálov

Detská drevená gulička z borovicovej šišky

Ručné práce s deťmi môžete vykonávať pomocou rôznych materiálov, ktoré poskytuje príroda. Veľké figúrky trpaslíka je možné vyrobiť z jedľových alebo šiškových šišiek na ozdobu detskej izby. Nabudúce sa na prechádzku do parku zozbierajte krásne šišky, ktoré prednostne dobre stoja. Ako hlavičku malého kužeľového trpaslíka môžete použiť malú vatu alebo polystyrénovú guličku. Na to sú ideálne aj väčšie drevené gule. Ak je to žiaduce, vaše deti si môžu na loptičku namaľovať tvár a pomocou vaty vyformovať drobný nos a prilepiť ho. Môžete tiež použiť googly oči z remeselného obchodu alebo si ich vyrobiť sami. Teraz stačí klobúk vyrobiť z plsti a pripevniť ho. Zo zvyškov látky alebo plsti vystrihnite polkruh, zrolujte ho ako špendlík a zrezané okraje zlepte. Ak chcete, môžete škriatka vybaviť šatkou na chladné dni.

kužeľ-trpaslík-lepidlo-plsť

Gaštany sú tiež ideálnym remeselným materiálom pre pekné mýtické bytosti. Vezmite gaštan a vyvŕtajte otvory pre ruky, nohy a hlavu. Ruky, nohy a krk môžu byť vyrobené zo špáradiel. Nechajte svoje dieťa nakresliť tvár na menší gaštan a položiť si hlavu na krk. Uviažte trpaslíkovi šatku na krku, aby pekný pixie prežil chladnejšie dni.

Malí trpaslíci vyrábajú s deťmi ručné práce z plsti a korku

plstené drevo-jeseň-žaluď-trpaslíci

Ak máte doma staré zátky, môžete z nich s malým úsilím vyrobiť malých škriatkov. Do boku korku vyvŕtajte dva otvory, do ktorých prilepíte ramená vyrobené z čističov rúr. Prilepte drevenú korálku na hlavu a z plsti vytvorte teplý kabát a klobúk. Títo drobní trpaslíci sú vhodnou ozdobou izbovej rastliny a okenného parapetu.

Trpaslíci robia ručné práce s deťmi z dreva

záhradná fixka-drevený-trpaslíci-drotár

Tieto jednoduché, ale účinné záhradné značkovače pre trpaslíkov sú vynikajúcim nápadom pre malých záhradných trpaslíkov vyrobených z prírodných materiálov. Na tento rýchly ručný projekt potrebujete iba hrubšie konáre, ktoré nastriháte na požadovanú veľkosť a na jednom konci ukážete. Bude tam škriatkova špicatá čiapka. Potom nechajte svoje dieťa dať drevenému záhradnému trpaslíkovi tvár. Klobúky v rôznych farbách vyzerajú skvele a umožňujú vám rýchlo sa zorientovať medzi posteľami. Školáci môžu písať na jednotlivé značky.

Trpaslíci vyrábajú s deťmi ručné práce z roliek toaletného papiera

trpaslíci-drotári-toaletné-papierové rolky

S úplne malými deťmi môžete z prázdnych roliek toaletného papiera vyrábať roztomilé škriatkov. Táto skvelá ručná činnosť podporuje rozvoj dieťaťa a učí ho používať nožnice a lepidlo. Ak si chcete pohrať so siedmimi trpaslíkmi, potrebujete papier niekoľkých farieb, ktorý je nalepený okolo rolky. Každý trpaslík nosí inú vestu alebo kabát a pri hre je jednoduchšie rozlíšiť tieto dve tvory. Deti si môžu buď namaľovať tvár a fúzy, alebo ich vystrihnúť z farebného papiera a poskladať ich. Klobúk môžete tiež vystrihnúť z papiera vhodnej farby a prilepiť na kotúč.

Trpaslíci origami vyrábajú s deťmi ručné práce

trpasličí origami trpasličí papier

Ak by ste chceli so svojimi deťmi vytvárať roztomilé trpaslíkov z papiera, máte možnosť skladať origami trpaslíkov. Deti sú prirodzene zvedavé, ochotné sa učiť a túžiace experimentovať. Ak hľadáte vzrušujúcu aktivitu pre staršie deti, táto remeselná technika je pre malých veľmi fascinujúca. Origami vyžaduje veľa praxe a je tiež komplikovaná, ale podporuje obratnosť malých rúk. Tu je potrebná vaša aktívna podpora. Na internete nájdete množstvo návodov na skladanie videa, ktoré vás krok za krokom prevedú krásnou figúrkou pixie. Náročná úloha a rozkošné výsledky urobia vaše dieťa hrdým na seba.

Vytvorte roztomilé trpasličí doplnky z nažehľovacích korálikov

konštrukcia-papier-maľba-trpaslík-drotárstvo

Ak je vaše dieťa rovnako fascinované železnými korálkami ako bájnymi bytosťami, môžete z farebných plastových korálikov vytvoriť aj malých trpaslíkov. So správnou šablónou si môžete vytvárať pixie figúrky podľa vlastných predstáv. S praxou a trochou trpezlivosti budete môcť svojmu dieťaťu vyčarovať veľmi osobný prívesok na kľúče alebo krásnu tematickú dekoráciu do detskej izby. Môžete tiež navrhnúť ďalšie kreatívne doplnky s trpaslíkmi z nažehľovacích korálkov. Ak chcete svoje deti ešte viac inšpirovať, môžete si pre domácich škriatkov postaviť domček trpaslíkov aj vonku v záhrade.

Kostým sedem trpaslíkov 

taška na kostým trpaslíka

Skvelý nápad na Mardi Gras alebo na tematickú záhradnú párty alebo detskú narodeninovú oslavu je zábavný kostým trpaslíka. Na to nepotrebujete nutne dostať špeciálne oblečenie, ale môžete použiť bežné oblečenie na každý deň. Dobre vám poslúžia nohavice v zelenej alebo hnedej farbe a zelená blúzka s vestou. K veľkému detskému kostýmu samozrejme potrebujete veľkú bielu bradu a typický špicatý klobúk. Na klobúk môžete pripevniť gumičku, aby zostala na hlave, keď sa dieťa motá okolo. Ak chcete, môžete okolo klobúka prilepiť anjelské vlasy. Ku kostýmu si môžete z anjelských vlasov urobiť dlhú bradu. Ak vám z Vianoc ostala umelá brada, pokojne ju použite na kostým trpaslíka.

trpasličí klobúk cítil škôlku

Fleecová vata, ktorú zavesíte cez gumičku na klobúk, vytvorí dokonalú bradu. Hitom budú určite aj podväzky. Rôzne drobné doplnky, ako napríklad taška na nástroje na ťažbu alebo lampáš, dotvárajú jedinečný kostým. Chcete pre svoje dieťa zorganizovať tematickú trpasličiu párty, na ktorej sa vaše dieťa hrá so svojimi trpasličími hosťami pod holým nebom? Potom stojí za to premýšľať o hrách, jedle a pití, ozdobách a darčekoch. S ohľadom na to môžete snáď urobiť škriatkovskú čiapku pre každého malého čestného hosťa a položiť ju na tanier. Ak vaše dieťa očakáva niekoľko hostí, špicaté klobúky môžete vyrobiť aj z papiera.